Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


WOLIX - 03.09. 2012 v 19:50
Do prdele fix myslim že prvniho řijna jsem si vzal zrovna volno :D sice bydlim na moravě ale nevadi za 4 hodky v praze jsem tam :D to už si ujit nenecham to bude paradni akce CHLAPI paráda ! a už nechci aby tady někdo řikal 4 festaky za rok :D když jich skoro 10 bude :D


Monička - 03.09. 2012 v 17:12
Deuce: ticketportal.cz/podujatie_search.asp?id=129841


Deuce - 03.09. 2012 v 16:07
Prosím Vás, co to je za akci, kde kluci vystoupěj? Nic o té akci nevim, a proto nerad bych tady kluky z něčeho obviňoval, ale já měl za to, že kluci by nikdy na nějaký firemní akci nevystoupili... je mi to divné


evita - 03.09. 2012 v 11:28
Ellmariachi: ... a s komunikací je to fakt na pytel...na kapelu si nemůžu stěžovat, je to sice honička, ale oni se snaží...ale managment je jako ten vrchní...nějakej divnej.


evita - 03.09. 2012 v 11:07
Ellmariachi: vysvětli nějak podle svého pojem "běžný fanda", prosím.
Je to zajímavý, jak si kdo představuje fanouška a kdo vůbec je fanoušek Kabátu. A co vůbec takovej fanoušek vlastně nejvíc chce a jestli to vůbec jde nějak globálně říct.
Bez legrace mě tenhle pojem už dlouho zajímá a fanouškovství Kabátu jako takový už poměrně dlouho s kolegama z různých branží snažíme mapovat. Třeba je to kravina, ale každopádně je to minimálně stejnej fenomén jako Kabát sám. Teda podle mého skromného názoru...


Ellmariachi - 03.09. 2012 v 10:59
Ja hrabnu nekde mezi.
Na mensi porci ziveho hrani jsem si zvykl, ale komunikace s beznym fandou je nulova. A je fakt ze to je dost zle.


wawa - 03.09. 2012 v 10:47
tak to si pozrem


Luboš - 03.09. 2012 v 10:41
Upoutávka na nějakej novej pořad, kde by se měl ukázat Pepa: youtube.com/watch?v=_OAZn3-CCiA


Milan - 02.09. 2012 v 23:10
Vojto , dík za uznání , překvapil mě Tvůj postoj k mým názorům a to příjemně. Na to , jak jsi na mne kdysi reagoval . Jsme od sebe skoro 30 let , tak to člověka potěší.
Jinak , jestli to Kabátu takhle s tím hraním a komunikací s fanoušky vyhovuje , je to jejich věc , mně to nevadí , dneska už ne . Je mi pouze jen a jen líto , že se jich po celý rok dočkají tak málo , někteří vůbec a to si určitě nezaslouží . Nedovedu si vůbec představit , kdybych byl na jejich místě .


Zbyňďa - 02.09. 2012 v 20:35
to Vojta: Tak kapelu mám taky, taky klubová scéna a taky to děláme pro zábavu. Tudíž vím, že nelze srovnávat to co děláš ty amatérsky pár let a to, že někdo hraje tři koncerty za víkend, aby se uživil už 20 let.
Dál je podle mě absolutně zcestný srovnávat Kabát a zbytek české scény, protože to je úplně jiná liga. Mně třeba tahle strategie managementu vyhovuje. Kabát je jediná česká kapela, která dokáže udělat světovou show za český peníze.


Schinderhanes - 02.09. 2012 v 19:58
Dan: Tak to už je jiná řeč. Tomu se dá rozumět a souhlasit s tím.


Dan Fiala (webmaster) - 02.09. 2012 v 19:36
to Vojta: Nechci a ani nemůžu házet všechny do jednoho pytle - každý to má jinak, to je jasný, ale chci tím říct, že kdyby tyhle kapely byly popularitou (a tím pádem finančně) o něco více úspěšnější, že by pak už asi nebraly dvě nebo tři vystoupení v jeden den (jak tomu občas nyní bývá).

Nechci tím říct, že když je někdo známější a bohatší, bude hned škrtat v diáři a brát si co nejmíň nutných koncertů, samozřejmě, že je to snad většinou baví, ale přijde mi logické a pochopitelné, že by radši chtěly mít třeba jen svoje dvouměsíční turné po větších městech (a halách) a pak několik vystoupení na zajímavějších akcích, než hrát každý víkend v nějaké jiné vesnici. Nevím, jestli to vyznělo tak jak jsem to chtěl podat, ale jde mi o to, že chci říct, že chápu ten způsob jak to dělá Kabát. Od Milana mi to přišlo, jako když říká, že si právě Kabát udělá těch pár nutných koncertů pro peníze a pak jupí volno. Je to vidět přece třeba u Josefa - je vidět, že ho zpěv baví, a že muzikály nebude dělat primárně ze zištných důvodů.


Schinderhanes - 02.09. 2012 v 19:47
Dan, Zbyňďa: V tom s váma taky nesouhlasím. To je skoro jako kdyby si Jágr řekl, peněz mám dost, nemám už zapotřebí hrát. Ale stejně pořád hraje a proč ? Protože ho to baví.


Vojta - 02.09. 2012 v 18:56
Dane a Zbyňďo, v tomhle s váma moc nesouhlasim. Sám mám kapelu, sice nehrajem zas tak dlouho a nejsme žádný hvězdy, prostě klubová kapela, ale hraní nás předevšim baví a i když hrajem většinou jen za cesťák, tak jsme rádi za každou akci.Znám i pár muzikantů, co už se hudbou živí a pořád je jim přednější to, že je to baví a dělaj to pro lidi. Neni nic lepšího, než vidět lidi pařit na hudbu, co jsme s klukama sami vytvořili. To je to, co muzikanty naplňuje. Ten pocit, že se to lidem líbí. Tím víc nás to pak baví. Dane, jak jsi řekl, že kdyby si kapely mohli dovolit jen několik koncertů ročně a uživilo by je to, že by to tak dělali... Nevěřim tomu. Když vezmu třeba Arakain, tak ten hraje neustále. Bubeník Arakainu Lukáš Doxanský je profesorem na konzervatoři, což si myslim, že by ho s klidem uživilo. A proč asi hraje v Arakainu? Protože ho to baví. Arakain určitě vydělává taky balíky, protože je to česká špička, ale hrajou, protože je to baví a naplňuje. Já už jsem si na tenhle přístup Kabátu zvykl. Mám tady v ČR oblíbených mraky kapel. Arakain, Škwor, Dymytry, AB Band... Poslední rok se mnohem víc věnuju poslechu třeba těchhle kapel. Kabát jsem si nepustil od posledního turné, protože už ho mám tak naposlouchanej, že opravdu čekám na novou desku, kterou si pak naposlouchám, ale nemám potřebu si už předešlý desky pouštět. A samozřejmě se zase těšim, až se dostanu na koncert Kabátu, protože pořád mám k němu srdeční vztah. Chci tim říct, že v tomhle souhlasim s Milanem. Zašel jsem za celej srpen na Škwor, na Arakain, na Dymytry dokonce dvakrát za dva tejdny a jsem spokojenej, že mám kde se naplnit hudbou. Kdybych měl čekat jenom na Kabát, tak do tý doby zapomenu, jak vypadá velký pódium. Nemyslim to ve zlým, říkám co si myslim. Hodně jsem se Kabátu zastával, dokonce jsem se tu s Milanem dost hádal, ale za tenhle rok jsem dost názorů změnil i díky tomu, že jse mse dostal ke kapele a poznal jsem ten super pocit hrát před plným klubem a co se týká přístupu Kabátu živýmu hraní a jakýkoli komunikace s fanouškama, tak v tom s Milanem převážně souhlasim.


Dan Fiala (webmaster) - 02.09. 2012 v 19:07
Zbynďa za mě napsal to, co jsem já už nenapsal. Přesně tak a z toho plyne, že Kabát, který těch koncertů má málo, tak si těch několik málo koncertů užívá a musí je to logicky bavit mnohem víc.


Zbyňďa - 02.09. 2012 v 18:15
Je to přesně jak říká Dan. Navíc právě tyhle kapely, co hrají každý víkend v kdejaké horní dolní to, ruku na srdce, nemůže bavit. Je to pro ně jenom kšeft a bohužel je to na nich mhohdy vidět. Ale podobnej "problém" mají i velký světový kapely (Metallica, RHCP,...), jezděj po zeměkouli křížem krážem celej rok, všude hrajou to samý, je to prostě už jen pojízdnej cirkus a továrna na prachy. Na druhou stranu to asi ani jinak nejde, i když třeba AC/DC to dělaj líp. Výhoda Kabátu je právě v tom nízkým počtu koncertů, hrajou 25 let, ale pořád to má docela energii a není to vyčpělý. A já jsem popravdě nikdy neslyšel, že by si někdo ztěžoval, že k nim do kulturáku nejezděj Kabáti. To už by totiž nebyli Kabáti...


Dan Fiala (webmaster) - 02.09. 2012 v 17:42
to Milan: Ty kapely, které hrají jak píšeš "pro nás FANOUŠKY celý rok všude po republice", tak činí z logických důvodů, protože kdyby si mohly dovolit pouze několik málo větších koncertů ve velkých městech, nepochybuji o tom, že by to dělaly stejně jako Kabát.


Milan - 02.09. 2012 v 16:40
Wolixi , jenom krátce . Musím se vždycky pousmát , když někdo z Vás napíše číslovku 65 000 . Tolik údajně bylo lidí na Vypichu . Ani se není čemu divit , když nevystupují na SAMOSTATNÝCH (!!!!!) koncertech , pouze v rámci monstrózních festivalů. Pak na ně přijdou všichni ,vždyť je nevidí , jak je rok dlouhej. Tak se z toho nemusí dělat taková bublina , že bylo víc lidí než na královně popu Madonně.
Ještě , že existují normální kapely , kteří hrajou pro nás FANOUŠKY celý rok všude po republice , kam si je pořadatel pozve . Tomu říkám poctivý přístup kapela versus fanoušci.
Nezávidím Vám všem Vaši pozici , že Kabáty mnozí z Vás nevidí , protože by museli přes celou republiku , když zrovna nebydlí v lokalitě místa jejich vystupování . Ještě , že já takový problém nemám , docela bych se užíral .
Zatím čabas.


WOLIX - 02.09. 2012 v 12:58
Zdar milan jo byly to tehdy akce jako hrom :)
Ale taky kolik lidi bylo tehdy a kolik ted :) jen se přizpusobili nemohli by mit ted po 65 000 podium jako kdysi,ani par svetel a marshalu :) jistě chápeš :) a proto aby byla dobrá hudba pro tech několik lidi tak musí byt i dobre vybavení ;) Zkušenosti mám


Milan - 01.09. 2012 v 14:10
Díky hošani za kompliment na to , že Černá vrána je zážitek . Teď Vám tady naservíroval Dan další pecku tour 96 . Taky jsem strávil jeden koncert , ale ne v Hradišti , to mám daleko. To bylo tenkrát taky maso , vidíte sami , jakej to mělo NÁHUL !!!!!
Nechci se nikoho dotknout , ale jejich dnešní koncerty nejsou vůbec tak živelné a strhující jako tenkrát , když jim stačila sada Marshallů a pár světel . Dnes je to monstrózní scéna a hudba a projev je na vedlejší koleji . Alespoň mně to tak přijde , ale je to můj , podotýkám , zcela subjektivní názor.
Budu se těšit , až zase někdo vyhrabe nějakej starej archivní koncert zkraje 90 - tých let . Zatím čus.