Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


Max - 06.03. 2014 v 20:15 z
Navrhuji petici za Vojtu a veřejně odsoudit Antivojtu.


@ndy - 06.03. 2014 v 14:15
Pridamvam se k Lukasovi. Je opravdu otravny cist ty honibrkovy kydy.


Lukáš - 06.03. 2014 v 13:23
Pokud by admin začal mazat antivojtovi příspěvky, které jsou fakt čistě útočné a s tématem nemají nic společného, nezlobil bych se. Díky za případné vyhovění


Tomo - 06.03. 2014 v 13:13
Anti(původní)Vojta : to čo si teraz napísal : Líbání osob (zvířat) mužskýho pohlaví náleží spíš naší megahvězdě . Si to takým štýlom napísal ako keby si to napísal chalanom z kapely . Si dosť úbohý


Anti(původní)Vojta - 06.03. 2014 v 11:53
Líbání osob (zvířat) mužskýho pohlaví náleží spíš naší megahvězdě.


Pazdrat - 06.03. 2014 v 09:22
Anti(původní)Vojta: Běž líbat králíky a neotravuj tady


Anti(původní)Vojta - 05.03. 2014 v 13:55
Maxi, k poslechu a tanci zahraje dívčí kapela Huge rat, ale víc od toho opravdu nečekej.


@ndy - 05.03. 2014 v 09:46
Ja s tim zadnej problem nemam. Oni proste tu muziku delaji takhle. :-)


Vojta (původní) - 04.03. 2014 v 23:21
Max: Nejsem zadny profik, mam se toho jeste hooodne co ucit. Cerpam z toho, co jsem poznal v praxi. Jelikoz me to bavi, tak se o to neustale zajimam. Ale profik nejsem. S kapelou hrajem pro radost jak nasi, tak lidi pod nama. :-)


Marek - 04.03. 2014 v 23:03
Max: Nechápu. Kdyby vypnuli proud, tak jsou na tom stejně Doga jako Škwor jako Kabát


Max - 04.03. 2014 v 21:36 z
Vojta- je jasné že jsi profik a rozumíš tomu. Škwoři u mě timto neskutečně klesli. Když Izzy říkal, že kdyby vypli proud tak Škwoři končí tak jsem myslel že to je kombinace závisti a zelené. Ale bohužel ne.


Vojta (původní) - 03.03. 2014 v 15:08
Dan: Ve studiu se chyba nepustí. Prostě se předělává tak dlouho, dokud to není perfektní. Na živo se to tak udělat nedá. Já neříkám, že neumějí hrát. To se říká trochu s nadsázkou, protože na tom hraní nemají nic složitýho, čím by se mohli chlubit. Mají silný texty a melodie, který dělají dobrou atmosféru songu. ...To zvučení před koncertama... Taky už jsem četl názory, že hrajou na playback, což pravda samozřejmě není. Škwoři mají zvláštní zvukovky v tom, že je dělají v zákulisí. Oni nepoužívají klasický odposlechy, jako monitory na pódiu. Mají odposlechy v uších, proto nemusí být při zvukovce na pódiu, krom bubeníka. Zvukovky trvají krátce, protože zvukař už to má zmáklý a ví, kam má hrábnout, má to hotový rychle. Já jim nemám co závidět, protože by mě nebavilo hrát tenhle druh hudby... Takže ze závisti opravdu nemluvim. Ale zaposlouchej se do kytar u Škworu a porovnej zrovna třeba s Kabátama... I kytaristi, který kabáty moc nemusí, uznávají, že Ota s Tomášem měli prostě talent na dobrý riffy. U Škworu riffy většinou chybí. Kabáti si třeba dávají pozor, aby sami sebe nekopírovali. Škworům je to asi nějak jedno. Poslechni si Sympaťáka a pak Celebrity. Naprosto stejný akordový postupy po celou dobu obou songů. Dobře to vynikne v refrénech. Je to jiný akorát v melodii zpěvu. Já tady nechci působit jako vejtaha. Říkám svůj názor díky svým poznatkům. Vnímám hudbu jinak, než člověk, kterej nehraje na nástroj. Proto jsem kritickej. Kdybys zašel na nějakou internetovou diskuzi kytaristů a zmínil se tam o Škworech, tak se o tom nebudou ani bavit. To já nedělám. Snažim se vyjádřit svůj pocit z tý hudby.

Ondra: Samply používají. Není to nic novýho, je to dneska běžná věc. Ale Škwoři mají bohužel přesamplováno. Mrkni na nějaký živák. Ty klavíry a jiný dokrmovadla jsou z playbacku, to je veřejně známá věc a používá to kde kdo. Ale že každá kapela umí perfektně hrát, to pravda není. Když si zajdeš někam do klubu na regionální kapely, tak mnohdy zjistíš, že se tam objevujou mnohem lepší muzikanti. Jinak že se nedá srovnávat studio a živák... Jasně, že ne. Jak jsem říkal, ve studiu se nepustí ven chyby. Všechno se tam dá napravit, případně i uměle upravit. Jako třeba nepřesný kopáky u bubnů a podobně.


Lukáš - 03.03. 2014 v 13:51
Dan Fiala: Tak hlas se s časem mění. Koukni na Brichtu nebo třeba Hrbáčka z Harleje (ideální první desku Mash). Oba dávali výšky, kam se dneska už ani omylem nedostanou. Naopak třeba Kolář nebo "náš" Pepa jdou podle mě pěvecky pořád nahoru.
Osobně mě Škwor už pár let vůbec nebere a ty playbackové refrény tomu nepřidají. Klávesy beru, ty pouští z playbacku od změny sestavy třeba i Sabaton. Pokud jde o závist, tak tam bych se možná hádal. Izzi je strašně v pohodě, naopak mi připadá, že nos nahoru nosí právě Škwoři. Ale to už je jenom můj dojem. Narozdíl od Romama je osobně moc neznám.


Ondra - 03.03. 2014 v 13:18
Vojta (původní):Tak tos mně teď šokoval.Já si myslím že každá kapela umí perfektně hrát a sjou to mistří oboru.Nejde srovnávat koncert se studiem.Ve studiu se to dycky upravuje ten zvuk aby to byla špička.Taky záleží jaké je studio a jakého mají zvukaře.Stalo se mi už že jsem si od nějaké skupiny stáhl třeba 4 cd a udělal si výběr a každá pisnička měla trošku jiný zvuk.Já si myslím že žádné samlpy nepoužívají ani jinou umnělinu.Na koncertech hrají naživo.U Kabátů je třeba škoda že se do zborů už nezapojuje Tomáš ani na cd.Kdyby nahráli cd bez zvůkových úprav,tak by to neznělo tak dobře.To je tzv.to míchání po nahrátí.


Dan Fiala (webmaster) - 03.03. 2014 v 12:35
to Vojta(původní): ,,...Hrdlička ty vejšky na živo prostě nevyzpívá.." a myslíš, že když to nazpívávali ve studiu, že to v počítači upravovali a zvyšovali technicky? :-) Mají akorát někde při koncertech posílený refrény, aby to neznělo tak diametrálně jinak než na cd. A že neumí hrát je nesmysl... Mají sice hodně samplů, ale jinak samozřejmě normálně hrajou (btw třeba jejich první album Mayday žádné samply nemá).

Většinou jde o oblíbenou českou nemoc (a sice závist). Nedávno na Facebooku zase někdo z Visacího zámku napsal, že Škwor jede vše playback a před koncertem dělá zvukovou zkoušku "na oko". Což je totální nesmysl . Několik let se spolu známe a byl jsem třeba i svědkem, když Petr měl natolik odejitý hlas, že museli půl hodiny před vystoupením na festivale svůj blok zrušit.


Anti(původní)Vojta - 03.03. 2014 v 11:36
Proč "chodit" až ke Škworům, když si můžeme poslechnout mutující hlásek naší rádoby superhvězdy?! youtube.com/watch?v=UJYLawxkcuo


@ndy - 03.03. 2014 v 07:46
Vojta P, Max:
Tak ono je to vicemene poznat i pro ucho lajka. Ze treba svym stylem hrani si s kytarama vyhraje vic treba i takovej Alkehol. U nich teda skoda tech idiotskejch textu, ale zase k dobru jim, ze hrajou to svoje pro ty svoje a nesnazi se zavdecit uplne vsem. I kdyz i oni umi sesumirovat textove dobry veci. Texty maji skworove vynikajici. Stve me teda, ze prakticky v kazdy pisnicce (minimalne 7/10ti) resej naky problemy. Ze neumi udelat prdel song. Ale Skwory mam fakt rad. Je to momentalne moje dvojka na trhu jak rikam. A Sila starejch vin... reknu vam, ze tenhle song umi vyvoval emoce jak vrata a dlouho, dlouho me takhle zadna pisnicka nedostala.


Vojta (původní) - 02.03. 2014 v 21:39
Max: Shoduje se na tom hodně muzikantů... Oni to veřejně neřeknou, ale když by ses jich na to zeptal u piva, tak ti poví svoje. Od Izzyho to zřejmě závist nebyla... Doga má hudbu o nějakej ten level vejš. Aspoň vidíš, že to netvrdím sám. :-) Oni by se ty samply daly zkousnout. Ale Škwoři je bohužel používají i ve zpěvech. Hrdlička ty vejšky na živo prostě nevyzpívá. Když například hrajou "Mý slzy neuvidíš", tak ten vysokej hlas, co na živo uslyšíš, je puštěnej z playbacku a Hrdlička zpívá o oktávu níž... Je to škoda no. Bez těch half-playbacků by ty jejich refrény tak dobře nezněly.


Max - 02.03. 2014 v 21:20 z
Ja nevím , nejsem profík ale Izzi z Dogy jednou v hospodě tvrdil že Skwoři neumí hrát , že bez samplů by byli v prdeli. Mně se Skwoři líbí tak nevím kde je pravda. Třeba to byla jen závist, mezi kapelama často nejsou ideální vztahy, to se všeobecně ví


Vojta (původní) - 02.03. 2014 v 20:09
@ndy: Dá se to tak říct. :-) Používají tzv. "samply", který ten song dokrmujou. Buď tam mají nějakej klavír nebo různý klávesový efekty. Používá to hodně kapel. Ale když si třeba poslechneš od Škworu song "Hlídej ten ráj", tak tam má klavír dominantní riff, je tam podstatou toho hudebního nápadu. A to je podle mě škoda, protože živě to nikdo nehraje. Ty samply jsou puštěné z playbacku, bubeník hraje s metronomem, aby neujeli a kytaristi mají "lážo-plážo", protože oni hrajou jen akordovej podklad pod ten sampl. Je to podle mě škoda. Vždyť třeba Kabáti mají taky samply. V Dole v Dole, Burlacích... Ale jsou to drobnosti, které trochu obohatí song a ne, že udají hlavní směr... Já vim, jaké to je hrát se samplama. Nechali jsme si taky udělat podklad do jednoho songu. A je to super, má to větší sílu. Ale hlavní riffy hraje mna kytary a sampl nám dělá akordovej podklad. U Škworu je to často naopak. :-) Ale je to jejich věc... Ale je to jeden z důvodů, proč nejsou mezi muzikantama uznávaný. Ani mezi profesionálníma, ani mezi regionálníma. Ale i tak si na Škwory rád zajdu, protože si na jejich koncertě rád zařvu.