Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


Schinderhanes - 02.09. 2012 v 19:47
Dan, Zbyňďa: V tom s váma taky nesouhlasím. To je skoro jako kdyby si Jágr řekl, peněz mám dost, nemám už zapotřebí hrát. Ale stejně pořád hraje a proč ? Protože ho to baví.


Vojta - 02.09. 2012 v 18:56
Dane a Zbyňďo, v tomhle s váma moc nesouhlasim. Sám mám kapelu, sice nehrajem zas tak dlouho a nejsme žádný hvězdy, prostě klubová kapela, ale hraní nás předevšim baví a i když hrajem většinou jen za cesťák, tak jsme rádi za každou akci.Znám i pár muzikantů, co už se hudbou živí a pořád je jim přednější to, že je to baví a dělaj to pro lidi. Neni nic lepšího, než vidět lidi pařit na hudbu, co jsme s klukama sami vytvořili. To je to, co muzikanty naplňuje. Ten pocit, že se to lidem líbí. Tím víc nás to pak baví. Dane, jak jsi řekl, že kdyby si kapely mohli dovolit jen několik koncertů ročně a uživilo by je to, že by to tak dělali... Nevěřim tomu. Když vezmu třeba Arakain, tak ten hraje neustále. Bubeník Arakainu Lukáš Doxanský je profesorem na konzervatoři, což si myslim, že by ho s klidem uživilo. A proč asi hraje v Arakainu? Protože ho to baví. Arakain určitě vydělává taky balíky, protože je to česká špička, ale hrajou, protože je to baví a naplňuje. Já už jsem si na tenhle přístup Kabátu zvykl. Mám tady v ČR oblíbených mraky kapel. Arakain, Škwor, Dymytry, AB Band... Poslední rok se mnohem víc věnuju poslechu třeba těchhle kapel. Kabát jsem si nepustil od posledního turné, protože už ho mám tak naposlouchanej, že opravdu čekám na novou desku, kterou si pak naposlouchám, ale nemám potřebu si už předešlý desky pouštět. A samozřejmě se zase těšim, až se dostanu na koncert Kabátu, protože pořád mám k němu srdeční vztah. Chci tim říct, že v tomhle souhlasim s Milanem. Zašel jsem za celej srpen na Škwor, na Arakain, na Dymytry dokonce dvakrát za dva tejdny a jsem spokojenej, že mám kde se naplnit hudbou. Kdybych měl čekat jenom na Kabát, tak do tý doby zapomenu, jak vypadá velký pódium. Nemyslim to ve zlým, říkám co si myslim. Hodně jsem se Kabátu zastával, dokonce jsem se tu s Milanem dost hádal, ale za tenhle rok jsem dost názorů změnil i díky tomu, že jse mse dostal ke kapele a poznal jsem ten super pocit hrát před plným klubem a co se týká přístupu Kabátu živýmu hraní a jakýkoli komunikace s fanouškama, tak v tom s Milanem převážně souhlasim.


Dan Fiala (webmaster) - 02.09. 2012 v 19:07
Zbynďa za mě napsal to, co jsem já už nenapsal. Přesně tak a z toho plyne, že Kabát, který těch koncertů má málo, tak si těch několik málo koncertů užívá a musí je to logicky bavit mnohem víc.


Zbyňďa - 02.09. 2012 v 18:15
Je to přesně jak říká Dan. Navíc právě tyhle kapely, co hrají každý víkend v kdejaké horní dolní to, ruku na srdce, nemůže bavit. Je to pro ně jenom kšeft a bohužel je to na nich mhohdy vidět. Ale podobnej "problém" mají i velký světový kapely (Metallica, RHCP,...), jezděj po zeměkouli křížem krážem celej rok, všude hrajou to samý, je to prostě už jen pojízdnej cirkus a továrna na prachy. Na druhou stranu to asi ani jinak nejde, i když třeba AC/DC to dělaj líp. Výhoda Kabátu je právě v tom nízkým počtu koncertů, hrajou 25 let, ale pořád to má docela energii a není to vyčpělý. A já jsem popravdě nikdy neslyšel, že by si někdo ztěžoval, že k nim do kulturáku nejezděj Kabáti. To už by totiž nebyli Kabáti...


Dan Fiala (webmaster) - 02.09. 2012 v 17:42
to Milan: Ty kapely, které hrají jak píšeš "pro nás FANOUŠKY celý rok všude po republice", tak činí z logických důvodů, protože kdyby si mohly dovolit pouze několik málo větších koncertů ve velkých městech, nepochybuji o tom, že by to dělaly stejně jako Kabát.


Milan - 02.09. 2012 v 16:40
Wolixi , jenom krátce . Musím se vždycky pousmát , když někdo z Vás napíše číslovku 65 000 . Tolik údajně bylo lidí na Vypichu . Ani se není čemu divit , když nevystupují na SAMOSTATNÝCH (!!!!!) koncertech , pouze v rámci monstrózních festivalů. Pak na ně přijdou všichni ,vždyť je nevidí , jak je rok dlouhej. Tak se z toho nemusí dělat taková bublina , že bylo víc lidí než na královně popu Madonně.
Ještě , že existují normální kapely , kteří hrajou pro nás FANOUŠKY celý rok všude po republice , kam si je pořadatel pozve . Tomu říkám poctivý přístup kapela versus fanoušci.
Nezávidím Vám všem Vaši pozici , že Kabáty mnozí z Vás nevidí , protože by museli přes celou republiku , když zrovna nebydlí v lokalitě místa jejich vystupování . Ještě , že já takový problém nemám , docela bych se užíral .
Zatím čabas.


WOLIX - 02.09. 2012 v 12:58
Zdar milan jo byly to tehdy akce jako hrom :)
Ale taky kolik lidi bylo tehdy a kolik ted :) jen se přizpusobili nemohli by mit ted po 65 000 podium jako kdysi,ani par svetel a marshalu :) jistě chápeš :) a proto aby byla dobrá hudba pro tech několik lidi tak musí byt i dobre vybavení ;) Zkušenosti mám


Milan - 01.09. 2012 v 14:10
Díky hošani za kompliment na to , že Černá vrána je zážitek . Teď Vám tady naservíroval Dan další pecku tour 96 . Taky jsem strávil jeden koncert , ale ne v Hradišti , to mám daleko. To bylo tenkrát taky maso , vidíte sami , jakej to mělo NÁHUL !!!!!
Nechci se nikoho dotknout , ale jejich dnešní koncerty nejsou vůbec tak živelné a strhující jako tenkrát , když jim stačila sada Marshallů a pár světel . Dnes je to monstrózní scéna a hudba a projev je na vedlejší koleji . Alespoň mně to tak přijde , ale je to můj , podotýkám , zcela subjektivní názor.
Budu se těšit , až zase někdo vyhrabe nějakej starej archivní koncert zkraje 90 - tých let . Zatím čus.


WOLIX - 01.09. 2012 v 11:57
Jo jednou jsem to kdysi viděl,ale potom jsem už nemohl najít! DÍKY Dane


Rocker Martin - 01.09. 2012 v 11:26
Dane díky za super video!! Tohle jsem ještě neviděl


wawa - 31.08. 2012 v 21:29
Martin : tak to by byla


Martin - 31.08. 2012 v 20:37
Tak to by byla paráda. Slyšet na živo Sem klidnej.


Fulda - 31.08. 2012 v 19:07
Koukal jsem na to a na stránkách Ticketportal je to i napsané, že Kabát bude hrát cca 80 minut. Tak že to vypadá na klasický festivalový set


Dan Fiala (webmaster) - 31.08. 2012 v 18:49
to tomo-TS a Lencaes: Vypadá to, že tam opravdu Kabát vystoupí!


tomo-TS - 31.08. 2012 v 18:26
Lencaes : nebolo tam náhodou napísané KABAT
revival
?


Lencaes - 31.08. 2012 v 18:17
Ahoj lidi, dnes jsem zahlédla plakáty na FMX Gladiator Games 1.10.2012 a píše se tam, že tam budou vystupovat Kabáti..a ale ani tady ani na jejich stránkách jsem tehle koncert nenašla... nevíte?


JuraČerv - 30.08. 2012 v 22:35
Me v r. 1992 bylo 5 let, ale kdyz vidim ty stage divingy, Krulichuv pad a Vojtka, kterymu je tam jak ted me a jak blazni, verim ze to musi byt mazec, a slyset nazivo Dum u rozumnych strycu, ktery, (pokud se mylim, opravte me), nikdy nevysel, tak Milane - verim ze to je zazitek.


WOLIX - 30.08. 2012 v 21:31
Mobil,notas, pevny PC všechny alba i demovky
A Milan černá vrana byla super :) Jedno s nej akci ale já to mám až po čertech velkej koncert to je prostě legendárni akce !


Milan - 30.08. 2012 v 21:27
Oprava : samozřejmě Černá vrána je 1992 - překlep.


Milan - 30.08. 2012 v 21:20
Jo , jo , strhující koncert Černá vrána 1193 je boží. Taky jsem na něm byl a mám zážitek na celý život . To bylo maso , vážení , to mi věřte , s dnešními uhlazenými popovými koncerty se to nedá vůbec srovnat . I když už vybíraj i hodně strarý fláky na minulým koncertě , co jsem tady četl a to je dobře !!!