Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


Jirka N. - 13.05. 2013 v 13:58
Proč je kabát KABÁT, to by vydalo na habilitační práci ze sociologie.

Pro mě je hlavní, že to nejsou nafoukaný primadony, ale ""obyčejní"" chlapi z Teplic, co drží spolu . Pamatujete, co napsali už na CD Suma sumárum: sestava: FURT STEJNÁ


Evina - 13.05. 2013 v 13:16
evita: Úplný súhlas s Andym - na Tvoj koment sme tu mnohí, myslím, čakali...


Jana - 13.05. 2013 v 11:11
Koupí někdo 2 lístky na zítřejší koncert v Praze, je to na sezení a každý je v jiném sektoru.JJ


evita - 13.05. 2013 v 10:08
Petr ST: Jo to je Mistr Mára


Petr ST - 13.05. 2013 v 07:52
Plzeň super. Kabáti super. Klobouk dolu před zvukařem jak se popral s halou, myslím, že jsem ho viděl i na Wanastovkách a i tam super. Víc takových akcí a víc takových zvukařů! Díky!


Jane - 13.05. 2013 v 07:39
Ja som tu netvrdila, že Kabát je nadprirodzená skupina, takže k tomu asi toľko.
Miloš - keď idem na Kabát, zaujíma ma Kabát!!! a nie nejaká predskupina. A presne ako tu písal niekto nižšie, je to ich vec, koho si zvolia. Keď budeš robiť svoj koncert, daj si kapelu akú chceš.


evita - 12.05. 2013 v 23:33
honzo301 přijeď do Teplic, ty budou asi velký a jak říká Kabát: jsme tam doma


honza301 - 12.05. 2013 v 22:59
Koncert v Plzni byl super! Splnil nadmíru moje očekávání a předčil všechnu kritiku, kterou tu plno lidí píše! Plno lidí tu pomlouvá zvuk, tanečnice, celkově Big-band a já nevím ještě co..
Já za sebe říkám že to byl parádní koncert. Měl jsem strach jakej bude zvuk, ale na to, že se zvučila rocková kapela zároveň s dechama - zvuk byl skvělej! Někteří tu píšou že ne, ale ono nazvučit tolik muzikantů a ještě k tomu v hale, která má mizernou akustiku a kde neni při hokeji rozumět ani slovo to myslím neni zas tak snadný Tanečnice - já čekal co to bude a nebude - a vždyť to bylo v pohodě. Oživilo to scénu a nebylo to zas tak rušivý. No a hlavní věc - to jak kluci hráli - výborně! Playlist byl v pohodě, starší věci byly taky. Bylo teda až moc písniček "o zvířátkách" ale to bylo asi náhodou, že zrovna ty písničky se dobře hodili k bigbandu. Ono rozepsat pro Big-band Porcelánový prasata, to by asi nebylo to pravý
Takže celkově paráda, záznam si koupím a budu se těšit na další koncerty v Plzni i jinde


evita - 12.05. 2013 v 18:05
Andy: ... tak co se zvuku týká, nemám takový supr ucho, jako někteří zde, ale myslím, že v daný situaci udělali co mohli, aby zvuk měl, to co má mít. Začátek tak pět pecek úplně výborně, pak ještě před nástupem BB se to tam začlo trochu mlít, a to jsme stáli(teda spíš tancovali) vedle zvukařů, protože tam bylo trochu místo, až ke zvukařům se dalo maximálně tak skákat. Nevím, jaký to měli holky vepředu u rampy, ale myslím, že dobrý a ještě lepší to podle mě měly tribuny. Ale pro mě to mohlo být o kus hlasitější, otázka je, co by to udělalo, hala je ocelová a skleněná, lehce utopená, vracelo se tam ale úplně všechno a třískalo se to přesně uprostřed. Uprostřed haly i uprostřed progranu. Pak to přestalo a přídavek byl ale naprosto bezchybnej a lidi se konečně bezezbytku probudili. Plzeňáci jsou takový trochu náročnější, tribuny svítily, ale tanec byl jen na schodech. Zatímco na ploše jeli všichni, máničky i metroušci, holky víc, staší baby supr. Pepovi na vteřinu vypad zvuk, ale to neřeším, nejvíc mě zajímaly trubky, to je jasný, a vozembouch, ten si to vyloženě užíval! Dechaři se vlnili jak v Lauře a hrozili jak rockeři za mlada, nechyběl tomu nadhled a přitom i bylo vidět, že jsou zapálený, že je to všechny na place baví. Z krtka byl nehoráznej šraml, trochu mi to připomnělo, jak ho Kabát tvořil, ale to už jsem znala ze zvukovek, starý pecky aranžema s dechy jedině získaly. Režijně to mělo grády, playlist měl chytrou gradaci, lidi to pochopili, sežrali a bavili se. Sice ne všem to došlo včas, ale po skončení se lidem klasicky domů moc nechtělo. Tak to jen tak v rychlosti, hokej jsme teda prosrali, a já se těším na Teplice, protože tahle muzika potřebuje 30tisíc lidí a volnost openairu. Dávám jedna. Tak


evita - 12.05. 2013 v 18:01
Andy: Jééé, to jsi mě potěšil...co se zvuku týká, jsem těžkej hlušec...do pr...Kanada vede zase 2:1


Andy - 12.05. 2013 v 17:45
Evita - Naopak prave tvuj pohled na vec me zajima dost :P


evita - 12.05. 2013 v 17:38
Ahoj, právě jsem se vrátila ze z PlzněTrochu jsme to protáhli...chci o tom koncíku něco napsat, ale vlastně nevím co. Já vím, že vás to asi moc nezajímáale musela jsem to tak napsat.
Vojta: jo máš to zmáklý, rozumíš věci... ale věř, že je to kolikrát ještě jednodušší, než si myslíme. A naopak.


Andy - 12.05. 2013 v 16:30
Miloš a teď se na me nezlob , ale je to tak ze si to rohodl prostě Kabát. Upřímně naky moralizování je z mého pohledu směšný. Chápu te a vím jak to myslíš. Ale J se tou hudbou v brně taky očividně bavili.
Takže bych to přestal hrotit.


Miloš - 12.05. 2013 v 15:54
jasně , tady je diskuze o tom proč Kabáti vzali jako předkapelu mizernou kapelu Jackye, kterou má kmotr ODS a politik....Proč?


3nity - 12.05. 2013 v 15:41
Luk: V pohodě. Mnohdy se tu najdou mnohem horší případy


Lukáš - 12.05. 2013 v 14:42
Kurnik, měl bych to po sobě číst. JelY a hrálY samozřejmě (kapely).


Lukáš - 12.05. 2013 v 14:40
Mikeš: Jasně, o tom žádná. Já jmenoval tyhle dvě hlavně proto, že jeli s Kabáty v době, kdy hráli fakt chvilku. Zatímco třeba Doga nebo Krucipusk už jako kapely, kdy o nich lidi nějaké povědomí měli. Ten systém "zaplať a zahraj si" se mi moc nelíbí. Zrovna s Izzim z Dogy se znám už docela dlouho, tak vím, že nemají problém před sebe kapelu, která je o to poprosí, pustit a těch pár minut "slávy" jim věnovat. Spíš jde o to, že těch žádostí je často víc než možností je uskutečnit...


Vojta - 12.05. 2013 v 12:56
Ano, to jste vystihli. Kouzlo je to, co prostě fanoušky na Kabátu drží. Musím uznat, že u jiných kapel to nemám tak, jako u Kabátu. Já vpodstatě Kabát beru úplně jinak, než ostatní kapely. Ostatní kapely poslouchám, zajímám se o ně, ale u Kabátu vim, že si koupim desku, koupim si DVD, každej den chodim na tyhle stránky sledovat novinky a debatovat s ostatními fanoušky... To u jiných kapel nedělám. Co se týká originálních CD a DVD, tak kupuju jen Kabáty, protože jinak si radši koupim něco ke kytarové výbavě nebo si za ty peníza zajdu na koncert. Proto třeba Arakainy a ostatní kapely stahuju. Mě jde o to tu hudbu poslouchat. Nezáleží mi na originálech, kromě Kabátu. A hlavně ke Kabátu mám jakýsi vztah. Nejde to vlastně vysvětlit. Určitě víte, co tim myslím. Takže i když nemá Kabát nejlepší hudbu na světě, tak mají to kouzlo, kterým si fanoušky udrží.


Mikeš - 12.05. 2013 v 12:46
Vojta: napsal jsi to opravdu trefně, je vidět že muzice rozumíš a máš i nadhled což tady některým zarputilým fanouškům chybí.
Lukáš: Doga, Škwor, Krucipüsk, Harlej, Noid, Walda Gang , všem těmhle kapelám strašně pomohlo že jeli před Kabáty. Myslím že jim Kapela chtěla pomoci. Dnes pomáhají sami sobě finančně a proto před nimi hraje špatná kapela která má ale prachy a styky. Nic víc nic míň. Jsou tu dnes slušné kapely ale bohužel se těžko prosazují. Traktor jak píšeš má skvělou muziku a výborné Cd ale asi nemají tolik peněz aby si vše zaplatili.
Fanoušci jako jane to vidí jen ze svého pohledu a na každou kritiku reagují tak že jde o závist ,pomluvy atd.
Muzikanti a rockeři kteří jsou trošku nad věci a znají rockovou scénu v Česku ví své.


Andy - 12.05. 2013 v 12:23
To co pise Vojta je urcite pravda.
Urcite je mnohem vice kapel, ktere maji lepsi to a tamhleto...
Jenomze v Kabatech je proste pro me nejaky kouzlo, ktery me drzi a nepousti.