Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


Míša - 03.12. 2016 v 19:35
Poseiidon: myslím, že už to vůči Mašli docela přehániš, zas tolik toho nenapsala, aby jsi to musel až tak rozebírat, vyjádřila pouze svůj názor, stejně jako ty, nikde jsem si nevšimla patolízalství a lezení do zadku a všeho z čeho zas ty obvinuješ jí, tak prosím i ty respektuj názory ostatních.


Mašle - 03.12. 2016 v 17:36
Poseiidone ty mi tady píšeš věci, který jsem údajně napsala, ale nějak to nemůžu najít. Sem tě napadala, cos dokázal a takový kecy? Jen jsem se ptala, proč jsi nezaložil kapelu, když mi přišlo, že to máš zmáknutý, muzice rozumíš víc než běžnej fanoušek, kterej se řídí jen pocity. Ze dvou mých vět jsi udělal celkem slušný závěry o mě, mých myšlenkových pochodech, inteligenci a dokonce, to mě teda dostalo, že tady někoho chci dirigovat. Jediný, co jsem napsala a měla na myslí, že mi přišlo nefér tvoje vyjdáření, že kapela jede hlavně po komerci a že lže. A proto jsem napsala svůj názor. Tys z toho udělal román pro fanouše kapely a nestačím se divit co jsem teda asi všechno myslela, napsala a udělala Když sem někdo jako ty píše různý názory ohledně muziky, techniky hraní a tak, tak to si ráda přečtu, protože nejsem muzikant a do hloubky tomu nerozumím. A když mě v tvým příspěvku přijdou dvě věci přes čáru, napíšu k tomu svůj názor, jak už jsem psala a je z toho mazec. Ale beru to, tvůj názor. Asi jsem v tobě vzbudila nějaký emoce nebo přesvědčení, ale o to my vůbec nešlo. V pohodě.


Evča - 03.12. 2016 v 15:54
Poseiidon : přesně tak, každý názor je důležitý. Osobně jsem ráda, že sem chodí lidi, kteří mají vlastní názor a nebojí se ho prezentovat.


Míša - 03.12. 2016 v 09:40
eva nebo spíš evito? Souhlas


Poseiidon - 02.12. 2016 v 22:28
Mašlo, Kabát není banda rychlokvaškových celebrit, nějakých přihlouplých blondýn v šoubyznysu, kterým nejde napsat názor pro jejich naivní mozkové pochody. Kdybych si myslel že ano, tak bych sem ani nepáchl a ani bych od někoho z nich nečekal slušnou odpověď. Jsou to lidi s nějakou sebereflexí a nepotřebují tu mít policii, která utočí a diriguje diskutéry, kteří si dovolili jim něco napsat. Ani ty nemáš právo být v takové pozici, v jaké jsi napadla mě. Nečekej, že tě někdo bude respektovat a nechat se tu dirigovat. Ti lidi mají svůj mozek a hrdost a jen debilovi nevadí, když jim odpovíš jak mě. Já ti chci vysvětlit, že ty kecy o tom,cos složil a dokázal, jsou prostě nesmyslné úvahy, je to blbost. Díváš se na film a točit neumíš, přesto jsi ta, pro koho se točí a koho to má zaujmout. Když tě to nezaujme, má filmař smůlu a končí. Dělá ty soudy uplně každej. Oni si ten názor přečtou a odnesou si z toho svoje. Napsal jsem to tak, aby vyzněl skutečný pocit toho posluchače, že mě např Otovy slova v tu chvíli praštila přes uši Neměj všechny diskutéry za děti a Kabáty za slávou opilé blondýny v šoubyznysu , které je nutné izolovat před názory lidí, aby se z toho náhodou neposrali. toto je ostřílenej Kabát


Lili - 02.12. 2016 v 20:20
Lukas DÍKY ZA INFO LUKI .pa


Lukáš - 02.12. 2016 v 16:39
Lili: Jsou úplně v pohodě. Všichni (nejčastěji se potkávám s Milanem). Jenom na autogramiádě musíš brát v potaz, že za tebou bude kilometrová fronta dalších lidí, takže na nějaký rozhovor tam moc času nebývá


Evča - 02.12. 2016 v 13:00
Konečně smysluplná diskuze


eva - 02.12. 2016 v 11:28
Lili nech si někdy vyprávět o kapele, ale od lidí, co ji opravdu znají aspoň déle než tři roky a nenech se ovlivnit nějakým krátkým momentem, vždyť každej má právo se nějak občas tvářit a nejednat úplně podle představ těch druhých.
Poseiidone, asi se neznáme, ale tvé názory slýchám anebo čtu čas od času i od jiných fanoušků, určitě nejsi sám, který má pocit, že by věci měly zůstat, tak jak byly před dvaceti lety. Je to tak, že každý to vidíme podle sebe a stejně tak i kapela a její tvorba podléhá vývoji ať už vynucenému nebo přirozenému. Myslím, že si tady o tom můžeme psát klidně celý den a pokud je to bez urážek, tak od toho tady ta kecárna přece je. Diskuze přece není od toho, aby každej tlačil své názory jako jediné správné, že?
A koneckonců jsem ráda, že sem Oťas občas zajde - protože věřím, že se chodí častěji, ale nereaguje - stejně jako třeba Milan, kterej sem spíš chodil "hasit" nějaké názorové extrémy, když už. A za mne - pořád lepší diskuze o něčem (rozuměj o kapele a muzice), než o ničem...Takže na jednu stranu dík za názor, jen nazapomínat, že nejsme "dědové vševědové"
Ota: musím souhlasit s poslední deskou, je to zase jinej level, než jsme byli zvyklí třeba z Banditi, tam jsem musela něco slyšet i desetkrát, než jsem to pochopila - třeba Projdu zdí, ale do pekla do nebe - mě se líbí, ze všech pecek nejsem vytřeštěná, ale kytary ty zvoněj. Navic nerozebírám ty pecky na atomy - hodnotím jak na mě ty věci působí a snažím se uhodnout, jak vznikaly, proč atd. Na tohle téma si myslím, by mohl zase zaznít nějaký rozhovor, jak jsme tady byli zvyklí třeba s Milanem.


Lili - 02.12. 2016 v 09:36
Mašle: Díky za info o nich, kdybych se dostala náhodou na nějakou autogramiádu, tak ať vím, do čeho jdu. Ale já jsem takový smolař, že vždycky všechno prošvihnu. No, ale teď máme do podzimu stejně útrum.
Jediný můj zážitek je, že když jsem byla na loňském openturné v Brně, a jak jsem tak šla spolu s davem kolem plotu, za kterým byl hotel, tak jsem viděla Váňu, jak si jde do dodávky pro kytaru a pak Krulicha, přilepila jsem se na ten plot - já jediná z celýho davu, nikdo si jich jinak nevšimnul. Ale jak Kabáti zmerčili, že jsem je zahlídla, tak Krulich zalezl do dodávky a zavřel se tam .


Mašle - 02.12. 2016 v 08:43
Poseiidone jsi mě po ránu pobavil. Díky . Hele na tvým příspěvku mi nevadí nějaká kritika a názor ale dvě věci, že jsi zkonstatoval, že je v tom komerce a že lžou. Toť vše. Dál se s tebou nehodlám zabývat a rozepisovat a reagovat na každý tvoje slovo. Někdy si sám protiřečíš, takže by to bylo těžký a tady se mají lidi bavit a ne hádat.

Lili na autogramiádě jsem byla i na zvukovkách a můžu ti říct, že nejsou namistrovaní ani trochu, naopak. Ale radši nebudu pět chvály, bo mě tady zase může někdo sejmout, že moje boty koukaj kabátům z pr ...


Lili - 02.12. 2016 v 07:03
Mašle: Nerozumím a tudíž nemusím moc písničky pouze z alba Banditi di Prag: Ebenový hole, Narvi tam ten styl, Don Pedro, Nesahej na můj drink, Kdo neskáče není Švéd, Mouse Decadence (i když u některých vím zhruba o co v nich jde - není to zkrátka můj životní styl).

Jinak - byla jsi někdy na jejich autogramiádě? Jací jsou? Nejsou namistrovaní?


Poseiidon - 01.12. 2016 v 23:31
Mašle: Vždycky mě rozesměje, jak je každý za názor setřen někým jako ty otázkou kolik toho složil, co dokázal atd. Rozesměje mě to, že tyto kecy člověk slízne jen v případě, že něco zkritizuje Když napíšu super upa vše bomba, rozepíšu se jak se mi líbí ten a onen prvek na albu, tak nestartuješ, akorát budeš přitakávat. To je zajímavý že? Hovno jsem složil a můžu chválit jak je to dobrý? Vždyť tomu nerozumím, jak můžu mít byť i kladnej názor? Já bych se ani nedivil, že svým startováním na každého, kdo trošku projeví jednou za čas názor a myšlenku, odpudíš právě kapelu a vyserou se na to občasný napsání uplně. (protože se to tu díky tobě začne hádat).


Poseiidon - 01.12. 2016 v 23:04
Mašle : Ani po mě nechtěj, abych ti na tvý dětinský a nic neříkající a provokativní plky typu cos dokázal, kolik jsi toho natočil, kolik složil, odpovídal. Snažíš se tím o nesmyslné patolízalství(proč?) a kazíš tím smysluplnou názorovou diskuzi o muzice, víc k tomu řict nejde. Není sprostá, urážející, urejpaná, tak sklapni. Takže jestli si mě chceš podat za názor, posluž si, ale já plkama ztrácet čas nemíním. Ale uvědom si jednu věc. Až se někdy přistihneš mezi kamarádkami či kamarády, že o nějaké kapele či písničce tvrdíš, že to není ono nebo hůř řečeno, tak si rovnou nafackuj a před zrcadlem se zeptej té osoby co na ni čumíš, co jsi složila (nebo složil)? Rozumíme si jo? :-) Takže pokud ty nemáš názor a nemáš na něj jako posluchač (ka) (podle své mentality, že jsi nic sama nesložila blablabla) právo, tak tě lituju a nesuď jiný podle sebe. Kromě toho vůbec nerozumíš debatě. Nikde se neprojevuji jako znalec hudby, projevil jsem fanouškovský názor. Tak si vytáhni hlavu z prdele a nepruď. Hovno s tím naděláš. Otovi doufám ani Kabátům nebudu muset vysvětlovat to co tobě, že to není provokace na ně(jak se snažíš navodit dojem), ale fanouškovskej názor. To jen ty to chceš tak uhrát viď? Uvědomuješ si vůbec, že tisíc hlav tisíc chutí? Tak nech lidi žít, když projeví názor a projev ho taky, ale na to nemáš říct, že se ti i něco nelíbí jako to má uplně každý člověk. Ty máš jen na to psat super bomba, čili hovno říkající plk. Dej se do kupy a neútoč. Kabát tu není jen pro tebe.


Mašle - 01.12. 2016 v 22:13
Lili: souhlas, nevím proč se na kecárně kabati má řešit Gott, Kryštof, Slza a další. O těch ať si pokecaj jejich fanoušci na jejich skupinách, webech a fejsbukách. Myslím, že kdyby se lidi zabývali hlavně tím, co je baví a ne tím, co se jim nelíbí, tak by byli v pohodě. A Lili kterým písničkám nerozumíš? Hoď téma, pokecáme.


Mašle - 01.12. 2016 v 22:02
Poseidon nezklamal. Naposled jsme si tu "pokecali", když se čekalo na DPDN. Hele, když jsi takový znalec hudby, jak se to má dělat a produkovat, žes nějakou kapelu nezaložil. Kdyby Kabáti to dělali hlavně kvůli komerci, tak by poskakovali na politických mítinkách nebo hráli kytarový sóla v reklamách na kraviny. Ale to už je takovej náš folklór. Když je fotbal, tak v hospodě sedí sto špičkových trenérů a tak je to se vším.
Oto


Lukáš - 01.12. 2016 v 19:42
Ota: To jsou k nám hosté, ukaž se častěji

Poseiidon: Jako sorry, ale pokud máš rád v muzice tohle, tak si pusť Kamelot (USA, ne český folkový) a podobně, to čekáš od muziky něco trochu jiného Ad mainstream - pokud by to kluci fakt tak táhli na střední proud, tak přece nemají jako jeden z taháků poslední desky Valkýru, jednu z nejtemnějších písniček historie kapely.....


Poseiidon - 01.12. 2016 v 15:38
Ahoj Oto,
Já ťa znám, ty mňa neznáš? :-DD
Já se přiznám, že já mám rád písně bohaté na instrumentální složku, tzn hodně sól a různorodost, zvraty, nečekané pasáže. Nejsem z těch, co brečí, že nehrajete thrash jako na začátku a ani v to nedoufám a nějak o to nestojím. Jsem váš fanoušek od Děvky. Pak miluju ty vyhrávky třeba např v Nejsem z USA, Dávno už vím, Až pro mě přijdou.. Ale čímdál víc mám pocit, že je ta hudba záměrně jednodušší, za celou poslední desku od tebe jako výborného sólového kytaristy téměř nenajdu pasáž, kdy by na řadu přišla tvá sólová chvilka, kde se pořádně předvedeš. Ke konci písně Proti proudu tam potěší v pozadí, jak si tam vyhráváš se solovou kytarou, dost to píseň obohatí a zahustí. Pak klasika Do pekla do nebe, kde prosviští zběsilé sólo. Ve zbytku desky jsi sladěná součást celku, ale chybí mi tam pasáže, kde se vyloupneš jako sólový kytarista do popředí a ty písně tím silně obohatíš a zahustíš. Jsou v těch písních mezihry, ale prakticky se to nikam nevyloupne a nemění, instrumentálně nemění.
V 90tých letech jsem poznal dost vašich škodolibců, kterým jste byli trnem v oku, že hrajete tvrdě, provokativně atd, pořád nějak vyripovali, však to znáte, jednou mi jeden člověk řekl "Počky až ti tví tvrdí Kabáti jednou vyměknou" :-) Ještě v hádce dodal, že mi to připomene, až budete hrát hudbu jako Nedvědi :-) ....Já doufám že ne. že z vás nebudou ani rockoví Nedvědi! Mě se to líbí pořád, ale chybí mi tam trošku instrumentálnější složka a trochu té poctivější tvrdosti.
Tvůj pocit, že ti to přijde jako instrumentálně jedno z nejnáročnějších alb, ti brát nemůžu. A jestli vás při tvorbě ženou komerční důvody, tak myslím, že alespoň z půlky na tom z principu něco pravdy je. Já se tomu nedivím ve vaší pozici, kdy jste si získali i přízeň mnohých senoiorů a dětí, kteří prostě už nejsou z té generace, kdy se hrálo pořádně od podlahy a kteří by ocenili virtuozitu sólových kytaristů. Asi ti připadá, že jsem těžký metalista, ale to zas ne. Těžký ty pocity vyjádřit. No nic, příště bych chtěl, aby jsi tam předvedl víc ze svého sólového potenciálu, aby tam zas bylo jasné, že v Kabátu je i nadaný sólový kytarista. Ohledně té Metallicy, asi bych já osobně měl zájem o druhou černou desku :-)


Lili - 01.12. 2016 v 12:43
Tak členové kabátu vstupují čas od času do "Kecárny", jo? Nevím z čeho Vás nařknout, aby jste mně taky napsali, ale nic mě nenapadá. Jste fakt dobří, sice některým písničkám moc nerozumím, a tudíž je nemusím, ale je jich málo. Vychovávám pro vás potenciálního fanouška - mou osmiletou dceru.


Ota - 01.12. 2016 v 09:34
Ahoj Poseidone,
asi se neznáme, i když podle tvých komentářů to vypadá ,že jo.
Poslední CD Do pekla do nebe je aranžérsky a instrumentálně jedno z nejnáročnějších , jaký jsme kdy natočili.
Je za ním spousty práce nejen od nás , ale i od producentů M.Cimfeho a J. Helešice, kterej s námi na kytarách pracoval nejvíc.
Snad si nemyslíš, že při tvorbě nás ženou nějaký komerční důvody, to nemůžeš myslet vážně.
Nedávno jsem si po delší době naše poslední CD s odstupem poslechl, a musim říct , že bych na něm nezměnil ani jeden ton, ani jedno slovo. Jsem s ním absolutně spokojenej, což se mi stává málokdy.A reakce lidí na něj , je úžasná (snad to nezní namistrovaně), ale je to tak.
Na začátek 90tek se skutečně nevrátíme, oni ty tzv. návraty ke kořenům nekončej moc dobře:) (když nevíš kudy kam, vrať se ke kořenům, že, viz. poslední Metallica, bohužel....)

Měj se fajn.

Jo a díky za Slavíka lidičky:)!!!