Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


evita - 09.09. 2012 v 11:21
Milan: tak ty jsi demagog až to brní ve vocase! Slušňáci jistě prominou, omlouvám se!
Já jsem vůbec nenapsala, že prvním zpěvákem byl René Horňák! Napsala jsem toto:
...nezbylo než požádat o spolupráci "kapelníka" s tím, že nedáme dohromady víc jak Buška, Horňáka a bubeníka zvaného "Poser".

"Já taky ne" napsal, "Zpíval jsem já, než mě povolali bránit vlast. Pak Tom potkal v Hranicích na Moravě vojáka Pepu a od té doby zpívá Pepé".

Toto je jediný správný komentář od "kapelníka" rozuměj Kabátu - od Milana Špalka. Milan vůbec Reného jako zpěváka nezmínil, asi proto měl svůj důvod, nejspíš ten nejhlavnější, protože to prostě ví.
A "encyklopedista" Martin "Máca", jeden ze zakládajících členů se také shodl na tom, že před Pepou zpíval jen Milan. Takže ty to tady akorát pěkně motáš a já bych se nerada dočkala toho, že mi Milan řekne, co to tam těm lidem píše za bláboly...jo a když se tak oháníš těmi roky, mě je 51 a když Kabát hrál zábavy v duchcovským kulturáku, tlačila jsem kočár a dvě děti a mlsně poslouchala pod okny, protože mi neměl kdo hlídat. A taky to tady nikomu netlačím a spíš plánuju, jak za kapelou pojedem příští rok třeba na Slovensko půjčeným Hymerem. Nechceš jet s náma...?
Tom(kabátovec): jo souhlas...


Míša - 09.09. 2012 v 11:40
Tom(kabátovec): Souhlas

Milan:Nebo proč raději rovnou nenapíšeš jak to kdysi bylo?Spousta lidí by si to pro zajímavost třeba ráda přečetla, jak to bylo, když nebyli ani na světě nebo ještě tahali kačery,ale ty z toho tady děláš pomalu vědomostní soutěž a cpeš to sem pořád dokola.Minulost a minulost, jako je fajn o ní něco vědet,ale takhle?


Tom ( kabátovec) - 09.09. 2012 v 11:09
Milane na tvém místě bych vyhledal lékařskou pomoc... Protože to, co tady předvádíš je děs. Pod všemi těmi tvými inteligentními pozlátky je ubožáček, který se tu prezentuje jako "někdo" přitom jsi vážně hlupák. Člověk na úrovni a s nějakou myšlenkou by to sem napsal jednou...po čase možná dvakrát.. ale nee ! Ty tady budeš pořád mlet tu svou ohranou písničku, jaký jsi odborník a jaký jsme všichni hlupáci. Laskavě si běž ukájet nad tvými znalostmi z minulosti...my se budeme ukájet zase těmi, které dnes mají ještě význam.

To co tady děláš má stejný význam, jakoby na Spartě prorokoval baníkovec


WOLIX - 09.09. 2012 v 11:07
Milane: Jak už řekl Dan,prostě KABÁT zustane KABÁTEM chápeš to ? Já si myslim že kdyby jediny člen se vyměnil nebo odešel nebyl by to KABÁT,nedávej nám tu kusy utržku s historie kdy KABÁT nebyl rozjetý,jak řekl Dan což řekl fakt dobře..Nevnucuj nám něco co je už dávno pryč a co nebylo to pravé.. Prostě KABÁT je od vydání prvního alba ten nejlepší!

Když volá minulost, neodpovídej... nemá nic nového, co by ti řekla.". Proto nechápu, proč se tady oháníš pořád tím, co bylo. Ber to, co je dnes a nebo neber. Minulost nevrátíš.


Janinka - 09.09. 2012 v 11:06
Milan: dík, že jsi odpověděl přímo, to jsem chtěla slyšet, přímou odpověď.

Jinak asi takhle: ExArgema - diskuze

Slivovice
Kdo je původní zpěvák Kabátů?

1977
Nevím zda byl prvním zpěvákem,nebo zda tam zpíval i někdo jiný,ale před Vojtkem byl v Kabátech RENDA HORŇÁK ! Který později,od roku 1994? Vydal i pár CD se skupinou ASAKRA. Takže pokud Kabát letos slaví 20let,tak možná jen v této sestavě.Jestli se nepletu,tak vznikl v roce 1983 ???
Milan - 09.09. 2012 v 10:09
Tak milá Janinko , k něžnému pohlaví se máme chovat slušně , tak slušně .
Velmi hezký ironický pozdrav od Tebe , děkuji mnohokráte.
Všechnu moudrost světa jsem samozřejmě nesnědl (ale rád bych !) , jenom mám letité , jak bych to formuloval , znalosti . A to nebyl ještě interfernet , všechno jsem čerpal ze všech možných hudebních časopisů , víš ??.
Narodil jsem se prominutím o mnoho let dříve než Vy , tak musím zákonitě pamatovat Kabát od začátků a nikomu to nepodsouvám , to snad z toho logicky vyplývá , nebo ne ?
Janinko , jméno původního zpěváka Vám Evita přeci napsala , umíte snad číst , ne ? Tak tedy PŘÍMÁ odpověď zní : Bušek byl přece kytarista , "Poser" přece bubeník , no a zbývá kdo ????? Vždyť to tam , Janinko vidíš , nebo ne ???
Ještě jednou pro všechny : První zpěvák Kabátu byl RENÉ " Renda " HORŇÁK .
Zazvonil zvonec a poenty je konec . Nazdar Bazar .


Janinka - 09.09. 2012 v 09:09
Milan:tak vtipné poenty jsme se nedočkali, ale ty jsi takový vtipálek, nebo spíš politik? Taky jsi odpověděl jako oni, přímou odpověď jsi nám tu nenapsal. Jen oklikou jsi nám sdělil, že evita se výsledku dopátrala. Ale já od Tebe očekávala přímou odpověď, tedy konkrétní jméno.
To, že ze začátku zpíval Milan, to asi ví většina a pokud budeš pátrat na internetu, tak se to tam určitě dozvíš. Já, když jsem se začala zajímat o začátky Kabátů, tak jsem na to někde narazila, už si přesně nevzpomínám, ve kterém článku, protože jsem jich přečetla fakt hodně. Mimochodem to tu zmínil i Dan. Ale když jsi tu vystupoval, jako že jsi snědl všechnu moudrost světa, tak jsem myslela, že jde o někoho, kdo už je dávno mimo Kabát a kom se nikde nemluvilo. Zkrátka, že nás překvapíš


Milan - 09.09. 2012 v 00:02
Nazdar milí přátelé vespolek !
Moje hodina udeřila právě teď, jak jedna Evita z Vás "vtipně" napsala .
A vtipná poenta zní : Vidíš to , když oslovíš i encyklopedistu , že se výsledku dopátráš. Ani to nebolelo a jméno původního zpěváka máte na světě , děkujte Evitě .
Simono , máš vcelku dobrej názor , díky.
Andy ,ty by sis HO měl změřit sám , Tvůj pokus o vtípek , no nevím .... .
Schinderhanes , to sis nevšiml , že se tady měříte spíše Vy , jak neustále vychvalujete do nebe ten váš Kabát ?! To jsou jen a jen samý superlativy na jejich adresu , až to zavání ... . Přitom hodně zapomínáte na hodně dobrý další naše kapely , protože vidíte a jste zaslepeni jen a jen Kabátem . Zkuste taky navštěvovat jiný koncerty , než jednou za rok Kabát. Budete mile překvapeni , jak to na tý naší rockový scéně pěkně šlape !
Webový pane , minulost vracet nechci , ale byla moc a moc krásná , to mi věřte .
Jinak si tady všichni žijte krásnou přítomností a mějte se moc a moc hezky !!!

Vojta - 08.09. 2012 v 23:32
Eddye: Máš sice pravdu, ale já jsem ho koupil s tim, že mi vydrží co nejdýl a nebudu zase za půl roku vybírat jinej (mimochodem je to Spectraflex - FF). Já doufám, že se jednou dostanu s kytarou co nejvýš to půjde. Pak se to bude hodit. :D To je samozřejmě ne snadno dosažitelnej sen.


Zbyňďa - 08.09. 2012 v 22:51
Ondra: V případě, že jsi profesionál a hraješ na akcích s profi zvukařem a do profi aparátu, tak by samozřejmě bylo diletanství to celý zazdít slabším kabelem. Ale pokud hraješ po zábavách nebo dokonce doma, tak nemá moc smysl mít kabel za litr a hrát do aparátu za desítku. Ještě navíc, když celej tvůj výslednej zvuk stejně závisí na zvukařovi, kterej taky nemá k dispozici špičkový vybavení a už vůbec nemluvím o tom, že to je zpravidla člověk, kterej se tomu věnuje amatérsky. Takže asi tak...


Eddye - 08.09. 2012 v 15:51
Vojta : no, 1500 :D to na nich fakt nešetříš . . . Myslím, že je zbytečné mít pro "rekreační" hraní jabel za patnáct stovek :D Myslím, že do 800 - 1000 koupíš hodně kvalitní kabel... a věř mi, že by jsi mezi nimi nepoznal rozdíl :)


Vojta - 08.09. 2012 v 13:45
Ondra: Já mám kabel za 1.500 kč. :-D Dobrej kabel je pro zvuk hodně důležitej.


Ondra - 08.09. 2012 v 11:55
Jak jsem tak slyšel,tak při hře na el.kytaru,jsou důležité i kabely jak říká Ota,na kterých není třeba šetřit.Tam záleží snad na všem u té kytary


Andy - 08.09. 2012 v 09:59
Evi to semr ad :-)))
Simca - jak rikas


evita - 07.09. 2012 v 19:54
Simona: no asi bych to nenapsala líp. Je to vlastně všechno docela jednoduchý a asi nemá cenu k tomu pořád něco přidávat. Každej přece víme, proč se nám to nebo ono líbí nebo nelíbí. Většinou u mě to funguje tak, že když se mi něco přestane líbit, tak se o to zajímám čím dál tím míň a nevosírám to. Takhle mi to trochu někdy připadá podle rčení - co se škádlívá, to se rádo mívá Možná, že Milan je má ve skutečnosti rád, akorát je naštvanej, že nezastydli v někde v pubertě
Schinderhanes: taky jsi napnutej? Já docela jo! Jenže Milanova hodina ještě neudeřila. Bývá tu většinou o hodně později. Takže se dnes asi nedozvíme, kdože to zpíval s Kabátem před Pepoiu Vojtkem... No mě to teda nedalo a oslovila jsem kolegu Mácu, spoluzakladatele kapely a člověka, který vymyslel jméno Kabát a když i tento "encyklopedik" tápal, nezbylo než požádat o spolupráci "kapelníka" s tím, že nedáme dohromady víc jak Buška, Horňáka a bubeníka zvaného "Poser".
"Já taky ne" napsal, "Zpíval jsem já, než mě povolali bránit vlast. Pak Tom potkal v Hranicích na Moravě vojáka Pepu a od té doby zpívá Pepé". Takže, co k tomu dodat? Teď to zachrání asi už jen vtipná poenta.


Simona - 07.09. 2012 v 18:27
to Milan: Zdravím! Mně je 20 a Kabát poslouchám od školky a taky neznám předkabátovskou historii, ale jediné, co vím je, že miluju Kabát z celého srdce už od 6 let! Do teď si pamatuju, jak jsem kamarádku učila Králíky :D (a do teď si pamatuju,jak jí to hrozně nebavilo :D ) , ale proč jsem psala ten původní příspěvek byl, že jsem tím chtěla říct, že kdo má rád Kabát takový jaký je, nebude mu vadit, že "změkl" nebo že není to, co býval...Pokud je máš rád, hodně rád, tak ti nebudou tyhle změny vadit. Mrzí mě, že jsem nezažila koncerty kabátovských začátků (chodila jsem po houbách...), ale mám třeba VHS z tourné k desce Čert na kozel jel a samozřejmě i DVD Po čertech velkej koncert a výkon Kabátu na život mi přijde snad ještě lepší v dnešní době! Pokud se ti nelíbí nová cd, tak je neposlouchej, ale počkej si až na koncert a uvidíš, že i tak to bude ten starej dobrej Kabát! ;) A kdyžtak se omlouvám, že ti tykám, ale tady v kecárně to je asi jedno ne? :D


evita - 07.09. 2012 v 18:26
Andy:fanouškovské pinďoury jsou ukrutnej výrazto se teda řehtám!To je dobrý!


Schinderhanes - 07.09. 2012 v 17:19
Milan: Proč pořád vytahuješ toho zpěváka před Vojtkem ? Tak už nám to sladký tajemství řekni, kdo to byl. Určitě jsme tu všichni napnutý jak struny. A ještě mi prosím řekni jednu věc. Jak si to má někdo, kdo u toho nebyl buď z důvodu, že ještě nebyl před čtvrt stoletím na světě, nebo z důvodu, že žije na druhým koncu republiky od Teplic, v jejichž okolí kabáti tenkrát vystupovali zjistit ? Na internetu to není a žádný demo nebo snad dokonce desku nenatočil. Tak neměř fanouška podle toho kdo to ví a kde ne, kdo byl na kolika koncertech, nebo kolik mu je let.


evita - 07.09. 2012 v 11:49
webmastervelmi hezky řečeno...


Andy - 07.09. 2012 v 09:49
Deuce - souhlas.
Merit si fanouskovske pindoury podle toho kdo co vi a nevi je zcestne samo o sobe.
A Dan to napsal vyborne.

Plus si Milane uvedom jednu vec. Ale psal jsem to uz stotisickrat a ne jen tobe kdysi.
Jsi na fanouskovskem webu kabatu, takze kritika i kdyz rozumna se nemusi setkak s kladnym prijetim.
Protze si kazdej chranime co mame radi.

Ja mam Kabat naposlouchanej od Motorovky (naposlouchanej, neznamena ze v tu dobu sem je zacal poslouchat) a co bylo pred tim jsem tak nako zaslech procetl, ale fakt me to nak nebere a proto nezajima.

Jinak od ty doby vazne ac se to nezda ubehlo hodne vody a je proto lugicky, ze kapela je jinde.

Jinak Milane jeste jedna vec. Vem si prumernou navstevu 15 000 lidi a ted si vem, ze by si kluci zasli do stanku na pivo po hrani. - Nerealny. Uslapal by je dav a podnapili fans pak hned taky :-)
A to nechci videt reakce agresivnejsich navstevniku pod vlivem.
Takze sice se ti cisla ktera tu kluci hazeji libit nemusi, ale jsou realna a jasna a tudiz se opravdu kabat v mnohem NEDA srovnavat se zbytkem ceske rockove sceny.

Mel bys to prijmout a neomilat tu dokola to same. Sice mas v nakejch vecech pravdu, ale tu si uz priznalo 90 procent lidi navstevujicich tento web. Ale furt je to pravda pro ty kteri to tak vidi. Jini maji svuj nazor a "tak to ma bejt"
Proto by uz bylo dobry prestat opakovat opakovane a jit o kus dal.
Neber to kriticky, ale uz sem unavenej z toho mereni pindouru :D