Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


Martin - 18.06. 2013 v 10:58
SAKRA K SVÁTKU!


Martin - 18.06. 2013 v 10:55
Všechno nejlepší Milanovi k narozeninám.


Evina - 18.06. 2013 v 09:36
Milan: Aj ja sa rada pripájam k Tvojim gratulantom a želám všetko iba to "najsamlepšie", hlavne kopec zdravíčka, šťastíčka a všetkého ostatného, čo si želáš... ... a u nás v Piešťanoch sme hrozne šťastní, že Vás tu o chvíľu uvidíme!!!


liška - 18.06. 2013 v 09:29
Milane, i já připojuji se ke gratulantům a doufám, že budu mít druhou část ke kravatě, tak se těš.


Míša - 18.06. 2013 v 08:56
Milane vše nejlepší k dnešnímu svátku, hodně zdravíčka a spoustu dalších super nápadů na novou desku.V tom na tebe prostě nikdo nemá.Budem se těšit, tak nás dlouho nenechejte čekat.
Pořádně si užij oslavu!!!!


Marika - 18.06. 2013 v 08:13
Milan: ... nášmu milovanému kapelníkovi všetko najlepšie k dnešnému sviatku (mám to starostlivo poznačené v kalendári, lebo u nás na Slovensku je Milana až v "listopadu"), nech Ti to, Milane, píše tak dobre i naďalej, no a chcelo by to aj nejaké CD s Tvojimi úžasnými songami (Balada, Ďábel ...) ... a stretneme sa na Topfeste, keď už tá naša Terchová padla. Na zdravie


Janinka - 18.06. 2013 v 07:16
Milane, taky Ti přeji všechno nejlepší k svátku a "textů jako máku na afgánskejch polích..."


klaar - 18.06. 2013 v 06:37
Tak Milane všechno nejlepší k svátku a ať máš pořád tak skvělé nápady na texty


Mike - 17.06. 2013 v 22:45
S odstupem několika dnů se vracím k teplickému koncertu. Myslím, že to byla povedená akce ,celý stadion se bavil,i když při vzpomínce že jen pár kilometrů dál má plno lidí vytopené baráky mně to divadlo přišlo celkem bizardní.Mexické vlny, zpívající chorály tisíců nadšených fanoušků, pyrotechnika, dokonalá světla a výborný zvuk. Chybělo tomu jen "málo" ....něco nového hudebně.I tak by se slušelo poděkovat pánům bez kterých by se tahle akce určitě nekonala : panu Babišovi (Agrofert), panu Havlíčkovi ( Kabát), panu Hrdličkovi ( FK Teplice) a panu Úlehlovi ( skupina Jackye, předkapela Kabátů na celém turné). Tito pánové,kteří jsou ,zcela jistě neprávem , označováni za kmotry nebo capo di tutti capi ve svých oborech mají jednoznačně lví podíl na letošním úspěchu kapely Kabát a na tisících nadšených fanoušků kteří mohli shlédnout své idoly. Myslím, že o kapele Jackye ještě hodně uslyšíme . Tahle parta kterou doposud nikdo neznal má prostě našlápnuto stát se , i za přispění Kabátů, slavnou a určitě ne kvůli tomu že ji vede mocný rebel či kmotr ODS a ochránce solárníků. Pokud k tomuto, v naší zemi zásadnímu, fundamentu přidají i trochu kvalitnější muziky , mají nepochybně vyhráno. A nesmíme zapomenout že hlavně díky Kabátům. Při cestě domů po koncertu mě napadlo že tihle čtyři pánové snad již spokojeně sedí ve VIP salónku a před láhvinkou vychlazené 19-ti leté Glenfiddich spřádají další turné.Možnosti, prostředky , konexe a peníze na to zcela jistě mají o tom žádná. Chtělo by to ovšem i "maličkost" , krapet nové muziky od protagonistů. .


Evina - 17.06. 2013 v 22:58
Vojta: Tak, ten článok aj s jeho autorom nás zdvihol určite zo stoličky viacerých!!!
Bolo by ešte docela zaujímavé vedieť, kto za tým všetkým stojí!
Vojta, stojíme za Tebou! To už nie je ani zaujatosť! Ale rovno drzosť!!!


Vojta - 17.06. 2013 v 22:25
Míša: Bohužel, češi jsou takoví... Ale v tom článku je krásně vidět, jak je zaujatej. Musel to psát schválně. To by přece normální kritik nenapsal.


Míša - 17.06. 2013 v 22:04
Vojta: Tak dej pak vědět, jakej blábol ti odepíše, pokud teda vůbec odepíše,moc tomu nevěřím..jen málo kdo uzná chybu a postaví se k tomu čelem.


Vojta - 17.06. 2013 v 21:44
Ani si nedokážete představit, jak mě ten článek namíchl. Hned jsem panu chytrýmu poslal email. A jestli se mnou nebude komunikovat on, tak budu otravovat někoho jinýho odtamtud. Je mi to jedno. Takovýhle hovadiny jsem ještě nečetl a už ani číst nechci. Co si to dovoluje? On nikdy nic takovýho, jako Kabát, nedokáže a bude na Kabáty házet špínu... To je moc. Snesu inteligentní kritiku, která má smysl. Tohle je zaujatej blábol. A budu je otravovat tak dlouho, dokud se mnou nebudou komunikovat.


jack - 17.06. 2013 v 20:42
evita :


jani - 17.06. 2013 v 20:26
Copak ženskejch, ale oni si neváží ani hasičů...., pustila jsem si teď Pohodu. Tak zdravím Klusáka a jeho starosti bych chtěla mít.


Míša - 17.06. 2013 v 19:14
Evita: Máš to dobře napsaný, měla by jsi se psaním do novin živit spíš jak p.Klusák, který by si měl v hlavě srovnat i diskografii, když napíše že píseň Colorado je z alba Země plná trpaslíků.


Olga Jarošová - 16.06. 2013 v 22:17
Pan Klusák tohle napsal nejspíš v pohnutí mysli ze šestinedělí. A ještě mně tak napadlo, chudák Žižka, kdyby neznal Milana, mohl mít obě oči.


Janinka - 16.06. 2013 v 18:05
evita: lépe jsi to napsat nemohla


evita - 16.06. 2013 v 17:44
Odříkaného největší krajíc aneb podle sebe soudím tebe.
Neznám přesné pohnutky autora Klusáka k napsání článku o mizogynii kapely Kabát. Zda je veden potřebou ochrany české hudební scény před vulgarismy, kterými se to v některých zejména starších textech Kabátu jen hemží. Nebo chce ukázat ženské části publika, jak to ve skutečnosti s Kabáty vlastně je. Nebo snad má vést k zamyšlení, jak je možné, že se takovéto texty plnými násilí a jednostranného ukájení fanouškům tolik líbí? Kdoví, každopádně nemá smysl zastírat, že textař kapely basák Milan Špalek publikum nikdy nešetřil. Ostatně proč taky? Jen malá část české populace se může pyšnit tím, že nikdy nepoužila nějaký tvrdší výraz. No jo, přátelé, ale Kabát na sprostých výrazech vlastně postavil svou image a dokonce na primitivizmu vydělává! A to je patrně hlavní potíž…
Pominu-li skutečnost, že všichni, co kupujeme desky Kabátu a chodíme na jejich koncerty, jsme sadomasochističtí submisáci, musím říci, že poslední tvorba kapely je co se týče textů dost vyměklá. Kabát šel dokonce tak daleko, že už přisprostlé výrazy rafinovaně skrývá do dvojsmyslů a nutí posluchače, aby si ta slova domýšlel.
Viz první sloka stejnojmenné pecky z posledního alba: „Potkali se v Paříži, řekl jí hlasem medovým, diskrétně tě víte co, a nikomu to nepovím“.
Ale teď naprosto vážně. Předloni jsme právě tuto sloku vybrali jako předlohu pro soutěž. Úkolem bylo uhádnout právě to slovo, které v rýmu chybí a nahrazují ho dvě slovíčka „víte co“. Hlavní slogan soutěže byl ze stejné skladby - a ten kdo to uhádne, ten dostane od firmy, tolik reklamních kravin, že to sotva utáhne. Jezdili jsme s losovací bednou po fesťácích, kde vystupoval Kabát a v čase před vystoupením jsme soutěž prezentovali mezi návštěvníky. V Havířově jsme pak losovali ze správných odpovědí výherce. Musím říci, že správných odpovědí bylo velice málo. Padaly různé tipy a po celou dobu souteže se účastníci, diváci i my dobře bavili a nenašel se nikdo, kdo by se pohoršoval nebo naopak na tom tématu nějak exhiboval.
Až na samotné losování, kdy jsme nečekaně museli čelit „střelbě do vlastních řad“. Jedna z přítomných členek FK vznesla otázku, zda soutěž byla vyhlášena pro účastníky nad 18 let a jestli se jí zúčastnili i děti. Popravdě nebyla pouze pro plnoleté a několik dětí na hranici puberty (přesně 5) se jí zúčastnilo vhozením svého lístku. Popravdě vyhlásit tuto soutěž pouze pro dospělé, by bylo stejné jako ukázat, že je tam cosi, co pro mladší 18ti let není vhodné. A to jsme nechtěli. Převládl totiž názor, že překroutit lze všechno a nechá-li se věcem volný průběh bez zbytečného podsouvání, každý si to přebere po svém a celkem bez potíží se s tím vyrovná.
Ještě dodám, že rozluštění chybějícího slova jsme nechali na samotném tvůrci a když Milan slovíčko „vylíži“ črtal černou fixkou na soutěžní plakát, jen kroutil hlavou a poznamenal: „Panebože, jak tohle může někomu vadit, vždyť na tom není nic špatnýho…“
No když se nad tím tak zamyslím, nejen že to není nic špatnýho, dokonce pro mladistvé je to rozhodně ve svých důsledcích míň nebezpečné než kouření nebo pití alkoholu, drogy nebo nechráněný sex.. A mimochodem, mezi tipujícími převládal výraz - políbím.

P.S. Takže pánové z Kabátu, ať už to máte s ženskými jakkoli, skládejte muziku a pište texty, jak se vám líbí. Vaši fandové vám rozumí.


evita - 16.06. 2013 v 15:25
jack: nejen tento komentář, výborný je komentář od patmull, čtete