Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


patmull - 09.03. 2015 v 19:32
Kua tak co je s tím singlem? 9. března je tu a zatím ticho po pěšině... kdo to má vydržet to čekání?


Monika - 07.03. 2015 v 20:13
Všetko naj prajem Tomovi K. k dnešným meninám Na zdravie!


Mroslav Hurčík - 05.03. 2015 v 22:27
Radku jméno sis přečetl, narodil jsem se 12.1.1959 v Teplicích a do 5 let jsem s rodíči bydlel v Novosedlicích
Potom jsme se přestěhovali do Meziboří. Máš v příbuzenstvu někoho z východního Slovenska, Konkrétně Trebišov a Tarhovišče. Rád bych se s tebou potkal. Napiš buď na email nebo zavolej 775227390. Dík Nirek


Jozef - 05.03. 2015 v 17:40
Topfest ma na nete termin 26-27.6.2015. To nejako nesedi s vasim terminom 31.5.


fisjji - 04.03. 2015 v 12:22
Dobrý den,
nevíte někdo, zda letos bude skupina Kabát vystupovat i na nějakých festivalech? Děkuji


DJ Kabát - 03.03. 2015 v 22:21
Martin S: Jak říkám, ta opera nebo Nigredo už jdou tak nějak mimo mě, ale neříkám, že to nejsou kvalitní kousky, jen mě to holt už neoslovilo, ale třeba příjdou další a bude to úplně jinak Co se táče nejoblíbenější desky Kabátu, tak nejsem úplně vyhraněn. Ano Dole v dole bylo jakýmsi mezníkem, ale hodně sympatié u mě májí Děvky ty to znaj a MegaHu. Ale každý kus má něco do sebe a na každé desce jsou plusy i mínusy a tak je to se vším. U Landy jsou to ty dvě, které jsem již psal, čili Víly a Pozdrav a ty ve své solové tvorbě prostě dosud ještě muzikálně ani textově nepřekonal.


DJ Kabát - 03.03. 2015 v 20:45
Lukáš: Jansě, že nemůže hrát jedna kapela 30 let to stejné, musí se posunovat, to by byla kapela zachvíli mrtvá. Ovšem nelze to brát jen z hlediska finančního jakožto jeden velkej byznys. To je taky cesta do sraček


Lukáš - 03.03. 2015 v 20:12
DJ Kabát: Ahoj, částečně souhlasím - co se týče Landy určitě. Od Neofolku mi to s vyjímkou Klíče Králů (ten je pecka) neříká nic. A toho obecenstva se tam přece jenom trochu bojím.... U Kabátů to mám naopak, starou tvorbu beru spíš z nostalgického pohledu, když metal, tak spíš Áčka (bez švadleny jako na letošním tour). Kabáti mě baví celkově, ale tvorba spíš až od Děvek, i když mám celou diskografii. A hlavně kapela nemůže hrát třicet let jedno a to samý, to by byla nuda. V tomhle cituji Milana z našeho nedávného rozhovoru a dávám mu za pravdu.


Martin S - 03.03. 2015 v 19:22
DJ Kabát: S kabáty s tebou souhlasím. U Landy mě docela dost baví novější tvorba(klíč králů nebo nigredo). I když moje nejlepší deska je asi Neofolk. Je zajímavé, že většina mých kámošů co tak kvituju má nejvíce rádi Dole v dole respektive Pozdrav z fronty. Asi na tom něco bude...


DJ Kabát - 03.03. 2015 v 17:37
Honza Tesák: mno já žiju stále, jen sem a na kabat-fans.cz už tolik nechodím, ale toho sis asi za posledních pár let všiml O to msetkání mi Yvan říkal, a taky jsme se bavili o koncertu v Ústí někdy teď na jaře mám dojem, že tam hraje Debustrol a právě i Kryptor. Tak uvidíme.


DJ Kabát - 03.03. 2015 v 15:33
Lukáš, Martin S: právě proto, že bylo avizováno, že zazní i písničky od Orlíku, tak na něj půjdou nejen ti co na něj chodili do teď, ti by šli tak jako tak, ale i ti, kteří na něj normálně nechodí. Neříkám, že to bude nějak dramatické číslo, ale přece jen je to určitý reklamní tahák, který do jisté míry zapůsobí a naláká zase o něco více fans. Nehledě na to, že Landovu minulost zná každý, takže si myslím, že pár songů z dob Orlíku stejně nikoho, kdo tam jít chce neodradí, jelikož určitý počet příslušníků skinheads na jeho koncerty chodil vždy, ale nikdy to nebylo nic tak hrozného, že by si na takovou akci nemohl jít jen proto, že skinheadem nejsi a nebo ti jsou jedno. Ohledně srovnatelné návštěvnosti Kabátu a Dana, je trošku zavádějící to, že Kabát jezdí relativně ob rok pravidelná tour cca 12 koncertů, kdežto Dan jich má za stejnou dobu zhruba 5 a kolikrát ani ne v tak pravidelném cyklu, čili je v určité výhodě menší koncertní činnosti (i když ani ta kabátí není žádnej frmol, ale samozřejmě je lepší měřítko kvalita, než kvantita), tudíž příjde více lidí, když hraje jen párkrát, než kdyby každý rok objížděl s 30, 40 koncerty republiku.
Co se týče tvorby obou interpretů, tak u Landy stejně jako Kabátu, jsou jednoznačně světlejší i slabší místa jak v historii, tak součastnosti. Musím konstatovat, že tvorbu a činnost Kabátu od roku 2009 už neleduju tak vehementně jako do té doby a s Landou je to chronologicky zhruba obdobné. Kabát už na prahu nového tisíciletí cíleně přestal dělat vyloženě tvrdou nebo alespoň tvrdší rockovou muziku (o období od Orgasmu po Čert na koze jel ani nemluvě ..., to bylo ještě zase o kus jinde, než následující), a přestilizoval se do klasického rockového odérů, který neurazí, ale ani vyloženě nenadchne. Ovšem! Přiláká spousty nových fanoušků a posluchačů širokého spektra od 10 - 80 let. Za vrchol tvorby a začátek toho všeho co přichází poté považuju album Dole v dole a následné tour, bylo samo sebou skvělé a nezapomenutelné, ovšem pomalu a jistě se přikrádal pocit megalomanského finančního projektu, který sice nabízí výbornou koncertní prezentaci, obrovské stage, vynikající ozvučení, vyprodané stadiony hokejové, atletické i fotbalové, ale jakýsi ten pravý a nezaměnitelný požitek, určitý vlastní vnitřní pocit, který dokáže navodit jen a právě oblíbená muzika a pro který na hudební koncert člověk jde především, se nenávratně začal vytrácet a události nabrali zase o to větší spád a víceméně se Kabát na této vlně veze stále. Každou další desku nebo DVD jsem si doposud vždy koupil, ale je to spíše už z nostalgie či sběratelského koníčku, než aby po tom člověk opravdu dyhctil. Nějaký koncert i letos zřejmě opět navštívím, ovšem už to bude jako posledních pár let, prostě se ,,jen podívat".
Tvorbu Dana Landy uznávám, ovšem už to není dávno takový kult jako písně z alb Chcíplý dobrý víly nebo Pozdrav z fronty, které ve své solové tvorbě prostě ještě ničím nepřekonal. Solovou desku jsem si nekoupil už od Neofolku, prostě nebyl důvod, jeho novější tvorba mě ničím neoslovila. Hodnotit jeho muzuikálovou a další tvorbu nebudu, jelikož tu nesleduji vůbec.
Padly tu ještě jména kapel jako Lucie nebo Wanastowy vjecy ... u obou si samozřejmě něco z tvorby vybavím, ale ani jedna kapela nebyla nikdy můj šálek kávy, ten je přeci jen úplně jinde a tak jsem je víceméně nikdy ani nesledoval, ani koncert nenavštívil. Nicméně obě kapely uznávám a zrovna třeba Roberta Kodyma považuji za velmi kvalitního muzikanta.


Marika - 02.03. 2015 v 18:42
... a ide sa do Piešťan


Evina - 01.03. 2015 v 21:13
Monika: - Super správa! Tešíííme sa!


Monika - 01.03. 2015 v 20:40
Kabát bude na Slovensku v Piešťanoch


vojta - 01.03. 2015 v 13:33
Cau kdy budete vystupovat v usti n/l


Sara HK - 28.02. 2015 v 14:17
Lukáš: To závidím, jako seriál nebo spíš show v telce jsou pro mě bezkonkurenčně nejlepší.


Lukáš - 28.02. 2015 v 14:11
Sara HK: Byla možnost mít překlad, ale originálu se rozumět dalo. Taky jsem se toho trochu bál, přece jenom lístky nebyly levné, ale odcházel jsem nadšenej. Spolu s Vypichem to pro mě byla kulturní akce roku.


Sara HK - 28.02. 2015 v 11:36
Asi juknu na youtube


Sara HK - 28.02. 2015 v 11:34
Lukaš:Takhle anglicky se dorozumím, nedělá mi to vůbec problém, ale nějak si nedokážu představit ty tři uprostřed velkého zimního stadionu.


Sara HK - 28.02. 2015 v 11:30
jar: na super.cz, ale oni mívají poměrně dobrý informace o číslech. Jako když psali o kabátech a měli odpovídající čísla. Mimo jiné to Dan tuším řekl posledně v rádiu.