Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


DJ Kabát - 03.03. 2015 v 15:33
Lukáš, Martin S: právě proto, že bylo avizováno, že zazní i písničky od Orlíku, tak na něj půjdou nejen ti co na něj chodili do teď, ti by šli tak jako tak, ale i ti, kteří na něj normálně nechodí. Neříkám, že to bude nějak dramatické číslo, ale přece jen je to určitý reklamní tahák, který do jisté míry zapůsobí a naláká zase o něco více fans. Nehledě na to, že Landovu minulost zná každý, takže si myslím, že pár songů z dob Orlíku stejně nikoho, kdo tam jít chce neodradí, jelikož určitý počet příslušníků skinheads na jeho koncerty chodil vždy, ale nikdy to nebylo nic tak hrozného, že by si na takovou akci nemohl jít jen proto, že skinheadem nejsi a nebo ti jsou jedno. Ohledně srovnatelné návštěvnosti Kabátu a Dana, je trošku zavádějící to, že Kabát jezdí relativně ob rok pravidelná tour cca 12 koncertů, kdežto Dan jich má za stejnou dobu zhruba 5 a kolikrát ani ne v tak pravidelném cyklu, čili je v určité výhodě menší koncertní činnosti (i když ani ta kabátí není žádnej frmol, ale samozřejmě je lepší měřítko kvalita, než kvantita), tudíž příjde více lidí, když hraje jen párkrát, než kdyby každý rok objížděl s 30, 40 koncerty republiku.
Co se týče tvorby obou interpretů, tak u Landy stejně jako Kabátu, jsou jednoznačně světlejší i slabší místa jak v historii, tak součastnosti. Musím konstatovat, že tvorbu a činnost Kabátu od roku 2009 už neleduju tak vehementně jako do té doby a s Landou je to chronologicky zhruba obdobné. Kabát už na prahu nového tisíciletí cíleně přestal dělat vyloženě tvrdou nebo alespoň tvrdší rockovou muziku (o období od Orgasmu po Čert na koze jel ani nemluvě ..., to bylo ještě zase o kus jinde, než následující), a přestilizoval se do klasického rockového odérů, který neurazí, ale ani vyloženě nenadchne. Ovšem! Přiláká spousty nových fanoušků a posluchačů širokého spektra od 10 - 80 let. Za vrchol tvorby a začátek toho všeho co přichází poté považuju album Dole v dole a následné tour, bylo samo sebou skvělé a nezapomenutelné, ovšem pomalu a jistě se přikrádal pocit megalomanského finančního projektu, který sice nabízí výbornou koncertní prezentaci, obrovské stage, vynikající ozvučení, vyprodané stadiony hokejové, atletické i fotbalové, ale jakýsi ten pravý a nezaměnitelný požitek, určitý vlastní vnitřní pocit, který dokáže navodit jen a právě oblíbená muzika a pro který na hudební koncert člověk jde především, se nenávratně začal vytrácet a události nabrali zase o to větší spád a víceméně se Kabát na této vlně veze stále. Každou další desku nebo DVD jsem si doposud vždy koupil, ale je to spíše už z nostalgie či sběratelského koníčku, než aby po tom člověk opravdu dyhctil. Nějaký koncert i letos zřejmě opět navštívím, ovšem už to bude jako posledních pár let, prostě se ,,jen podívat".
Tvorbu Dana Landy uznávám, ovšem už to není dávno takový kult jako písně z alb Chcíplý dobrý víly nebo Pozdrav z fronty, které ve své solové tvorbě prostě ještě ničím nepřekonal. Solovou desku jsem si nekoupil už od Neofolku, prostě nebyl důvod, jeho novější tvorba mě ničím neoslovila. Hodnotit jeho muzuikálovou a další tvorbu nebudu, jelikož tu nesleduji vůbec.
Padly tu ještě jména kapel jako Lucie nebo Wanastowy vjecy ... u obou si samozřejmě něco z tvorby vybavím, ale ani jedna kapela nebyla nikdy můj šálek kávy, ten je přeci jen úplně jinde a tak jsem je víceméně nikdy ani nesledoval, ani koncert nenavštívil. Nicméně obě kapely uznávám a zrovna třeba Roberta Kodyma považuji za velmi kvalitního muzikanta.


Marika - 02.03. 2015 v 18:42
... a ide sa do Piešťan


Evina - 01.03. 2015 v 21:13
Monika: - Super správa! Tešíííme sa!


Monika - 01.03. 2015 v 20:40
Kabát bude na Slovensku v Piešťanoch


vojta - 01.03. 2015 v 13:33
Cau kdy budete vystupovat v usti n/l


Sara HK - 28.02. 2015 v 14:17
Lukáš: To závidím, jako seriál nebo spíš show v telce jsou pro mě bezkonkurenčně nejlepší.


Lukáš - 28.02. 2015 v 14:11
Sara HK: Byla možnost mít překlad, ale originálu se rozumět dalo. Taky jsem se toho trochu bál, přece jenom lístky nebyly levné, ale odcházel jsem nadšenej. Spolu s Vypichem to pro mě byla kulturní akce roku.


Sara HK - 28.02. 2015 v 11:36
Asi juknu na youtube


Sara HK - 28.02. 2015 v 11:34
Lukaš:Takhle anglicky se dorozumím, nedělá mi to vůbec problém, ale nějak si nedokážu představit ty tři uprostřed velkého zimního stadionu.


Sara HK - 28.02. 2015 v 11:30
jar: na super.cz, ale oni mívají poměrně dobrý informace o číslech. Jako když psali o kabátech a měli odpovídající čísla. Mimo jiné to Dan tuším řekl posledně v rádiu.


Lukáš - 28.02. 2015 v 11:34
Pro mě to bylo coby pro fanouška perfektní. Jsou videa na youtube, z toho získáte představu.


Sara HK - 28.02. 2015 v 11:29
Lukáš: Já si ten top gear moc nedokážu představit, jak by to fungovalo...


Jar - 28.02. 2015 v 10:37
Můžu se Vás zeptat? Hodně lidí tu píše, že Landa už prodal 40 000 lístků. Odkud máte tu informaci?


Martin S - 28.02. 2015 v 10:25
Lukáš: Na ten Top gear jsem chtě jít, ale nakonec jsem byl pracovně pryč. Docela mě to štve.


Lukáš - 28.02. 2015 v 08:44
Martin S: U mě je ten názor na Lucii daný z části tím, že mě naprostá většina její tvorby nebere a proto moc nechápu to loňské šílenství kolem Wanastovky spíš. Do O2 arény se vejde 18 000 lidí, loni jí ještě 3x zaplnilo vystoupení Top gearu. Ale rozhodně proti Lucii nebudu zbrojit jako třeba proti primitivnímu Kryštofu, to je kapela, ze které mají srandu i ostatní umělci


Sara HK - 27.02. 2015 v 20:50
Martin S: Mě baví z kabatů kromě poslední desky všechny alba. Jen to Bandi... je pro mě fakt špatný a vůbec se mi nelíbí. Jsem ráda, že se CD kabatů prodali desetisíce, ale ta deska jako taková je pro mě propadák. Je to můj názor nic ve zlém. Landova poslední deska nigredo byla super, poslední písně z připravovaného cd Šmouha a Lagu dobrý a hlavně Masakr s Noidem a Uruz - velký pecky. Jinak nejlepší deka od kabatů je bezkonkurenčně megahu, tohle už kluci asi nikdy nepřekonají bohužel. Škoda, že třeba ta Lucie nic netvoří a vaří jen ze starých pecek. Nová tvorba jim vůbec nic neříká, což je pro mě docela blbý a jeden z důvodů proč jsem na ně nešla.
Co se týče ještě Landy, nikdy na koncertě nebyl problém jako všude. Orlík mám ráda - jen se démonizuje. Je to nekonečný hon na Landu. Nácek nikdy nebyl, skin ano - rozdíl obrovský. Už o něm nic, tohle jsou stránky kabátů.
Když se řekně Nohavica, vybaví se mi milionář, až to se mnou sekne, ladovská zima nebo u nás na severu. Srandovní písně, ale pak má pro mě některé horší a některé nadčasové výborné - má jizvu na rtu, kupte si hřebeny, dežo, ikarus, Mařenka a mnoho dalších mimochodem připravuje novou deku.
Lucie - s tím porovnáním zpěváků jsi to vystihl přesně. Wanastowky jsou boží. Tento rok by měli mimochodem vydat taky nové CD.
Mám docela ráda škwor i když některé písně mají blbý. Taky arakian jak Brichtu tak novou eru. A taky cocotte minute - ty ohlásily comeback.
Krucipusk mě baví trochu, Rammstein vůbec. Jinak mě tvý "nekapeli" kryštof nebo harlej taky nebaví, Bill mě nevadí.
Teď jsem koukala na facebook kabátů a měl by vyjít nějakej singl- na něj se docela těším. Jsem hodně ráda, že bude turné open-air - sice problém s počasím, ale venku je to pro mě lepší než v hale.


Martin S - 27.02. 2015 v 20:15
SaraHK: Hele asi Lucie 2014 tour pro mě byla lepší než vypich o chlup. Stage určitě, u písniček to mám vyrovnaně. Já například moc nemusím slyšet Kollera, nevadí mi, ale jeden kocert je na mě docela moc. Když to porovnám - Vojtek je o dost lepší než Koller, ale o dost horší než Kodym-to je naprosto jiná liga.


Martin S - 27.02. 2015 v 20:09
Lukáš:To jestli Landa překoná vypich je jedno, hlavně že je to český-hezký a pořádná MUZIKA a ne nějakej nightwork. Landa - To je věc názoru, mě jeho novější tvorba baví víc něž starší. U kabátů to mám zase obráceně, spíš ta starší, i když corrida se mi celkem páčila, ale ta už není nová. Ale nového CD se trošku bojím.
Co se týče Lucie, to s tebou moc nesouhlasím, vlastně vůbec. Oni si dali zase pauzu. Nevím jestli dělali turné pro prachy. Nebo jasně, že dělali, všichni to dělají jen a jen pro peníze. Zadarmo by nekoncertoval nikdo. A jsou strašně úspěšní. Vem si, že lístek do 02 areny na Banditi di Praga tour jsem sehnal v pohodě zhruba 7-10 dní před koncertem. Lucie vyprodala dvě 02 areny 3 měsíce dopředu museli pronajmout 02 arenu po třetí. To se nikomu nikdy nepodařilo, ale měl na to vliv i ta desetiletá pauza. Ale i tak, hele kolik se vejde do 02 areny lidí? 20 000, měli jí třkrát zaplněnou až po střechu - to je jako vypich I. Myslím, že o ně je velký zájem, ale nechci se hádat. Já nejsem jejich ultra-fanoušek, ale mám jejich všechna CD a mám k nim respekt. Daleko lepší než Kryštof, Harlej nebo Divokej Bill. Spíš poslechnu Rammstein, Landu, Krucipuk nebo Wanastowi Vjecy. A ještě Jarka Nohavicu - to je pro mě bůch


Lukáš - 27.02. 2015 v 19:48
Martin S: Podle mě nedala, to letošní tour bylo sice hodně medializováno, ale skončilo a už po nich ani zase "ani pes neštěkl" - schválně to píšu do uvozovek. Landu jako umělce uznávám, ale bohužel dost žije z minulosti, současná tvorba mě absolutně nebaví. A krom toho se fakt bojím obecenstva, co tam půjde. Takže spíš Kabáti a Masters of rock


Sara HK - 27.02. 2015 v 19:40
Lukáš: Promiň to bylo na Martina S