Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


Lukáš - 22.11. 2017 v 13:27
Andy: No aktuální Harlej se songy pro náctilé jako Strážní andělé a Bali mi přijde strašně upadající laciná muzika. Klipy, texty, image kapely, prostě všechno to šlo strašně dolů.

Arakain měl před časem tour pro skalní fandy. Kluby, žádné efekty a výhradně písničky z raného období kapely. Netvrdím, že by se to mělo udělat přímo takhle, to od Kabátů chtít nemůžeme, ale něco tím inspirované. Takhle se jede už pár let v tomtéž.


Andy - 21.11. 2017 v 16:20
Vždyť kluci od začátku....


Andy - 21.11. 2017 v 16:15
Karlos.
Na jednu stranu chápu ale na druhou... Vždyť klíči od začátku říkali že toto tour bude prostě hodně o svetlech tak proč se tomu divit :)
Jinak kluci už podobné hrají fakt X let. Už corrida byla koncert takto stavěný.
Já když chci řekneme takový ty kudrlinky a show která není řekneme nalajnovana na vteřiny dám si třeba Harlej. Od Kabátu vím co dostanu a vědí to i ostatní. Já nechápu to diveni se ;)


B. - 21.11. 2017 v 13:39
Jak dlouho trvá koncert 2017? Díky :)


Karlos - 21.11. 2017 v 12:27
Andy: Ale jo to já po nich nechci ať tam skáčou po hlavě... jen prostě ten timecode s kterým hrajou a ty dohraný loopy jim vzali tu uvolněnost, kterou do té doby měli...


Andy - 21.11. 2017 v 11:40
Karlos ale víš jak. Někdo to má tak a jinej tak. Blrblat na to že tam kluci neskáčou po hlavě je blbost.
Pro mě je koncert z roku 2004 v HK k CD dole v dole neprekonatelnej. Ale smířil se s tím. Doba jde dál a starneme všichni. ... ;)


Karlos - 20.11. 2017 v 14:12
Opik: Já vím, že každej stárne, ale podívej se na AC/DC, kde Angus i v jeho věku řádí jak zamlada :) a takovejch kapel ze zahraničí je víc...
Lukáš: Jo syrovost, přesně to je to slovo co sem při psaní předchozího příspěvku nemohl najít...


Lukáš - 20.11. 2017 v 12:44
Syrovost... to je to, co těm koncertům začíná chybět. Je to zbytečně moc načinčaný. Navíc (za to kapela nemůže) velká část fanoušků s mobily, točí a čumí. Takhle to má vypadat (skočte si na 2:15, začátek songu) youtube.com/watch?v=xwIUNNi-uP8


opik - 20.11. 2017 v 11:18
Něco na tom je na minulém příspěvku i s ním souhlasím , ale hoši je jim už 50 tak to i pochopte i vy , kdysi jsme taky hráli o sto šest . Vždy se musí vzít na vědomí proč na koncert jdu a věřím , že většina , která tam zašla tak si užila.


Karlos - 20.11. 2017 v 10:47
Kabáty mám fakt rád a vyrůstal jsem na nich, jejich koncerty byly vždycky top. Potom co jsem je viděl letos jsem ale totálně zklamanej. Chápu, že se nahušťují loopama zpěvy v refrénech aby to znělo líp, ale čeho je moc... ostatní kraviny jako puštěnej kontrabas Rafana atd. no nevim zbytečný.... ale co je důležitý kluci už to nehrajou s takovou lehkostí a neužívají si to tak jak dřív, jsou svázaný time-codem... celej koncert je moc usazenej naprdeli, tempo se striktně drží jako na deskách, což naživo prostě u velkej části nebývá a nebylo to tak ani u koncertů... efekty a show parádní, ale jinak mě to nenadchlo, a teď mě klidně ukamenujte... ono pro upřesnění toho jak si kluci užívají koncerty jindy stačilo vidět třeba Kabát na hostovačce u Alkeholu v Lucerně, nebo na DVD Harleje kde teda hostoval jen Ota ale vyzařuje tam z něj něco jinýho než u současných Kabátů na koncertech... a myslim, že je to přesně tim že tyhle kapely hrajou klasicky postaru bez timecodů a podobnejch kravin...


Daniel - 19.11. 2017 v 20:54
Nemyslite si si že svoju kritiku vznášam len preto aby nejaká kritika bola. Naopak, myslel som že sa toho nedožijem aby som toto musel niekedy písať o Kabáte. Naopak svoje postrehy a názory píšem preto že viem, že Kabát to vie robiť aj poctivo, energicky a naživo (žiaľ bohu, také bolo posledné turné r. 2011 Banditi di Praga, od tej doby došlo k synchronizácii hudby na svetelnú show a k rapidnému pridaniu lupov). Mám tajný sen.... a to že sa tieto moje komentáre dostanú až k zodpovedným osobám ( managment/ kapela) a vezmú si to k srdcu. A možno na ďalšom turné zas zažijeme Kabát, a nie len prácu syntetyzatórov, zvukárov, grafikov, a osvetľovačov.


liška - 18.11. 2017 v 22:55
Já nevím jak vy, ale já si chodím koncerty užívat. Ne potom kritizovat.


Lukáš - 18.11. 2017 v 14:22
Daniel: Já s tebou souhlasím. Kabáty mám rád dlouhodobě, ale přiznávám, že teď jsem na nich pár let nebyl a radši obrážím vystoupení zahraničních kapel (aby nedocházelo k dohadům, tam se třeba klávesy - pokud kapela klávesáka nemá - z playbacku pouští taky), ale má to jinou energii a naplňuje mě to víc. Kabát by potřeboval změnu. Vykašlat se na tu přehršel efektů na podiu a hlavně - pořádně zamíchat s playlistem. Chápu, že velká část lidí tam jde si poslechnout notoricky známé hity. Ale hrát je pořád dokola? Vždyť chlapi sami přiznávají, že je některé ty písničky ani nebaví, ale lidi to prostě chtějí....


Martin - 18.11. 2017 v 08:15
Daniel: je to tak jak píšeš,ale to nemá cenu se hádat, většině je to úplně jedno a halfplayback od live muziky nepoznají. Lidi si potřebují zazpívat ,vidět své idoly , vidět hezké světla a vše si nahrát na mobil. Muzika se moc neřeší. Lidi chtějí mít pocit že za své peníze dostali hodně a kapela jim to splní, takže jsou všichni spokojeni. A i kelímek jako suvenýr odnesou domů. Pokud chceš slyšet kvalitní a poctivou muziku tak koncert Kabát není zrovna to pravé ořechové, ale proti gustu.....


Kubeeek - 16.11. 2017 v 20:50
Sborové nápěvy v některých písních mají na playback,to je holý fakt. Je to z důvodu,aby sbory byly hutnější a má to tak víc kapel.Stačí někdy byt přítomnej na jejich zvukovce treba i na festaku a člověk se hned o tomhle přesvědčí.Josef jinak zpívá celý koncert živě.


Míša - 16.11. 2017 v 17:50
Daniel: Víš asi nejde srovnávat to, co bylo kdysi a co je teď, je to určitý vývoj...nerada ti beru tvůj postřeh, ale veškeré zpěvy jdou opravdu živě fakt.


Vilo - 16.11. 2017 v 17:44
Daniel: neberiem Ti Tvoj názor. Loopy tam boli, áno, ale že sa Kabát degraduje... no prinajmenšom to beriem, že si prestrelil. Veď pozri, ak na nich ideš len preto, aby si potom mohol hľadať chyby, tak si kúp CD, pusť doma a máš po probléme..


Daniel - 16.11. 2017 v 12:58
Vilo: zaujímalo by ma čo ty vieš o muzike..... ja som už pár mixpultov a nahrávacích štúdií videl .... V Košiciah išli tak možno z časti live, len si si to nevšimol ;) A však k tomu aby človek poznal že idú "half playback" nie je potrebné špeciálne vzdelanie. Stačí si všimnúť že občas je Milanov hlas počuť skôr než dobehne k mikrofónu (áno ani ja som tomu nechcel veriť, ale v Hradci sa to stalo konkrétne pri piesni Dole v dole). Ide o to že na tomto turné to množstvo lupov je už neskutočne veľké. Napr. pesničky ako Valkýra, Houby magický, Mysliveckej ples - celé stoja na vopred pripravených podkladoch a tí hostia na pódiu sú len na šaškárnu. Kapela sa tým zbytočne degraduje. Ak by všetky tie sračky vyhodili možno by to nebolo dokonalé, občas s chybami, ale malo by to energiu a šťavu živého koncertu. A nech mi nikto nehovorí že to pri tak veľkých koncertoch nejde, stačí si pozrieť staršie záznamy, napr. z turné Corrida, Dole v dole - tie vystúpenia sú fakt o niečom inom. Kabát mám rad, ale nemyslel som že raz dôjdu až k takým praktikám, a dúfam že sa čoskoro vrátia k podstivému hraniu bez zbytočných podkladov a efektov (zvukových či svetelných) ktoré ich v skutočnosti iba obmedzujú a zväzujú.


Vilo - 16.11. 2017 v 10:04
pre všetkých, čo radi rýpete a nemáte o muzike ani šajnu len toto: kapela v Košiciach išla komplet live. Samozrejme, niekde ako Banditi - úvod, či Go satane go musia ísť loopy, inak sa to odohrať ani nedá, ale počúvnite si napr. Arakain a ďalšie veľké kapely. Na veľkých akciách to proste takto je. Kto si myslí, že Kabáti by hrali halfplayback, či kompletný playback, nech sa ide vyšetriť.. Nechajte si úbohé kecy a užívajte skvelú muziku


Petr - 16.11. 2017 v 09:29
Rejpalové pusťte si Evu a Vaška a hoďte se doklidu.Za mě Liberec byl super jediná chyba a to moje že jsem měl lístek na sezení.Ale nevadí Prahu si užiju na plný pecky.