Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


Dragon - 05.05. 2012 v 20:16
Andy: Asi nic víc než Ty, jenom jsem něco málo četl na netu.... Ale vystupuje, tak to snad jde.


Andy - 05.05. 2012 v 18:13
Ondro:
Presne jak rikas ciste muj nazor. Kazdopadne kdyz to porovnavam s primou konkurenci tak Skwori i ALkehol se poslednima CD posunuli dal. Halej sem si postil asi 5x a nenadchlo me. Libej se me asi dve pisnicky.
(vim ze Skwori a Alkeholovej pocin uz je starsiho data a i prez to me preijde ze je na tom dobove lip)
ALe jeste jednou rikam fakt jen muj pohled na vec a svz posluchace si urco najde.

Dragon:
ze je u WG vim a musim rict , ze jsem na nich byl 2x a pecka.
Jak je to s tou nemoci vis?


Dragon - 05.05. 2012 v 11:56
Andy: Je otřesný Šafrda je ve Walda gangu a občas má koncert se sólovou deskou Buccaneer.


Ondra - 05.05. 2012 v 10:39
Andy:To je zas pouze jen tvůj názor.Podle většiny le perfektní a předčilo i vlka kde ty pisničky byly pomalejsí


Andy - 04.05. 2012 v 21:40
CO rikate na novy album Harleje? Musim rict, ze me az tak nebavi :-)
Koukal jsem se ted trocha s nostalgii na zivak z 2005 z Plzne a ja nvm , ale kurva to bylo dobry :D
Nechci rict ze by to ted posledni roky bylo spatny, ale Safra je Safra :P

Mimochodem.. kde mu je konec presne? Slysel jsem o nejaky nemoci :-(


honza301 - 04.05. 2012 v 09:54
Takže v Domažlicích to nebude? To mě mrzí ..


Josef - 03.05. 2012 v 23:18
DIKY ZA ARCHIVNÍ FOTKY !!!!!!!!!!!!!


Josef - 03.05. 2012 v 23:08
Zdravim nejlepší kapelu v čechách !!!!!!!
Poprvý vám píšu na stránky které jsou skvělý
Je asi nad váma pánbu když se s hašišáků z hospody stanou takovýhle BORCI a i v hudbě je velký posun.
TAKŽE MĚJTE POŘÁD .......ŽÍZEN


op - 03.05. 2012 v 23:08
test


Dragon - 03.05. 2012 v 20:06
Člověk tu pár dní není a tady se řeší pořád ty samé nesmysly Pokud by to někoho zajímalo, tak v pátek jsem byl na heavy metalové partičce Krleš, a šlapalo jim to moc pěkně. Po dlouhé době mě bavila kapela se zpěvačkou.


zmesky - 03.05. 2012 v 19:28
tak ja svama souhlasim.. a ohledne pepy mě se tam třeba libi, nebo ej to borec a s Davidem konečne někdo kdo hudbě rozmumi takže paráda ;)
ale jinak ted ty nazory jsou spravne :)


Tom ( kabátovec) - 03.05. 2012 v 18:25
Nejkomerčnější kapela je a bude KISS... ;)


lukáš - 03.05. 2012 v 17:24
Tak , dlouho jsem tu nebyl... Ale nebojte Kabát poslouchám. Co se týče "debaty " jestli je Kabát komerční, tak řeknu že není. Pro mě komerční je Madonna, nebo když Bob Rock dělal Metallica album, neboli Black album. Když si poslechnete demo, než kapela nastoupila do studia , tak Bob Rock překopal i rytmy. To proč je tak Kabát populární, je hlavně v tom že mimo svou kvalitu hraje rock n roll. Možná jsem napsal blbost, ale hodně lidí si myslí že i jedna z největších komerčních kapel je právě AC Dc. Já si to nemyslím . V jednoduchosti je síla, tím nemyslím že písně této kapely, nebo Kabátu jsou špatné. Ale prostě jsou chytlavé .Jediné co se mi nelíbí je Pepa v Hlasu. Ale to můžu říct i kdyby do Hlasu nastoupil Střihavka , nebo Křížek. Tyto formáty mě už neberou. I třeba když byla Lucka Bílá v Talentu, tak její "nadšení " pro soutěžící, nebo spíše pištění bylo příšerné, jako Vuvuzely ve fotbale.


patmull - 03.05. 2012 v 17:05
Tak určitě , máte pravdu všichni a ten malý zbytek co se neshodnem jsou prostě názory.

Jenom k tomu výrazu komerční.... To je tak trochu složitější slovo . Pochopitelně, že každá kapela, či interpret, který dělá hudbu profesionálně se automatický stává komerčním, já jsem tím spíše myslel slovo komerční, které se používá pro nějakou píseň nebo interpreta, který dělá řekněme méně kvalitní tvorbu, která ale zbudí zájem u širšího spektra posluchačů, prostě taková píseň která jaksi neurazí a je vhodná přesně těm( rádia, televize) , kterým jde jenom o vatu mezi svými reklamními bloky, na kterých oni vydělávají. O Malé dámě si prostě něco podobného myslím, ale na druhou stranu takových písní o kterých bych přímo tohle mohl říct je strašně málo, s vyjímkou Kdo ví jestli, která ale zase má dost dobrý text, se to už asi ani o žádné říct nedá.

btw: Jestli si tohle přečte někdo s kapely, tak si bude myslet, že se asi hodně nudíme A už vůbec ne Havlíček, který si o nás myslí, že tu píšeme ožralí


Vojta - 03.05. 2012 v 13:46
Prouza: Souhlasím se vším, co jsi napsal.


Andy - 03.05. 2012 v 12:18
Prouza
asi tejden jsem tu psal neco podobnyho.
On je proste pruser, ze pravdu maji tak nejak vsichni.

Kazdopadne zase se ukazuje ta ne/komunikace s fans. Kdyby sem nekdo s kluku vcas zasel a rekl hele je to takhle a takhle, tak by se tu neopakovalo to same po stem jen v jinym kabatu :-)


Carl - 03.05. 2012 v 11:21
Nechápu proč není na webu termín na Wingsrockfest na slovensku když už je to potvrzený dávno


zmesky - 03.05. 2012 v 09:27
patmull- to más pravdu zase :) v tom je rozdíl, ale ja mám taky rozdíl vcelku rád, nevadi mi :)
PROUZA- nejvic si to řekl dobře, pravda... tak proto jsou ty pitome hadky uplne zbytecne


Jar - 03.05. 2012 v 07:37
Prouza:


Prouza - 03.05. 2012 v 00:36
Nerad bych se míchal do vašich zábavných sporů (na to nemám žaludek), jen dovolte pár faktických poznámek k tomu, co tu padlo:

1) Může být vůbec kapela, která se hudbou živí, nekomerční? Co vůbec pořád máte s tou komercí? Vy neděláte vaše vlastní povolání pro peníze? Ona "komerčnost" je fakt zábavný slovo - koneckonců vždycky za tím tak nějak cítím závist z cizího úspěchu...

2) Kabát za 20 let proměnil svůj styl dost výrazně, přesto se o něm píše, že hraje furt to samé (což je do jisté míry pravda). Pokud by se stalo, že by Kabát nahrál 10 řadovek a všechny zněly jako Děvky, bavilo by nás to ještě? Existujou dobrý skladby a míň dobrý skladby, žánr v tom nehraje rozdíl. Důležitý je, nakolik je ta hudba uvěřitelná. V současnosti je evidentně Kabát uvěřitelný pro spoustu lidí. Co člověk, to názor - pro někoho (asi i včetně mě) je uvěřitelnější Kabát v začátcích, pro jiné lidi zase věci o chlastu a sexu uvěřitelné nejsou. A je to tak normální.

3) Taková technická k tomu koncertování Kabátu v klubech: jak víme, zvuk kapely se na posledních deskách proměnil - už to není primárně o kytarách, jedna ze zásadních věcí u novějších Kabátů je role vokálů. Navíc různé hlasy musí být nazvučeny různě - basový vokál Špalkův, který má v posledních letech hodně prostoru, je přirozeně slyšet méně a je třeba ho nazvučit hodně. Dokážete si představit citlivé nazvučení 5 mikrofonů v mrňavém klubu, na zádech nalepené bicí a vlastní aparát? Ty problémy, aby to nevazbilo, aby vůbec bylo něco slyšet... Není nic horšího, než hrát a neslyšet se, to člověka nebaví a těžko pak může bavit lidi. A pak by to někdo natočil, pověsil na YouTube a všichni by řekli, že už Kabát nic nezahraje. Jasně, kdyby se hrály jenom věci řvaný vysoko, který se tolik zvukově netlučou s kytarama a u nichž není taková potřeba intonovat (Černá Vrána 1992), pak by to šlo. Pochybuju ale, že by to v současnosti kapelu bavilo - nehledě k tomu, že hlas přirozeně s věkem klesá a Josef má už spíš středovej hlas. Takže se nedivím, že berou jen akce se zaručeným zvukem - ostatně už jsou v pozici, kdy si to můžou dovolit. Těžko pak vysvětlovat fanouškům, že jim zvukař nazvučil blbě pódium - to člověk očekává u méně profláknutých kapel, ale u Kabátu v dnešní pozici asi těžko.