Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


Mike - 17.06. 2013 v 22:45
S odstupem několika dnů se vracím k teplickému koncertu. Myslím, že to byla povedená akce ,celý stadion se bavil,i když při vzpomínce že jen pár kilometrů dál má plno lidí vytopené baráky mně to divadlo přišlo celkem bizardní.Mexické vlny, zpívající chorály tisíců nadšených fanoušků, pyrotechnika, dokonalá světla a výborný zvuk. Chybělo tomu jen "málo" ....něco nového hudebně.I tak by se slušelo poděkovat pánům bez kterých by se tahle akce určitě nekonala : panu Babišovi (Agrofert), panu Havlíčkovi ( Kabát), panu Hrdličkovi ( FK Teplice) a panu Úlehlovi ( skupina Jackye, předkapela Kabátů na celém turné). Tito pánové,kteří jsou ,zcela jistě neprávem , označováni za kmotry nebo capo di tutti capi ve svých oborech mají jednoznačně lví podíl na letošním úspěchu kapely Kabát a na tisících nadšených fanoušků kteří mohli shlédnout své idoly. Myslím, že o kapele Jackye ještě hodně uslyšíme . Tahle parta kterou doposud nikdo neznal má prostě našlápnuto stát se , i za přispění Kabátů, slavnou a určitě ne kvůli tomu že ji vede mocný rebel či kmotr ODS a ochránce solárníků. Pokud k tomuto, v naší zemi zásadnímu, fundamentu přidají i trochu kvalitnější muziky , mají nepochybně vyhráno. A nesmíme zapomenout že hlavně díky Kabátům. Při cestě domů po koncertu mě napadlo že tihle čtyři pánové snad již spokojeně sedí ve VIP salónku a před láhvinkou vychlazené 19-ti leté Glenfiddich spřádají další turné.Možnosti, prostředky , konexe a peníze na to zcela jistě mají o tom žádná. Chtělo by to ovšem i "maličkost" , krapet nové muziky od protagonistů. .


Evina - 17.06. 2013 v 22:58
Vojta: Tak, ten článok aj s jeho autorom nás zdvihol určite zo stoličky viacerých!!!
Bolo by ešte docela zaujímavé vedieť, kto za tým všetkým stojí!
Vojta, stojíme za Tebou! To už nie je ani zaujatosť! Ale rovno drzosť!!!


Vojta - 17.06. 2013 v 22:25
Míša: Bohužel, češi jsou takoví... Ale v tom článku je krásně vidět, jak je zaujatej. Musel to psát schválně. To by přece normální kritik nenapsal.


Míša - 17.06. 2013 v 22:04
Vojta: Tak dej pak vědět, jakej blábol ti odepíše, pokud teda vůbec odepíše,moc tomu nevěřím..jen málo kdo uzná chybu a postaví se k tomu čelem.


Vojta - 17.06. 2013 v 21:44
Ani si nedokážete představit, jak mě ten článek namíchl. Hned jsem panu chytrýmu poslal email. A jestli se mnou nebude komunikovat on, tak budu otravovat někoho jinýho odtamtud. Je mi to jedno. Takovýhle hovadiny jsem ještě nečetl a už ani číst nechci. Co si to dovoluje? On nikdy nic takovýho, jako Kabát, nedokáže a bude na Kabáty házet špínu... To je moc. Snesu inteligentní kritiku, která má smysl. Tohle je zaujatej blábol. A budu je otravovat tak dlouho, dokud se mnou nebudou komunikovat.


jack - 17.06. 2013 v 20:42
evita :


jani - 17.06. 2013 v 20:26
Copak ženskejch, ale oni si neváží ani hasičů...., pustila jsem si teď Pohodu. Tak zdravím Klusáka a jeho starosti bych chtěla mít.


Míša - 17.06. 2013 v 19:14
Evita: Máš to dobře napsaný, měla by jsi se psaním do novin živit spíš jak p.Klusák, který by si měl v hlavě srovnat i diskografii, když napíše že píseň Colorado je z alba Země plná trpaslíků.


Olga Jarošová - 16.06. 2013 v 22:17
Pan Klusák tohle napsal nejspíš v pohnutí mysli ze šestinedělí. A ještě mně tak napadlo, chudák Žižka, kdyby neznal Milana, mohl mít obě oči.


Janinka - 16.06. 2013 v 18:05
evita: lépe jsi to napsat nemohla


evita - 16.06. 2013 v 17:44
Odříkaného největší krajíc aneb podle sebe soudím tebe.
Neznám přesné pohnutky autora Klusáka k napsání článku o mizogynii kapely Kabát. Zda je veden potřebou ochrany české hudební scény před vulgarismy, kterými se to v některých zejména starších textech Kabátu jen hemží. Nebo chce ukázat ženské části publika, jak to ve skutečnosti s Kabáty vlastně je. Nebo snad má vést k zamyšlení, jak je možné, že se takovéto texty plnými násilí a jednostranného ukájení fanouškům tolik líbí? Kdoví, každopádně nemá smysl zastírat, že textař kapely basák Milan Špalek publikum nikdy nešetřil. Ostatně proč taky? Jen malá část české populace se může pyšnit tím, že nikdy nepoužila nějaký tvrdší výraz. No jo, přátelé, ale Kabát na sprostých výrazech vlastně postavil svou image a dokonce na primitivizmu vydělává! A to je patrně hlavní potíž…
Pominu-li skutečnost, že všichni, co kupujeme desky Kabátu a chodíme na jejich koncerty, jsme sadomasochističtí submisáci, musím říci, že poslední tvorba kapely je co se týče textů dost vyměklá. Kabát šel dokonce tak daleko, že už přisprostlé výrazy rafinovaně skrývá do dvojsmyslů a nutí posluchače, aby si ta slova domýšlel.
Viz první sloka stejnojmenné pecky z posledního alba: „Potkali se v Paříži, řekl jí hlasem medovým, diskrétně tě víte co, a nikomu to nepovím“.
Ale teď naprosto vážně. Předloni jsme právě tuto sloku vybrali jako předlohu pro soutěž. Úkolem bylo uhádnout právě to slovo, které v rýmu chybí a nahrazují ho dvě slovíčka „víte co“. Hlavní slogan soutěže byl ze stejné skladby - a ten kdo to uhádne, ten dostane od firmy, tolik reklamních kravin, že to sotva utáhne. Jezdili jsme s losovací bednou po fesťácích, kde vystupoval Kabát a v čase před vystoupením jsme soutěž prezentovali mezi návštěvníky. V Havířově jsme pak losovali ze správných odpovědí výherce. Musím říci, že správných odpovědí bylo velice málo. Padaly různé tipy a po celou dobu souteže se účastníci, diváci i my dobře bavili a nenašel se nikdo, kdo by se pohoršoval nebo naopak na tom tématu nějak exhiboval.
Až na samotné losování, kdy jsme nečekaně museli čelit „střelbě do vlastních řad“. Jedna z přítomných členek FK vznesla otázku, zda soutěž byla vyhlášena pro účastníky nad 18 let a jestli se jí zúčastnili i děti. Popravdě nebyla pouze pro plnoleté a několik dětí na hranici puberty (přesně 5) se jí zúčastnilo vhozením svého lístku. Popravdě vyhlásit tuto soutěž pouze pro dospělé, by bylo stejné jako ukázat, že je tam cosi, co pro mladší 18ti let není vhodné. A to jsme nechtěli. Převládl totiž názor, že překroutit lze všechno a nechá-li se věcem volný průběh bez zbytečného podsouvání, každý si to přebere po svém a celkem bez potíží se s tím vyrovná.
Ještě dodám, že rozluštění chybějícího slova jsme nechali na samotném tvůrci a když Milan slovíčko „vylíži“ črtal černou fixkou na soutěžní plakát, jen kroutil hlavou a poznamenal: „Panebože, jak tohle může někomu vadit, vždyť na tom není nic špatnýho…“
No když se nad tím tak zamyslím, nejen že to není nic špatnýho, dokonce pro mladistvé je to rozhodně ve svých důsledcích míň nebezpečné než kouření nebo pití alkoholu, drogy nebo nechráněný sex.. A mimochodem, mezi tipujícími převládal výraz - políbím.

P.S. Takže pánové z Kabátu, ať už to máte s ženskými jakkoli, skládejte muziku a pište texty, jak se vám líbí. Vaši fandové vám rozumí.


evita - 16.06. 2013 v 15:25
jack: nejen tento komentář, výborný je komentář od patmull, čtete


jack - 16.06. 2013 v 14:45
...jeden trefnej komentář pod tím článkem : "vymletej debil, co to napsal..."


Míša - 16.06. 2013 v 11:13
Evita: Bacha na to!!!Nebo napíše ještě druhý díl materiálu by se našlo, jistě ještě dost ale třeba by jsme se dobře pobavili


Andy - 16.06. 2013 v 11:10
Premejslim jestli a ted mi to prominte... jestli si pan autor nekdy vrznul :D Ten borec je proste totalne mimo realitu :D
Hraju World of Warcraft, coz je jedna z tech her, ktery podle vedeckych debat hrajou jen divny existence, ale na takovyhodle exota tam podle me nenarazite :D


Lukáš - 16.06. 2013 v 10:59
Dejte idiotovi prostor se vyjádřit a takhle to dopadne Což mi připomíná, že o Arakainu šla kdysi fáma, že bubeník hraje paličkami z lidských kostí a na koncertech se hajluje. No co k tomu dodat A na Slovensku církevní černop.delníci zbrojí proti Iron maiden, kteří mají hrát na Topfestu.
Svět je cirkusovej stan.


evita - 16.06. 2013 v 09:12
eve, Evina: ale jo, může to být desetitisíce pohledů z desetitisíců úhlů (neb toliko má Kabát fanoušků), ale nejvíce jsem si užívala zmínky sebenenávistné, ostatně jako všichni kabátí fanoušci jsem si užívala trochu potřebného masochismu a ponížení. To je řacha, co?
Abych nezapomněla: jak by asi autor psychoanalytik rozebral tento úryvek z textu - to co má tam dole to se žádná nechytá, má ji jak spací pytel padne mi jak ulitá - kdo by to tentokrát odskákal?
Normálně bych řekla - nechte ho žít a zemřít - ale někdy se to zkrátka nedá nechat být...


eve - 15.06. 2013 v 22:58
Evita: tleskám, lépe jsi to ani nemohla vystihnout!


Evina - 15.06. 2013 v 22:13
evita: ...lepšie sa to ani okomentovať nedá!!!Super!!!


evita - 15.06. 2013 v 14:44
"Pětidílný hudební seriál Rasisti a machisti se dotýká tématu xenofobie v popkultuře od nástupu rock´n´rollu dodnes. Od 16. května ho vysílá Český rozhlas – Radio Wave v cyklu Kabinet: každý čtvrtek od 21 hodin." autor Pavel Klusák, Délka pořadu: 60 minut
...sakra, tak se mi zdá, že jsem zas prošvihla životní šanci dozvědět se něco o tom, jak xenofobně a hlavně zabedněně jsem celý ten věk až do teď žila! A hlavně! Pod vlivem machistického Kabátu, který svou nechuť k ženám povýšil snad až na náboženství ba téměř sektu, protože na žádném z koncertů nesmí chybět přídavek: ...hodně piju jim, ženský nebalim...". Už jen těch pár vět mi stačí, abych prohlédla a přestala konečně působit komplikace v pudovém uspokojení roztrpčeným pánům z Kabátu! Ano, od této chvíle naladím Radio Wave, něco zahulím a budu čekat na další čtvrtek! Pan Klusák bude zřejmě nový buditel. Nebo snad buditelka...?
A na co bych čekala? Půjdu naproti ke kámošům z Hanoi, koupím něco chemie(nejsem přece xenofobní!) a taky něco napí.u!
P.S. Za všechno může Špalek, měl by zajít na psychárnu, má asi nějaké problémy s Frau Vogelrauch. Nechce mu dělat, to co má rád...