Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


Ondra - 03.03. 2014 v 13:18
Vojta (původní):Tak tos mně teď šokoval.Já si myslím že každá kapela umí perfektně hrát a sjou to mistří oboru.Nejde srovnávat koncert se studiem.Ve studiu se to dycky upravuje ten zvuk aby to byla špička.Taky záleží jaké je studio a jakého mají zvukaře.Stalo se mi už že jsem si od nějaké skupiny stáhl třeba 4 cd a udělal si výběr a každá pisnička měla trošku jiný zvuk.Já si myslím že žádné samlpy nepoužívají ani jinou umnělinu.Na koncertech hrají naživo.U Kabátů je třeba škoda že se do zborů už nezapojuje Tomáš ani na cd.Kdyby nahráli cd bez zvůkových úprav,tak by to neznělo tak dobře.To je tzv.to míchání po nahrátí.


Dan Fiala (webmaster) - 03.03. 2014 v 12:35
to Vojta(původní): ,,...Hrdlička ty vejšky na živo prostě nevyzpívá.." a myslíš, že když to nazpívávali ve studiu, že to v počítači upravovali a zvyšovali technicky? :-) Mají akorát někde při koncertech posílený refrény, aby to neznělo tak diametrálně jinak než na cd. A že neumí hrát je nesmysl... Mají sice hodně samplů, ale jinak samozřejmě normálně hrajou (btw třeba jejich první album Mayday žádné samply nemá).

Většinou jde o oblíbenou českou nemoc (a sice závist). Nedávno na Facebooku zase někdo z Visacího zámku napsal, že Škwor jede vše playback a před koncertem dělá zvukovou zkoušku "na oko". Což je totální nesmysl . Několik let se spolu známe a byl jsem třeba i svědkem, když Petr měl natolik odejitý hlas, že museli půl hodiny před vystoupením na festivale svůj blok zrušit.


Anti(původní)Vojta - 03.03. 2014 v 11:36
Proč "chodit" až ke Škworům, když si můžeme poslechnout mutující hlásek naší rádoby superhvězdy?! youtube.com/watch?v=UJYLawxkcuo


@ndy - 03.03. 2014 v 07:46
Vojta P, Max:
Tak ono je to vicemene poznat i pro ucho lajka. Ze treba svym stylem hrani si s kytarama vyhraje vic treba i takovej Alkehol. U nich teda skoda tech idiotskejch textu, ale zase k dobru jim, ze hrajou to svoje pro ty svoje a nesnazi se zavdecit uplne vsem. I kdyz i oni umi sesumirovat textove dobry veci. Texty maji skworove vynikajici. Stve me teda, ze prakticky v kazdy pisnicce (minimalne 7/10ti) resej naky problemy. Ze neumi udelat prdel song. Ale Skwory mam fakt rad. Je to momentalne moje dvojka na trhu jak rikam. A Sila starejch vin... reknu vam, ze tenhle song umi vyvoval emoce jak vrata a dlouho, dlouho me takhle zadna pisnicka nedostala.


Vojta (původní) - 02.03. 2014 v 21:39
Max: Shoduje se na tom hodně muzikantů... Oni to veřejně neřeknou, ale když by ses jich na to zeptal u piva, tak ti poví svoje. Od Izzyho to zřejmě závist nebyla... Doga má hudbu o nějakej ten level vejš. Aspoň vidíš, že to netvrdím sám. :-) Oni by se ty samply daly zkousnout. Ale Škwoři je bohužel používají i ve zpěvech. Hrdlička ty vejšky na živo prostě nevyzpívá. Když například hrajou "Mý slzy neuvidíš", tak ten vysokej hlas, co na živo uslyšíš, je puštěnej z playbacku a Hrdlička zpívá o oktávu níž... Je to škoda no. Bez těch half-playbacků by ty jejich refrény tak dobře nezněly.


Max - 02.03. 2014 v 21:20 z
Ja nevím , nejsem profík ale Izzi z Dogy jednou v hospodě tvrdil že Skwoři neumí hrát , že bez samplů by byli v prdeli. Mně se Skwoři líbí tak nevím kde je pravda. Třeba to byla jen závist, mezi kapelama často nejsou ideální vztahy, to se všeobecně ví


Vojta (původní) - 02.03. 2014 v 20:09
@ndy: Dá se to tak říct. :-) Používají tzv. "samply", který ten song dokrmujou. Buď tam mají nějakej klavír nebo různý klávesový efekty. Používá to hodně kapel. Ale když si třeba poslechneš od Škworu song "Hlídej ten ráj", tak tam má klavír dominantní riff, je tam podstatou toho hudebního nápadu. A to je podle mě škoda, protože živě to nikdo nehraje. Ty samply jsou puštěné z playbacku, bubeník hraje s metronomem, aby neujeli a kytaristi mají "lážo-plážo", protože oni hrajou jen akordovej podklad pod ten sampl. Je to podle mě škoda. Vždyť třeba Kabáti mají taky samply. V Dole v Dole, Burlacích... Ale jsou to drobnosti, které trochu obohatí song a ne, že udají hlavní směr... Já vim, jaké to je hrát se samplama. Nechali jsme si taky udělat podklad do jednoho songu. A je to super, má to větší sílu. Ale hlavní riffy hraje mna kytary a sampl nám dělá akordovej podklad. U Škworu je to často naopak. :-) Ale je to jejich věc... Ale je to jeden z důvodů, proč nejsou mezi muzikantama uznávaný. Ani mezi profesionálníma, ani mezi regionálníma. Ale i tak si na Škwory rád zajdu, protože si na jejich koncertě rád zařvu.


@ndy - 02.03. 2014 v 19:44
Vojta P
Tak Skwori si kolem toho umi udelat.. jak to rict.. aranzma? Je to to spravny slovo?


Vojta (původní) - 02.03. 2014 v 17:38
Vojta: S textama souhlasim. Po hudební stránce je to muzika pro začátečníky po všech směrech. Kabát je hudebně mnohem dál. A to nemluvě třeba o Arakainu.


Vojta - 02.03. 2014 v 16:35 z
Škwoři momentálně jasná jednička, výborný cd, super texty a hráčsky paráda. .


sharka - 02.03. 2014 v 15:42
Těšíme se nejenom na Vypich,ale i na Topfest


mary - 02.03. 2014 v 10:16
doufam ze tady jsou kabati lidi ze se tesite na vypich a fantastickej pepa vojtek to tam rozbali :)


@ndy - 01.03. 2014 v 11:01
Tvle nechapacka a mily prekvapko. Skwor druhej v T music .... Fakt cumim. Ze by lidstvo jeste nebylo uplme ztaceny?


Lukáš - 28.02. 2014 v 19:24
@ndy: Předpokládám, že zazní ďábelská hra a Apage satanas. Jinak playlist hodně obměňují.


Vojta (původní) - 28.02. 2014 v 12:18
@ndy: Hrajou vždycky dost širokej výběr. Od prvních desek po poslední. :-)


Anti(původní)Vojta - 28.02. 2014 v 11:42
Vojtokecárna opět v plným proudu.


@ndy - 28.02. 2014 v 10:13
14tyho Arakain v usti nad orlici, tak uvazuju ze tam pujdu. Snad budou hrat dost veci co znam :-) Preci jen jsem zacatecnik.


Lukáš - 27.02. 2014 v 17:38
Vojta: V zásadě souhlas, dneska se jede na styl "učesat patku a zpívat anglicky". A když po týdnu nejsou světoví, tak se slzou ohlásí konec kariéry Škwory jsem před pár lety nějak sledovat přestal, protože jsem se v jejich tvorbě jednoduše ztratil Přišlo mi to strašně monotónní. Plameňáky si poslechnu, jako celek tvorbu DM3 zase tolik neznám. No a pak bude nový Sabaton, což je zhruba na úrovni těch Kabátů, na to se nemůžu dočkat


Vojta (původní) - 27.02. 2014 v 14:39
Lukáš: Já český kapely zpívající anglicky taky nevyhledávám. Čeština je bohatej jazyk, tak proč ho nevyužívat. Plno kapel dělá anglický texty kvůli tomu, že se chtějí dostat do zahraničí... Vidím to u mnoha regionálních kapel... Já třeba hodně kvůli textům poslouchám Škwory. Hudbu moc promakanou nemají. Ale je to melodický a jejich texty patří mezi nejlepší v Česku... To se musí uznat. U Dymytry mě ta kvalita textů mrzí, protože už ukázali, že taky dokážou mít dobrý texty. Na Neonarcisu jsem si nestěžoval. Třeba text k songu "Síť pro sociály" je přímo výstižnej. A pak si poslechnu novej song "Plameňáci" a na to se dá říct akorát "ku*va proč?" To je jak kdyby to psal kluk na druhým stupni ZŠ... Slyšel jsi ten song? Je to prostě škoda no... A nejhorší je, že oni asi tu kritiku ani nepřijmou. Včera psali status, kde naráželi na kritiku lidí, něco ve smyslu, ať si jdou brečet jinam. No jsem na tu desku ale zvědavej... Stejně ale na desku Kabátu se těšim nejvíc. Desky Arakainu a Dymytry budou takový "předskokani".


Lukáš - 26.02. 2014 v 19:30
Vojta: Taky preferuju spíš Áčka, ale věřím, že Dymytry se vyhrají. Ostatně už za posledních pár let udělali parádní skok a nabírají nové fans. Dokud zůstanou u češtiny, jsem schopný i slabší texty přežít. Domácí anglicky zpívající kapela u mě moc šancí nemá.