Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


evita - 28.04. 2013 v 16:56
Vojta:jo kytary mají skoro všechny podladěnýA děláš chybu, že tam nejdeš, člověk má poznat všechno, dokud to jde a tahle tour je o muzice jako takový a ne jen o úzkém pohledu na rockové koncerty.


Vojta - 28.04. 2013 v 16:43
evita: No a je to tady. To, že si nás budou lidi plést. Odpověděla jsi mě, původnímu, co tu jsem už dost dlouho. Jo, tomu bych rozuměl, že je třeba už některý songy nemusí bavit, protože je složili někdy třeba před 15 lety a tehdy byli mladší a měli jiné myšlení. Zpívali o chlastu, sexu atd. Ale přecejenom songy z Megahu, z Trpaslíků, z Colorada... Mohli by je hrát. A s tou tóninou máš taky pravdu, starý alba jsou opravdu dost vysoko. Ale to podle mě není zas takovej problém. Metallica taky hrála původně v klasickém ladění E (jako Kabát). Ale protože Hetfield už taky nemá hlas, jako dřív, tak prostě hrajou o půl pražce níž. Tedy v Dis. A zní to pořád dobře. Tomáš s Otou a Milanem mají kytar dost. Stačí mít jednu podladěnou, vzít jí a hrát. Vždyť když hrajou Lady Gag a Rin, tak ta je laděná v D. Taky musí vzít jinou kytaru. A já se dokážu vyrovnat s tím, že tenhle experiment chtěli vyzkoušet. Jenom mě to prostě nesedí, a tak na koncert nepůjdu. Počkám si na další turné a budu doufat, že od starých songů neuhnou a budou je hrát dál.


evita - 28.04. 2013 v 16:42
z příspěvku mi vypadlo velké O...


Safija - 28.04. 2013 v 16:15
k tomu včerejšku u nás v Olomouci - minule to bylo rockovější... ale nemůžu říct, že se mi to nelíbilo. Zásadní problém bylo pódiu. Lidi natěsnaní na place vůbec nic neviděli. My se rozhodli hned při první písni pro přesun do narvaného hlediště (našli jsme dvě volná místečka k sezení), což se ukázalo jako skvělej tah (hlavně poté, co se objevil band). Na ty písničky se stejně nedalo moc řádit, ale jako show to byla úžasná podívaná a třeba Raci v práci v novém kabátě byli fakt supr. Taky nás zarazilo, že to trvalo pouhou hoďku a půl, pár písniček nám tak chybělo... A to je asi ten největší problém, kapela s tak dlouhou historií a s tolika hity už asi nikdy neuspokojí všechny fanoušky naráz v rámci běžné koncertní délky, protože tam vždycky nějaká písnička bude chybět... jo a podle mýho, každej chce chodit na to nej a na to co zná a každá změna, třeba i dobrá (jako třeba teď s tím bandem), ho prostě neuspokojí, protože fanoušek (hlavně ten věrněj a poctivě chodící) chce slyšet to svoje a odskákat a odzpívat si to tak, jak to po ta léta zná...


evita - 28.04. 2013 v 16:28
Vojta: ano rozumně, klidně a bez zvrácenýho humoru...
Sice nevím, komu zrovna odpovídám, ale odpověď na otázku, proč už ty starý pecky nevytáhli dřív, proč zrovna s džezmenama, je poměrně snadná:
protože v nových aranžích se dají uzpívat, jsou níž a leckteré i o chlup pomalejší, swinguje to a Pepa se svým dnes vyzpívaným vokálem to kvalitně dá. Před nedávnem se vyjádřil, že spousta starších věcí je výš a už by to tak dobře neznělo. A hlavně - a teď si mysli fakt, co chceš, ale je to pravda: některé ty věci už jim obsahově ani nic neříkají a nebaví je. A oni si vybrali ty pecky, co se jim pořád líbí a který je bavěj. V krátkém reportu z Pardubic pro web Fk mi ta řekl, že navzdory hanlivým názorům, jim pořád na fanoušcích záleží a chtějí pro ně odvádět dobrou práci. A má-li být tvá práce dobrá, musí tě bavit a proto je playlist takový jaký je. A že je to baví, to je z toho vidět a cítit. A jestli se někdo neumí vyrovnat s tím, že kapela to co řekne a dělá, myslí naprosto vážně, tak je mi ho fakt líto.


Vojta - 28.04. 2013 v 16:33
Dan: Ale třeba se podívej, že sem napsali i lidi, kteří sem jindy nepíšou. Je to málo názorů, ale z různých řad. Já si myslim, že stálí fandové Kabátu jsou asi za jedno... Když se podíváš na DVD z turné Dole v Dole a pak na tohle... Opeřený tanečnice na pódiu, trumpety. Já si myslim, že fanoušky, který na Kabátu vyrostli, tohle potěšit nemůže. A když, tak malou část.


Dan Fiala (webmaster) - 28.04. 2013 v 16:30
to Turbo: Zkus si můj příspěvek přečíst ještě jednou, tak jak jsi to napsal, jsem to přece vůbec nemyslel... Jen jsem chtěl říct, že názor 15 lidí nemá příliš vypovídající hodnotu.


Vojta - 28.04. 2013 v 16:24
Turbo: Já bych to nebral jako provokace. Opravdový provokace jsme tu zažívali před rokem s určitým jedincem a trvalo to 3/4 roku. Dokonce pak mě osobně začal vyhrožovat, že si mě najde a přijede mě zmlátit. :D To už pak dostal ban a už se sem nedostane. Ale tohle, co se tu teď řeší, jsou slušně psané názory. Není důvod se rozčilovat. Takhle má aspoň ta diskuze vypadat. Brát to s klidem a slušně.


Turbo - 28.04. 2013 v 16:11
to Dan: tak je to správný ,tak to má být. Oni hlavně potřebujou klid na práci. Já bych ty kritiky hned mazal. Jednoduše to bylo a bude nádhrerné a jinak to nikdy nebude. No a těch 15 provokatérů by sem už nikdy nemělo chodit a na koncerty taky ne.Tisícům a tisícům lidí se to líbilo a kvůli Bolbovi nebo Vojtovi si naše zlatý hochy nenecháme kritizovat.


Vojta - 28.04. 2013 v 16:13
Vojta(nepůvodní): Já vim, že to není fér. Jenže já jsem tu několik let a nechci, aby si mě někdo pletl s tebou. Třeba jak jsi sem napsal nedávno poprvé, tak si lidi mohli myslet, že jsem to psal já... Musíme to nějak vyřešit. :D A psát do závorky původní/nepůvodní je pěkně nepraktický.


Vojta(nepůvodní) - 28.04. 2013 v 16:06
Vojta(původní): Vojtů je v ČR ( stav k 1.4.) 13585, tak proč bys měl být jedinný Vojta tady. To není fér.


Vojta - 28.04. 2013 v 16:02
Martina, Tomo: My samozřejmě jsme spokojení, že se vytáhli i trochu starší pecky, ale proč je museli vytáhnout až s Big Bandem? proč už je nevytáhli dřív? Já jsem přímo naštvanej, že letos na koncert nepůjdu a to právě kvůli tomu, že neuslyším ty starší pecky jako "Jsem klidnej", "Už mě bijou", Mravenci", "Já si kopu vlastní hrob" atd. Jenže mě s Big Bandem ty songy prostě nezajímají. Já bych si přál je slyšet klasicky a ne s trumpetama. Mě by to ty trumpety kazily. A jako co si budem povídat, vždyť ty trumpety z toho dělaj něco, co se ke Kabátu prostě nehodí. Co kdyby tímhle stylem hráli "Má jí motorovou" nebo třeba "Sex, perverz"? To by se vám líbilo? Song "Už mě bijou" je klasickej rock, kterej se mi na Kabátu líbí, ale s trumpetama? Prostě ne.


Dan Fiala (webmaster) - 28.04. 2013 v 15:53
to Bolb: ,,... tak jim zavolejte, že jejich fanoušci z toho experimentu nejsou nadšení. Třeba dostanou rozum a zbytek turné odjedou klasicky..", to jsi myslel vážně? Je třeba brát v potaz, že lidi mají tendence více kritizovat, než chválit. To znamená, že když uvidí 10 lidí koncert a půlce se nebude líbit, je pravděpodobné, že z těch 5 lidí se zde třeba 3-4 ozvou a z těch 5, co se jim to líbí, se ozve třeba jen jeden. To je prostě fakt, který mám ověřený z mnoha projektů. Lidi, kteří nejsou nadšení z Bigbandu, jsem zde nepočítal, ale bylo jich třeba 15. Jestli se někdo domnívá, že názor 15 lidí je vypovídající soud o 2 koncertech, které navštívili tisíce lidí, a zároveň důvod k jeho přebudování, na kterém se měsíce pracovalo, tak ať se to klidně domnívá dál... a to jsme na kecárně jednoho webu, když se podíváte na Facebook stránky Kabati.cz, tam zase lidi jenom chválí a kritiky Bigbandu jsem si tam nevšiml...


pavel - 28.04. 2013 v 16:01
Vcerejsi koncert v OL nebyl nic moc - diky mizerne prace zvukaru. Staci tak malo - Jen aby to nebylo cele tak priserne zkreslene!


Vojta (původní) - 28.04. 2013 v 15:59
Vojta (nepůvodní): Hele nechceš si ten nick změnit nějak zásadněji? :D Pořád si nás můžou plést. Několik let jsem tu jedinej Vojta a teď přijdeš ty a máš stejnej nick.


Janinka - 28.04. 2013 v 15:27
Nimrod Fábera: pokud vím, tak autogramiády k turné teď nejsou.


Nimrod Fábera - 28.04. 2013 v 15:21
čaute .. neviete niekto či a kedy budú mať Kabáti autogramiádu v Košiciach??


Martina - 28.04. 2013 v 14:08
Já nechápu na co si tady všichni stěžují není to zas tak dávno, co se tady psalo, že kabáti hrají pořád to stejný, že už ani nemá cenu kupovat DVD z koncertu, protože je tam pořád to stejný. Teď je tady změna, něco novýho hrají se i starší písničky a zase je to špatně. Je vidět, že některým lidem se hold člověk nezavděčí. Já se třeba na koncert do Brna strašně těším.


evita - 28.04. 2013 v 13:09
janinko, teď jsme tady zabily slibně se rozvíjející diskuzi na téma Kam kráčíš Kabáte...


Janinka - 28.04. 2013 v 13:01
evito: to vůbec není špatný nápad , ať si to někdo zkusí...