Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


Rocker Martin - 28.06. 2013 v 16:25
Mimochodem, nebyl včera někdo na topfestu na Iron Maiden?


Pov - 28.06. 2013 v 09:00
Naši sousedi nemajou rádi Kabáty, jak jsem právě zjistila. Smutné :-/ A pro mě nepříjemné, bo teda nevím, kde si je mám pouštět. Bydlenív paneláku je opravdu svazující!! :-D Kdyby teda Kabáti chtěli nazpívat něco ve stylu Hradišťanky, směle do toho, to by byla hudba, které i důchodci rozumí :-D


zmesky - 26.06. 2013 v 12:29
Já si nic neberu,jen jsem chtěl řict že tohle byla akce dá se řict města,nikdo netušil co tam bude za hudbu apod... Jak se slyšel že tam bude KABÁT revival tak jsme z toho měli větši radost než aby tam zpivali něco jineho nejmenovaneho..Tak jsem to chtěl řict.. Spestřil to večer a všichni si zaspívali a pořádili..A ta akce byla znovu zduraznuju zadarmo tak proč by ne.. Svuj názor na revivaly jsem řekl o něco niže..


Evina - 26.06. 2013 v 11:40
Jirka N.: "...Kdeco nám zachutná, kdeco nás otráví..." - vieš ako...


Jirka N. - 26.06. 2013 v 10:38
zmesky: Neber si to osobně - vždyť je to kecárna a normálně kecáme o tom, jaký má kdo vztah k revivalům. Mě připomínají sádrové trpaslíky - někdo je miluje (nemyslím zrovna tebe), druhý nenávidí.


evita - 26.06. 2013 v 09:17
JirkaN: Jan Urbánek dobře
Já na revivaly nechodím, nemám na to čas. Ale když se to někomu líbí - poslouchat to nebo to hrát, je to jeho věc. Nemůžete na vznik revivalů hodit cenzuru, nejsme komouši.
Míša: podpořil nepodpořil, kdo ví, třeba měl lístek zadarmo


Andy - 26.06. 2013 v 08:01
To pode mnou je ode me pro Zmeskyho :D sem vul


zmesky - 26.06. 2013 v 07:59
Ja to treba normalne chapu a moc nerozumim omacce okolo :-) Upozornil jsi na slusnej Revival a moralizovani okolo je.. no... nechme byt


zmesky - 25.06. 2013 v 16:25
Připadá mi to tak,že většina vubec nechápete co tu pišu,ale k pochopení nevím jaka cesta je tak drsná že to pochopit nedokážete..


Jirka N. - 24.06. 2013 v 13:46
Já bych na žádný revival nešel. I kdyby nebyly koncerty, můžeš si originál pustit. Něco jiného je, když si amatérská skupina zařadí do repertoáru 3-4 písničky od kapel tuzemských či cizozemských, které hrají podobný styl - to beru.
My hrajeme s kamarády už 6 let divadlo způsobem: na podzim Cimrman, na jaře naše nová hra. Na podzim chodí tak 120 diváků a na jaře 90. Kdybychom hráli jen naši tvorbu, určitě by to bylo s návštěvami o hodně horší.


Lukáš - 24.06. 2013 v 08:23
zmesky: Brácha byl asi před dvěma lety na té kapele Semeno, kde má hrát nějaký bývalý člen Kabátu a ti prý hráli hodně dobře.

Včera mě tak ještě napadlo k tomu článku, co se tu řešil. Myslíte, že autor slyšel písničku Hej, moralisti?


zmesky - 24.06. 2013 v 07:37
Ale já taky neřikam že nefandim jiným kapelam a nesnažim se je podpořit.. Byly tam 2 revivaly ta prvni nevim na co to bylo a ten KABÁT,ve spojení s KABÁTem jsem to tu chtěl napsat,protože akci pořádalo město s ONcemituor,je to jednou ročně a nikdy tam nebyla normalni hudba...

Je jasne že kapela se svoji originalitou bude vždy vést než revivaly který se živí na slávě od originálu v tomto případě KABÁT,na koncert jsem letos byl a stěžovat si nejde jako jsem nedavno psal..
U nás KABÁT byl tehda s CD DOLE V DOLE a to už něco po vydáni takže to bylo tak rok 2004-2006 (možna)

Takže,já nikoho nepošpinuju,jak jste si to přebrali vy...


Rocker Martin - 23.06. 2013 v 21:05
Mike: V něčem s tebou souhlasím. Taky fandím více nějakým menším kapelám s vlastní tvorbou než revivalům. Ale nevím co si mám myslet o tom "parazitování" . Některé revivaly toho třeba zneužívají, ale myslím že většina revivalových kapel to dělá pouze kvůli oblibě dotyčné kapely a prostě je hraní jejich pecek baví, a nedělají to za účelem zisku...Další věc s kterou nesouhlasím je, že si psal že tohle je jen u nás a v západní Evropě se s tím nesetkáš. Promiň ale tohle je podle mě naprostá blbost! Víš kolik je třeba jen v Německu revivalů např Rammstein? Nebo Scorpions? A to samé v Británii, nespočet revivalů např. Iron Maiden. Ale každopádně souhlasím s tím že by měli větší prostor dostávat menší kapely se svou tvorbou. Toť můj názor


Mike - 23.06. 2013 v 18:29
zmesky: pravděpodobně většina nebude souhlasit , ale nedá mně a musím reagovat na tvůj příspěvek, i když jsem se zařekl že zde už nikdy nic nenapíšu, neb se tu řeší svátky a narozeniny a poté už jen samá chvála. Tohle co jsi napsal zabíjí kapely které hrají a snaží se hrát vlastní muziku. Existuje cca. 20 revivalků kapely Kabát ,kteří parazitují na originálu. No a jak jsi napsal ,hlavně že to bylo zadarmo. Když bude chtít hrát , řekněme slušná česká kapela, někde za 70 korun ,tak lidi raději nepříjdou že je to moc a půjdou na revival , nejen Kabátů, které pořádají města ,a vstup je zadarmo. Ale toto zabíjí plno mladých kapel ,které se snaží ale nemají šanci. Paradox je že systém revivalů v tak masovém měřítku "funguje" pouze v Česku , v západní Evropě naprosto nemožné. Navíc ,jako vše v Česku ojebávají OSU, a tím paradoxně autory muziky a textů. ...
Jinak vše nejlepší Pepovi k jmeninám a narozeninám , Hurvajzovi , Tomovi a Otovi taktéž. Mějte se fajn a někdy trochu nadhledu nezaškodí.....


zmesky - 23.06. 2013 v 17:44
Včera u nás v Rožnově p.R. byl na akci family day Kabát Revival z Uherskeho Hradiště,a musim řict že to parádně zazvučili,zpěvak sice dopletl šamana (vynechal větu) a u Usměvu pana Loyda zapoměl text ..
ale to se stane,byla dobra atmosfera!! všichni skákali,zpívali a uživali, a tak paráda prostě to se ji povedlo asi nejlepší Revival co jsem zatim slyšel i když jsem se toho na začátku bal ale fakt dobrý..
Akce byla zadarmo a tak několik stanku s pivem a jidlem neni si na co stěžovat.. :D :D


Tomo - 21.06. 2013 v 20:37
Pepa prajem všetko len to najlepšie k tvojim narodeninám , nech si stále zdravý , hlavne na koncertoch a nech ti to tak dobre hrá a spieva ako doteraz


Karlos - 21.06. 2013 v 19:24
Zdar Ty náš Pepíku vše nej k Tvému dnešnímu velkému dni zdraví štěstí a vše co k životu patří a pořádně to zapij ať jsi zdravej


WOLIX - 21.06. 2013 v 18:35
Jo ještě bych se rád zminil o tom članku,kde mi připadá že autor neví vubec nic a jak si řekl Dane tak měl by si song Don Pedro von Poltergeist fak poslechnout..

Autor prostě chtěl na sebe upoutat pozornost jinak není možne aby byl někdo taky blbý aby tohle napsal..

Colorádo připadá podle mě dost vtipné a dalši pisničký taktéž a i některé velmi pravdivé a takové co nás zasáhnou do srdce a z kterých máme ještě hodně dlouho po nich husí kuži a požitek..

Ten článek je na vyhoz a autor na odpis..


WOLIX - 21.06. 2013 v 18:22
PEPE,samozřejmě ti taky přeju všechno nejlepší,zdraví,štěstí at te tvuj synátor moc neotravuje.. I když co by to byl za život kdyby neotravoval,by ses nudil... A dál at ti to hlavně pořád tak dobře zpívá jako celou dobu v Kabátech a samozřejmě i v muzikálech No a tak prostě vše nejlepší a zas někdy na koncertě no prostě Kdo ví jestli...


Jirka N. - 21.06. 2013 v 15:55
Už bych toho měl nechat, ale ještě jedna velmi dobrá reakce na článek páně Klusáka ze stránek Radio Wave:
Co k tomuto dodat? Ať již vezmeme hudbu, literaturu, film a hlavně realitu, kde bychom nenašli primitivní násilí? Není horší nechat děti hrát třeba Doom a pak sledovat jak jdou a postřílí polovinu školy? Každý má v sobě zakódováný neukojený chtíč po násilí, ale jen pár z nás mu dá průchod a z nich se poté stanou vězni. Není primitivní způsob násilí bezdůvodné zabití kolemjdoucího mravence? A řekněte, žádného jste nikdy nezabil???
Kabát skládá vtipné texty s obrovskou nadsázkou. Kdyby píseň Colorado chápali všichni vážně, asi by je celé Česko nesnášelo. Kabát se poslouchá, lidé chodí na koncerty a dobře baví. Kabát vystihuje v textech "čecháčkovství" a dělá si z něho legraci. Jak bylo psáno níže - mají manželky a někdo dokonce několikátou, to nenaznačuje, že by neměli rádi ženy. A kdyby jste se podíval do publika na koncertech - najdete v něm ženy prakticky všech věkových kategorií a nepřipadají mi, že by je to uráželo. Z mužů se neustále dělali prasáci, protože na rovinu řekli, že mají chuť na sex. Nakonec, jsme v době, kdy si již konečně i ženy umí přiznat, že mají rády sex a že ho chtějí. A nestydí se za to. Vždyť i Maslow stanovil základní lidkské potřeby a biologické potřeby se uspokojují jako první. Mám dojem, že pisatel toho článku si prostě v textech našel to, co si v nich najít chtěl a dokonale to obrátil vše naruby. Podle mě by takovéto zaujaté články neměly opouštět šuplíky autorů. Jedna věc je názor na kapelu a její hudbu, druhá je zůstat nezaujatý a napsat objektivní článek.
Podepsán: Jan Urbánek