Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


Martin 88 - 07.08. 2015 v 11:03
By mě zajímalo, kolik Landa prodal lístků na Velekoncert. Jestli překoná Vypich nebo ne, ale podle ticketportalu je to nejprodávanější akce roku.
Jinak ví se něco o záznamu letošního turné???


Icepoint - 07.08. 2015 v 10:00
Lukáš : naprostý souhlas, ale to je tak jednou za rok,když to vyjde, že? Asi na ně nepojedeš pětkrát. ˇživě je živě, i když i tam se dá potkat nějaké zklamání, blbý zvuk, počasí, zpěvák problémy, technika problémy, ani skvělý Freddie Mercury nedokázal na koncertě zazpívat náročné Somebody to love v tóninách, jako ve studiu. Pravda, Sharon z WT je operní diva, a ty party co pěje pro ni asi nebudou moc limitní.... . Souhlasím, že koncert,když má zpěvák úroveň je zárukou téměř 100% zážitku, ale zažil jsem i děsy falešné


Lukáš - 06.08. 2015 v 19:30
Icepoint: Faster od WT jsem slyšel letos v nejlepší možné podobě - živě Jsem koncertní typ, cd v libovolné kvalitě jsou prostě pořád jenom náhražka.


pepa - 06.08. 2015 v 14:22
kabati kdy budete myt delsi koncerty ste nejjjjjj


Icepoint - 05.08. 2015 v 12:09
Poseiidon : Hele, super a skvělý názor, já jsem nicméně čím dál víc zklamáván. Blbě jsem se vyjádřil, zvukař to najisto je schopen a i určo dělá nahrát bezvadně, oni to totiž zmrší až vydavatelé pomocí remasteringu a limiterů a zvýšením celkové hlasitosti nahrávky - což tady jeden hrozně chválil - asi neví,kde se přidává hlasitost na mobilu . Dnes jsem jen tak pro psinu a najisto zbytečně a bez očekávání odpovědi napsal své oblíbené kapele Within Temptation email, proč mají CD zmršené - mám originál The Unforgiven a upirátil jsem vinyl z netu. Stejně neodpoví, jde o byznys. čím víc hluku, tím víc oslníš, ale jen na chvíli, než tě to otupí a rozbolí hlava. Skladba Faster má Dynamic Range 5!!! na CD ale 12 !! na tom Vinylu, vinyl buší a hraje,je čitelný, nástroje definovatelné, samozřejmě je o 5RMS nahrán potišeji, tak se musí přidat, ale pak hraje, CD jen kvílí hlukem. Normálně zvažuji koupi gramofonu, jenomže ono se na Vinylu už dnes toho moc nevydává a Kabáty tam (bohužel) taky nečekám. Strašně mne štve, že se člověk většinou dopředu nedozví, jaká ta nahrávka je a vyreklamovat to pak nejde a hlavně - není si ji jak poslechnout než v té zmršenině, takže volba je poslechnout byť mizerně nebo vůbec. Vydavatelství nás zásobují zmetky a my jim to žerem, technika pokročila o obrovské skoky z fonograf.válečku přes vinyl až k CD,SACD,DVDA,Blue Ray, máme nahrávky digitální uložené na miniaturních paměť.katrách, hraje to i s mini přehrávačů a telefonů, ale hůř než před 50 lety kvůli vydavatelstvím, byznysu,zisku a tuposti davu.
Já umím pochopit a chápu, že někdo to má k joggingu,běhu, posilování .tramvaji apod ve sluchátkách a neřeší to, ale nemyslím si,že to je primární poslech hudby a navíc i v těch sluchátkách ten rozdíl je li okolo relativně klid v markantních případech poznat lze.
Není co závidět, abych onen řetězec měl, makám 5000km daleko ve vedru, prachu, poušti a nemám možnost tady moc akusticky upravit místnost, neb žijí tu bohatí lidé ale hloupí lidé, nebo řekněme bez schopnosti pochopit, prostě bohatý dav. Takže jsem vlastními silami udělal dle ucha co šlo a měření akustiky,rezonancí a dozvuku místnosti mi tady nikdo neudělá ani kdybych zaplatil milion. Ale brzo se chci vrátit a pak si v domě postavím bez oken domácí poslechový kinosál - ovšm mainstreamové kapely,zpěváky byť někdy se super songy tam asi poslouchat nebudu, to můžu v autě cestou pro rohlíky !!


lucia - 04.08. 2015 v 19:27


lukáš - 04.08. 2015 v 12:24
Ahoj všem chci se zeptat jak vznikla písnička Pakliže a ahoj na vánočním koncertě


rasken - 04.08. 2015 v 12:18
Tych 5 rokov cakania stalo za to. Novy album je paradny narez. Uz sa mi dlho nestalo aby som novy album pustal furt dokola a nevedel sa ho nabazit.
Vdaka Kabati


3nity - 02.08. 2015 v 21:17
Dalsi borecek, co pouziva nickname nekoho jineho. Posledni prispevek v 20.56 neni od 3nity.


mirek - 02.08. 2015 v 21:00
ty kravo zadavej to bez we we we vstekloune


3nity - 02.08. 2015 v 20:56
to je bordel clověk chce najit dvd a nejde to


Monika - 30.07. 2015 v 20:55
Ivet, jasné môžeš len by si asi mala byť s niekym dospelým


Ivet - 29.07. 2015 v 16:19
Čau, mám dotaz trochu mimo..Chtěla bych na koncert MANOWAR akorát´někdo mi říká že mi musí být 15 a někdo že tam klidně mužu tak newim..porádí někdo?:/ Diky:)


Páťa - 25.07. 2015 v 23:57
Čau Hurvajs hele chtěl bych se zeptat kde kupuješ paličky já teď mám na bicí ale ještě nemám paličky jestli by si mi prosím tě neposlal nějaké paličky (klidně používané) tvůj mega Fanda

Patrik

Adresu napíšu.


Poseiidon - 22.07. 2015 v 22:25
Zajímavá debata o zvuku. Icepoint má jednoznačně pravdu, ale myslím že to není o tom co komu stačí, ale o tom, že drtivá většina posluchačů skutečně kvalitní poslech nepozná, třeba proto, že s tím nepřijde do styku, protože na skutečně kvalitní aparát nemá, tak nemají tak mlsné uši. Icepoint má proti nim trénované ucho a tím taky rozmlsané. Icepointe, já si nemyslím že zvukař Kabátu by neuměl udělat zvuk o kterým píšeš, spíš myslím že je tohle záměr, že to zní tak jak to zní. Těžký vysvětlovat lidem, co mají komerční věže nebo to poslouchají v mobilu, že ty nahrávky zní špatně. A těchto posluchačů je většina, kterým to prostě tak nějak všeobecně hraje dobře a je to pro tyto účely zmastrované. Dnes se hodně hudby hrává v hlasitých barech, kde by dynamická nahrávka byla úplně utopená, tzn nežádoucí. Cd Kabátu zní pro běžný posluchače dobře, čistě, ikdyž ne tak jak upřednostňuje tvoje ucho na high end sestavě. Já jsem vždy proklel multinakál jejich živáků, protože v této kvalitě pro mě ten multikanál nemá cenu, v této kvalitě je to zbytečný. Nicméně jsou nahrávky, který se nedají poslouchat vůbec na ničem, jak mají zmrzačený mastering a k tomu ještě kapela letitých studiových audiofilských muzikantů řekne, že si to tak představovali a to se jim fakt věřit nedá. Pokud někdo dnes vydává limitovanou edici na vynilu, tak by to mělo mít vyšší frekvenci než CD, jinak to dnes nedává smysl. A pokud máš sestavu 10násobku průměrnýho platu, tak není divu že na nahrávce najdeš jehlu v kupce sena, která ti ruší poslech. Takovou sestavu ti při vší úctě závidím.


Andy - 21.07. 2015 v 15:23
Simon
Pokud vim tak nikde. Az vanoce.


Simon - 21.07. 2015 v 13:05
Hello, prosim vas, nie som analafabet, ale Open Air Turne sme nestihli, tak ma zaujima, kde este Kabati toto leto budu hrat.
Zaujima ma najma Morava, alebo dofrcime aj do ciech, dakujem!


Andy - 21.07. 2015 v 07:03
A málem bych Zapoměl. Dikas


Andy - 21.07. 2015 v 07:02
Ivce. Vse krom nového suma sumárum a BdP live mam orig. Takže svědomí vesměs čistý ;)


Icepoint - 20.07. 2015 v 23:28
Andy: Ale pokud ses ptal a já tě pochopil správně, chceš li původní kvalitu, tak ano, z původního CD udělat flac, nezáleži na velikosti komprese, to je jen o rychlosti kodéru, víc komprese, menši data,ale pomalejší coding_decoding a více práce pro dekodér.Nebo i jiné beztrátové formáty, originál z CD je udělat Waw, nebo ALAC, WMA lossless. Ale upřímně netuším,které z nich dovede telefon přehrávat, to není moje parketa, mp3 a flac určitě, ostatní se ptej jinde.
A sorry, jsem utahanej a taky dnes moc nečtu, ptal ses na stáhnutí nahrávky - pomineme morálku a legalitu :-), ale ano, FLac,pokud ten co jej dělal nebyl kokot je původní stejná kvalita jako CD,RIP vinylu atd. Jak jsem psal níže, kokoti bohužel jsou, takže chceš li mít jistotu, je třeba to příslušným softwarem prověřit, že to není flac z mp3 aj ztrátového formátu - jakkoli nechápu smysl, jsou fakt lidi,co to dělají a hraničí to s idiocií a nebo prostě si sežen (kup :-) ) legální origo nahrávku a Exact Audio Copy ti z toho zadara za pár minut vyrobí flac ve stejné kvalitě, jako jepůvodní zdroj hudby.