Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


Lukáš - 10.04. 2016 v 19:34
Schinderhanes: Umístění Ortelu byla krásná facka všem sluníčkářům, takže jsem jejich umístění kvitoval, ačkoliv je neposlouchám. Tam to bylo spíš o ukázání momentální nálady lidí.

Martin 88: To 1% je pořád víc, než ta "akademie". Navíc popularita je to, co se líbí lidem, určitý odraz kvality v tom prostě být musí. Jak se říká, hlas lidu - hlas boží. Ta výpovědní hodnota je daleko před těmi pár kritiky, co si myslí, že hudbě rozumí a že podle jejich názoru to musí jet.


Schinderhanes - 10.04. 2016 v 18:05
Lukáš: O tom jaká je slavík prestižní anketa vypovídá loňské druhé místo Ortelu mezi skupinami a třetí Tomáše Ortela mezi zpěváky. Vůbec nic proti Ortelu nemám, ( možná spíš naopak ) ale při vší úctě tak dobří fakt nejsou. Tu anketu může vyhrát každej vrzal, co na facebooku zmagoří lidi, aby mu posílali hlasy.


Martin 88 - 10.04. 2016 v 17:58
Ale neber to ode mě špatně. Já poslouchám Kabát, Krucipusk, Landu, Cocotte minute, Wanastowky, atd.... To je pro mě hudba, která jde dá se říci ideologicky úplně jinam než sedět v sále vedle Gotta, Krajča, Kollera a jim podobným. Ale můj názor.


Martin 88 - 10.04. 2016 v 17:53
Lukáš: Slavík je anketa o popularitě a to mě irituje asi mnohem víc - samotný smysl. Navíc o ničem nevypovídá, hlasuje v ní 1% populace v ČR. Takže když Gott vyhraje slavíka nebo kabáti neznamená to, že mají nejvíce fanoušků. A navíc to dávají na nově a je to opravdu ubohá show.


Lukáš - 10.04. 2016 v 16:55
Martin 88: Pokud se nepletu, tak právě tohle veleslavné IFPI je důvod, proč Kabáti nevyhráli Slavíka si jako ceny vážím daleko víc než tohohle nesmyslu, který na základě pochybných pravidel a kamarádíčkování dostává pár ztroskotanců jenom kvůli jejich názorům. Slavík tu je 50 let a je to cena od fanoušků, tu anketu uznávám.


Martin 88 - 10.04. 2016 v 13:52
Když jukneš na IFPI, tak a zadaš Kryštof a Kabát zjístíš, že kabát byl pouze jeden týden nejprodávanějším albem v ČR. Kryštof cca 20krát. Samozřejmně jsou tam pak druhá místa kde tyhle alba x.krát byla, ale Kryštof prodal asi víc. Navíc srdcebeat vyšlo podstatně dřív. Vem si, že Kryštof i v době kdy Kabát první - druhý měsíc prodávali nejvíc desek, tak i v této době podle těchchto statistik byl první. V současnosti (tento týden) je Kryštof 6.nejprodávanějším nosičem - kabát 51.Jak říkám, je mi to jedno, mě tyhle ankety anděl a ještě více slavík jsou u prdele. Kryštofi neposlouchám, myslím si, že se těmto anketám přikládá až moc velký důraz. Navíc nevím, jak jsou tyto statistiky prodeje nosičů přesný, protože například Landa tento rok vydal nové album v den, kdy měl ten megakoncert. Přišlo tam prý skoro 60tisíc lidí, ale ifpi neví kolik v ten den alb prodal a prodej desek v tento den podle mého soudu ani nezařadil, tudíš bych se na IFPI moc nespoléhal.


Lukáš - 10.04. 2016 v 09:01
Zakrslík lže jako když tiskne novinky.cz/kultura/400030-glosa-kolik-tedy-kdo-prodal.html


Lukáš - 10.04. 2016 v 08:41
Martin 88: Teď čtu na fb, že to trpaslík z Ostravy dostal za 28K prodaných desek. Nevím, jak jsi na tom s matematikou, ale těch Kabátích 55k je zhruba o padesát procent víc


Míša - 09.04. 2016 v 22:12
No ne, už je ta trapárna jménem Anděl konečně u konce?????Neviděla jsem, komu že ten Krajčo nakonec poděkoval?


patmull - 09.04. 2016 v 20:33
Už je to tady nějaká rodina Leška Wronky (asi nějaký jeho spratek nebo co) tam vyhlásil Kryštof - Srdcebeat Pojďmě udělat nějakou petici nebo něco, ať to těm prasečím hlavám neprojde tak snadno


Danuše Iwaszková - 09.04. 2016 v 09:27
Prodám 2 vstupenky na muzikál Angelika 7. 5. 2016 v 18 hod. Pův. cena 699,- prodám za 650.- na dobírku. V roli Joffreye bude Pepa Vojtek. Pište do mailu,


Lukáš - 08.04. 2016 v 16:31
A nebo jeho Wronkočenstvo nerozdýchal ten fór na konci klipu BdP


Lukáš - 08.04. 2016 v 16:22
Sharka: Asi tak. Kdybych tuhle severomoravskou mindrákovou variaci na Slavíky sledoval, tak by mě to možná i naštvalo


Martin 88 - 08.04. 2016 v 16:14
Stejně se jednoznačně podle výsledků ruzných žebříčků prodala nejvíce alb kapela Kryštof. Ostatní je nepodstatné A to nemá rád Kryštof, ale je to tak.


Sharka - 08.04. 2016 v 16:03
Lukáš:naprostý souhlas prostě se jim Kabát nehodí do krámu tak ať jdou do prdele.
Jo a Kryštof ať si to užije.Když mu to pomůže


Lukáš - 08.04. 2016 v 13:58
Z Facebooku: Zdroj neověřený, ale docela bych tomu věřil. Těm pičusům, co si říkají kritici a vyhlašují ceny Anděl se Kabáti asi do krámu nehodí. Každopádně, jak praví Cimrman "můžete s tím nesouhlasit, můžete proti tomu protestovat, ale to je všechno, co proti tomu můžete dělat" - Kabáti jsou s velkým odstupem česká jednička a na názor ehm "kritiků" se.e pes

KABÁT „DE FACTO“ VYŘAZEN Z BOJE O NEJPRODÁVANĚJŠÍ NOSIČ ROKU.
S politováním musíme konstatovat, že IFPI, což je „Národní federace hudebního průmyslu“ v podstatě vyřadila z účasti o nejprodávanější nosič za rok 2015 CD skupiny KABÁT: DO PEKLA/DO NEBE, v rámci udílení cen Anděl za zmíněný rok. Čísla prodejů tohoto alba, když budou ze strany IFPI uváděna, tak zkreslená a nepravdivá!
cid:image003.jpg@01D1805C.9E811020IFPI to zdůvodnila tím, že si stanovila regule, podle kterých se tato kategorie vyhlašuje. Je to odrazem žebříčku prodejnosti IFPI, k jejímž regulím jsme se již vyjádřili v létě roku 2015. Zde jsme se sice drželi v top ten prodejnosti, ale byli to v podstatě nosiče, které si s ohledem na počáteční exklusivitu museli obchody Bontonland a někteří další (kteří posílají hlášení na IFPI) zakoupit v řetězci Tesco, a poté „přeprodávat“ ve svých prodejních místech.
Tyto IFPI nastavené podmínky již delší čas nevypovídají o skutečných prodejích. Je to nepochopitelné, a aniž by byla možná zpětná kontrola, jsou výsledky závislé na hlášení těchto x kamenných obchodů. Ironií celé situace je fakt, že zrovna Bontonland uvádí ve svých číslech i prodeje z těchto řetězců. Zřejmě jsme udělali fatální chybu, že jsme nosiče nenabídli tomuto prodejci, který má v hlášeních dominantní postavení, a jeho majitel, pan Lešek Wronka, je momentálně i prezidentem akademie populární hudby. Jenom takové postesknutí… kdeže jsou doby, kdy v čele Akademie stála osobnost velikosti Michala Horáčka. Ten byl svou autoritou evidentně mužem na svém místě, a budilo to patřičný respekt. To je osobnost hodna tohoto postavení…
Můžeme tedy spekulovat, že v sobotu 9. dubna, v rámci udílení cen Anděl za rok 2015, obdrží tuto prestižní cenu subjekt, kterému možná nebude náležet. To je úsměvná spekulace, ale je i velmi reálná. A uvědomme si, že se nejedná pouze o skupinu Kabát! To může postihnout kohokoliv.
V rámci naší komunikace s IFPI (a to jsme byli schopni jasně a transparentně doložit, a v případě řetězce Tesco jsme tak i učinili, že Kabát fyzicky prodal „koncovým zákazníkům“ za rok 2015 více jak 52.000 ks fyzických nosičů) jsme pochopili, že IFPI tato fakta vědomě nechce brát na zřetel, a udělá to, co ona uzná za vhodné. Nutno podotknout, že se IFPI, po té, co jí došli argumenty, už jen schovávala za sofistikovanou formulaci: dle „svých“ regulí. A že jsou tyto „regule“ v roce 2015 de facto kravina…? No a co…
Počáteční rozpaky a zklamání, které v nás zavládlo, postupně vystřídala pohoda a spokojenost, protože je to vlastně ten lepší případ. Obal tohoto nosiče jako by dokonale vystihoval naše pocity! J Je ale lepší se cítit morálně nad věcí, a užívat si pocitu, že se našlo tak mnoho jedinců, kteří si tento nový hudební nosič nestáhli někde zdarma na internetu, byť je to velmi jednoduché, ale šli, a zakoupili ho. Je to ve svém důsledku skvělá zpráva pro celou českou hudební scénu! Nosiče se evidentně stále prodávají, a má cenu je natáčet! Má cenu tvořit, a přitáhnout tím pozornost potencionálních posluchačů a fanoušků, kteří se obvykle vydají i na koncerty.
Závěrem… touto cestou přejeme sobotnímu udílení cen Anděl, ať se vydaří, a vítězi této kategorie, ať mu to třeba v něčem pomůže! Kéž by to byl někdo nový a mladý, koho by to „nakoplo“ v jeho další kariéře!
Skupina Kabát a jejich management


Lukáš - 27.03. 2016 v 08:43
Mašle: Navíc anketa, kde je nominována i Emma sedící nakřivo Smetana....


Mašle - 26.03. 2016 v 18:22
Lukáši, přesně a hlavním ukazatelem jsou vyprodaný koncerty a počet prodaných cd. A hlavně, Kabáti jsou vždycky připravený na kritiku


Lukáš - 26.03. 2016 v 08:27
Mašle: Výhoda je, že kluci mají z těch cen "kritiků" spíš srandu, viz závěr klipu Banditi di Praga Takže myslím, že Slavík pro ně znamená o hodně víc.


Mašle - 25.03. 2016 v 16:35
Žánrové ceny Anděl uděleny 23.3. v Lucerna Music baru vyhlášení. V kat. rock and pop byli nominováni naši Kabáti za DPDN, Support Lesbiens za K.I.D. a David Koller za ČeskosLOVEnsko. Cena udělena Supportům. No co se dá dělat. I nominace je super a pro nás budou Kabáti a jejich DPDN stejně nej Na přenos se můžete podívat na i-vysílání.