Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


Lukáš - 12.04. 2016 v 07:56
Mašle: Přesně tak. Ono vzato kolem a kolem, tak je člověk rád, že to takhle dopadlo. Jednak ukázali realitu a navíc tam nemuseli šaškovat mezi těmi ubožáky, co se dostanou do médií jenom kvůli tomu, že řeknou svůj politický názor. Za muzikanty by měla mluvit hudba, ty věci kolem jsou trapný.


Mašle - 11.04. 2016 v 20:55
Lukáši, přesně jak říkáš, to že Ortel se ve Slavíku umístil vypovídá hlavně o náladě lidí v souvislosti se situací kolem.
Co se týká Andělů, tak velký zklamání, hlavně nad pochybnou regulérností. Je škoda, že kapela formátu Kabátu nemá ve skládačce vedle vyprodaných koncertů, počtu prodaných nosičů, Slavíků a jiných ocenění i Anděla za prodaný nosiče 2015, protože si myslím, že jim patří. Ale hold asi pochybný konexe a vlezprdelství zvítězilo. Buďme rádi, že Kabáti nejsou takový řiťolezové a leštiči klik na dveřích IFPI jako asi někdo.


Lukáš - 11.04. 2016 v 13:37
Mimochodem zakrslec měl prý ještě prohlásit "Pokud Kabáti prodali 52 000 ks cd, tak my taky". No myslím, že o ubohosti toho stvoření nic nevypovídá lépe To jenom pro ty, kdo tu kecají o tom, že prodali víc. Oni si to totiž upravují podle toho, jak se jim to zrovna hodí


jan - 11.04. 2016 v 11:06
kluci , fakt dobrý


Lukáš - 10.04. 2016 v 19:34
Schinderhanes: Umístění Ortelu byla krásná facka všem sluníčkářům, takže jsem jejich umístění kvitoval, ačkoliv je neposlouchám. Tam to bylo spíš o ukázání momentální nálady lidí.

Martin 88: To 1% je pořád víc, než ta "akademie". Navíc popularita je to, co se líbí lidem, určitý odraz kvality v tom prostě být musí. Jak se říká, hlas lidu - hlas boží. Ta výpovědní hodnota je daleko před těmi pár kritiky, co si myslí, že hudbě rozumí a že podle jejich názoru to musí jet.


Schinderhanes - 10.04. 2016 v 18:05
Lukáš: O tom jaká je slavík prestižní anketa vypovídá loňské druhé místo Ortelu mezi skupinami a třetí Tomáše Ortela mezi zpěváky. Vůbec nic proti Ortelu nemám, ( možná spíš naopak ) ale při vší úctě tak dobří fakt nejsou. Tu anketu může vyhrát každej vrzal, co na facebooku zmagoří lidi, aby mu posílali hlasy.


Martin 88 - 10.04. 2016 v 17:58
Ale neber to ode mě špatně. Já poslouchám Kabát, Krucipusk, Landu, Cocotte minute, Wanastowky, atd.... To je pro mě hudba, která jde dá se říci ideologicky úplně jinam než sedět v sále vedle Gotta, Krajča, Kollera a jim podobným. Ale můj názor.


Martin 88 - 10.04. 2016 v 17:53
Lukáš: Slavík je anketa o popularitě a to mě irituje asi mnohem víc - samotný smysl. Navíc o ničem nevypovídá, hlasuje v ní 1% populace v ČR. Takže když Gott vyhraje slavíka nebo kabáti neznamená to, že mají nejvíce fanoušků. A navíc to dávají na nově a je to opravdu ubohá show.


Lukáš - 10.04. 2016 v 16:55
Martin 88: Pokud se nepletu, tak právě tohle veleslavné IFPI je důvod, proč Kabáti nevyhráli Slavíka si jako ceny vážím daleko víc než tohohle nesmyslu, který na základě pochybných pravidel a kamarádíčkování dostává pár ztroskotanců jenom kvůli jejich názorům. Slavík tu je 50 let a je to cena od fanoušků, tu anketu uznávám.


Martin 88 - 10.04. 2016 v 13:52
Když jukneš na IFPI, tak a zadaš Kryštof a Kabát zjístíš, že kabát byl pouze jeden týden nejprodávanějším albem v ČR. Kryštof cca 20krát. Samozřejmně jsou tam pak druhá místa kde tyhle alba x.krát byla, ale Kryštof prodal asi víc. Navíc srdcebeat vyšlo podstatně dřív. Vem si, že Kryštof i v době kdy Kabát první - druhý měsíc prodávali nejvíc desek, tak i v této době podle těchchto statistik byl první. V současnosti (tento týden) je Kryštof 6.nejprodávanějším nosičem - kabát 51.Jak říkám, je mi to jedno, mě tyhle ankety anděl a ještě více slavík jsou u prdele. Kryštofi neposlouchám, myslím si, že se těmto anketám přikládá až moc velký důraz. Navíc nevím, jak jsou tyto statistiky prodeje nosičů přesný, protože například Landa tento rok vydal nové album v den, kdy měl ten megakoncert. Přišlo tam prý skoro 60tisíc lidí, ale ifpi neví kolik v ten den alb prodal a prodej desek v tento den podle mého soudu ani nezařadil, tudíš bych se na IFPI moc nespoléhal.


Lukáš - 10.04. 2016 v 09:01
Zakrslík lže jako když tiskne novinky.cz/kultura/400030-glosa-kolik-tedy-kdo-prodal.html


Lukáš - 10.04. 2016 v 08:41
Martin 88: Teď čtu na fb, že to trpaslík z Ostravy dostal za 28K prodaných desek. Nevím, jak jsi na tom s matematikou, ale těch Kabátích 55k je zhruba o padesát procent víc


Míša - 09.04. 2016 v 22:12
No ne, už je ta trapárna jménem Anděl konečně u konce?????Neviděla jsem, komu že ten Krajčo nakonec poděkoval?


patmull - 09.04. 2016 v 20:33
Už je to tady nějaká rodina Leška Wronky (asi nějaký jeho spratek nebo co) tam vyhlásil Kryštof - Srdcebeat Pojďmě udělat nějakou petici nebo něco, ať to těm prasečím hlavám neprojde tak snadno


Danuše Iwaszková - 09.04. 2016 v 09:27
Prodám 2 vstupenky na muzikál Angelika 7. 5. 2016 v 18 hod. Pův. cena 699,- prodám za 650.- na dobírku. V roli Joffreye bude Pepa Vojtek. Pište do mailu,


Lukáš - 08.04. 2016 v 16:31
A nebo jeho Wronkočenstvo nerozdýchal ten fór na konci klipu BdP


Lukáš - 08.04. 2016 v 16:22
Sharka: Asi tak. Kdybych tuhle severomoravskou mindrákovou variaci na Slavíky sledoval, tak by mě to možná i naštvalo


Martin 88 - 08.04. 2016 v 16:14
Stejně se jednoznačně podle výsledků ruzných žebříčků prodala nejvíce alb kapela Kryštof. Ostatní je nepodstatné A to nemá rád Kryštof, ale je to tak.


Sharka - 08.04. 2016 v 16:03
Lukáš:naprostý souhlas prostě se jim Kabát nehodí do krámu tak ať jdou do prdele.
Jo a Kryštof ať si to užije.Když mu to pomůže


Lukáš - 08.04. 2016 v 13:58
Z Facebooku: Zdroj neověřený, ale docela bych tomu věřil. Těm pičusům, co si říkají kritici a vyhlašují ceny Anděl se Kabáti asi do krámu nehodí. Každopádně, jak praví Cimrman "můžete s tím nesouhlasit, můžete proti tomu protestovat, ale to je všechno, co proti tomu můžete dělat" - Kabáti jsou s velkým odstupem česká jednička a na názor ehm "kritiků" se.e pes

KABÁT „DE FACTO“ VYŘAZEN Z BOJE O NEJPRODÁVANĚJŠÍ NOSIČ ROKU.
S politováním musíme konstatovat, že IFPI, což je „Národní federace hudebního průmyslu“ v podstatě vyřadila z účasti o nejprodávanější nosič za rok 2015 CD skupiny KABÁT: DO PEKLA/DO NEBE, v rámci udílení cen Anděl za zmíněný rok. Čísla prodejů tohoto alba, když budou ze strany IFPI uváděna, tak zkreslená a nepravdivá!
cid:image003.jpg@01D1805C.9E811020IFPI to zdůvodnila tím, že si stanovila regule, podle kterých se tato kategorie vyhlašuje. Je to odrazem žebříčku prodejnosti IFPI, k jejímž regulím jsme se již vyjádřili v létě roku 2015. Zde jsme se sice drželi v top ten prodejnosti, ale byli to v podstatě nosiče, které si s ohledem na počáteční exklusivitu museli obchody Bontonland a někteří další (kteří posílají hlášení na IFPI) zakoupit v řetězci Tesco, a poté „přeprodávat“ ve svých prodejních místech.
Tyto IFPI nastavené podmínky již delší čas nevypovídají o skutečných prodejích. Je to nepochopitelné, a aniž by byla možná zpětná kontrola, jsou výsledky závislé na hlášení těchto x kamenných obchodů. Ironií celé situace je fakt, že zrovna Bontonland uvádí ve svých číslech i prodeje z těchto řetězců. Zřejmě jsme udělali fatální chybu, že jsme nosiče nenabídli tomuto prodejci, který má v hlášeních dominantní postavení, a jeho majitel, pan Lešek Wronka, je momentálně i prezidentem akademie populární hudby. Jenom takové postesknutí… kdeže jsou doby, kdy v čele Akademie stála osobnost velikosti Michala Horáčka. Ten byl svou autoritou evidentně mužem na svém místě, a budilo to patřičný respekt. To je osobnost hodna tohoto postavení…
Můžeme tedy spekulovat, že v sobotu 9. dubna, v rámci udílení cen Anděl za rok 2015, obdrží tuto prestižní cenu subjekt, kterému možná nebude náležet. To je úsměvná spekulace, ale je i velmi reálná. A uvědomme si, že se nejedná pouze o skupinu Kabát! To může postihnout kohokoliv.
V rámci naší komunikace s IFPI (a to jsme byli schopni jasně a transparentně doložit, a v případě řetězce Tesco jsme tak i učinili, že Kabát fyzicky prodal „koncovým zákazníkům“ za rok 2015 více jak 52.000 ks fyzických nosičů) jsme pochopili, že IFPI tato fakta vědomě nechce brát na zřetel, a udělá to, co ona uzná za vhodné. Nutno podotknout, že se IFPI, po té, co jí došli argumenty, už jen schovávala za sofistikovanou formulaci: dle „svých“ regulí. A že jsou tyto „regule“ v roce 2015 de facto kravina…? No a co…
Počáteční rozpaky a zklamání, které v nás zavládlo, postupně vystřídala pohoda a spokojenost, protože je to vlastně ten lepší případ. Obal tohoto nosiče jako by dokonale vystihoval naše pocity! J Je ale lepší se cítit morálně nad věcí, a užívat si pocitu, že se našlo tak mnoho jedinců, kteří si tento nový hudební nosič nestáhli někde zdarma na internetu, byť je to velmi jednoduché, ale šli, a zakoupili ho. Je to ve svém důsledku skvělá zpráva pro celou českou hudební scénu! Nosiče se evidentně stále prodávají, a má cenu je natáčet! Má cenu tvořit, a přitáhnout tím pozornost potencionálních posluchačů a fanoušků, kteří se obvykle vydají i na koncerty.
Závěrem… touto cestou přejeme sobotnímu udílení cen Anděl, ať se vydaří, a vítězi této kategorie, ať mu to třeba v něčem pomůže! Kéž by to byl někdo nový a mladý, koho by to „nakoplo“ v jeho další kariéře!
Skupina Kabát a jejich management