Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


Lukáš - 09.09. 2015 v 20:02
A Krajčo jako podle vás teda píše hlubokomyslné symbolické jinotajné básně? Vždyť ten by příběh (libovolný, jako příklad beru Western boogie) v životě nedal dohromady


Andy - 09.09. 2015 v 13:19
Sara HK
Dobre pak si asi kolem a kolem rozumime :-)
Proti proudu se moc libi i me. Spolecne s Western Boogie je to moje top 3 z CD.
Jak rikam ono slovo "jednoduchy" se fakt da vylozit po ruznu.


Sara HK - 09.09. 2015 v 12:19
Andy: Hele vůbec ne, já mám kabáty ráda, ale ty texty mě příjdou jednoduchý z mýho pohledu. Nepsala jsem, že jsou hloupý, je to jednoduchej rock. Nekritizuju, souhlasím že Valkýra se povedla a snad dopadne ten klip. Stejně tam mám moc ráda Proti proudu což je společně s Valkýrou nejlepší píseň na desce.


Andy - 09.09. 2015 v 09:12
Sara HK
Dobre, souhlasim, ze slovo jednoduchy muze mit vicero vyznamu. Jsou lehce zapamatovatelny.
Ale pokud myslis jednoduchy jako smerem k hloupym, tak nechapu :-)
Mimochodem Valkyra je skvost cesky hudebni sceny :-) A takovejch ma Spalek na konte spousty.


Schinderhanes - 08.09. 2015 v 16:38
Sara HK: Díky za info, doufám, že to vyjde. Bylo by to super.


Lukáš - 08.09. 2015 v 10:50
Kristova noho, jednoduchý texty? Jdu blejt, velebnosti. Landa omílá pořád jedno a to samé, už to není jako dřív.


Sara HK - 08.09. 2015 v 07:32
Andy: Upřímně souhlasím s Martinem, řekla bych že Špalkovi texty jsou jednoduchý. To ale ani já nemyslím ve zlém, tohle od kabátů čeká každej snad ne? Jednoduchej rock´n´roll, nic víc- nic míň. Teď jsem poslouchala toho Landu na youtube nová píseň česká krajina - ten text fakt dobrej, ten má tu laťku někde jinde.
Jinak neví někdo jestli se chystá záznam z letošního turné prosím? Vypich II bych v pohodě vypustila, protože jeden velký koncert pro mě na DVD stačí, ale na tomhle turné hráli překvapivě mnoho pecek z letošní desky, která mi příjde po dlouhej době povedená.
Schinderhanes: Slyšela jsem Otu mluvit na (asi) rock musicu o tom, že by chtěli udělat videoklip k písni Valkýra.


Schinderhanes - 07.09. 2015 v 16:53
Byli jste někdo v sobotu v Bílině na kabátovic jedenáctce ? Nechystají třeba hraný videoklip ?


Andy - 07.09. 2015 v 16:26
*texty


Andy - 07.09. 2015 v 14:16
Lukáš
Souhlas

Martin S
Spalkovi testy jednoduchy a primitivni?... to vazne? No radej se do debaty nezapojim...


michal - 06.09. 2015 v 20:11
pepo prijedete do pribrami


Lukáš - 06.09. 2015 v 14:39
Neměl, to máš pravdu Na domácí kapely už na koncerty v podstatě nechodím a když je člověk zvyklý na hudbu Nightwish, Ensiferum a texty Sabaton, tak prostě Kryštof do kategorie hnůj bez debat patří. I na domácí poměry.


Martin S - 06.09. 2015 v 13:58
Já nevím čemu říkáš laciná radiová muzika, rádio pslouchám jen když jedu do práce a ne vždy. Tam je pro mě odpad všechno. Od kabatů raci v práci (za mě hnus) přes tu Farnou až po Biebera. Slavík je za mě anketa dementní a kapelu jako kabát si s ní těžko spojuji. Ale to je jen můj názor, já v podstatě na všechny ankety házím bobek. Ty texty Šaman nebo ta Valkýra, která se jim fakt povedla, bohužel takhle výjmečných písní je málo, třeba nejlepší má skladba od Kabátů je Ďábel a syn. Abych to ukončil, s těmi Kryštofi jsem neměl začínat. Schodneme se na tom, že to pro nás není dobrá kapela, dalších dvěstě tisíc lidí bude mluvit opak, je to úplně jedno.


Lukáš - 06.09. 2015 v 08:40
Jako sorry, ale teď jsi napsal celkem dost nesmyslů. Texty - Krajčo by mohl potit krev, ale Valkýru, Šamana a podobné věci by ze sebe dostat v životě nedokázal. Laciná rádiová muzika pro masy to bezesporu je, to i Chinaski jsou dál. A Slavík? Tam jenom Krajčo dokázal, je že namyšlený blb, protože cena od lidí má rozhodně větší cenu než třeba Anděl, udělovaný kdoví jakými "odborníky".


Martin S - 05.09. 2015 v 19:59
Jasný, věc názoru. U Landy mě přitahuje spíše zase novější tvorba. Na koncert asi půjdu, ale lístky ještě koupený nemáme. Co se týče kapely kryštof, nemyslím si že je lacinej. V podstatě já říkám, že na kabátech se mě líbí hlavně špalkovy texty. Ale ty jsou jednoduchý, primitivní kde jde hlavně o refrény, které se za píseň aspoň 5 zopakují. Je to jednoduchý a to právě od kabátu čekám, nic víc. Navíc Kryštof mají už léta ten svůj ksich danej a já si poslech album asi inzerát nebo nějaký 2 roky starý a dali si na tom záležet. Jde to tam vidět nebo spíše slyšet. Já mám u nich problém jednak se žánrem. Mám dost rád toho Landu a i kabáty a kryštof je pop. Tak asi takhle. Navíc Krajčův hlas a styl textu mě příjde přinejmenším špatný, ale to je můj názor. To že je Kryštof na vrcholu je prostě fakt, nejsou to asi žádný rychlokvašky a tak tam asi nějakou dobu zůstanou. Osobně jim přeji toho zlatýho slavíka, jelikož to je stupidní soutěž a jedna z mála věcí co se mi na Kryštofu líbilo, bylo to jak se postavili k zlatýmu slavíku. Nebo spíš jsem to četl, že Krajčo naznačil že je to blbá soutěž, ae neviděl jsem to.


Mašle - 05.09. 2015 v 20:03
Martin S: no myslím, že nejde říkat, jestli by na Kryštof přišlo stejně lidí jako na Kabát. Je to otázka vkusu, takže Kabáti maj svoje fandy a Kryštofové taky svoje. Já třeba Kryštof vůbec neposlouchám, bo mi jejich texty a hudba vůbec nic neříkají a zase fanda Kryštofů mi může říct to samý o Kabátech.


Lukáš - 05.09. 2015 v 19:34
Martin S: Uf, napsal jsi toho mraky, takže postupně. K těm kejklím - před časem byl Landa v Hyde parku na ČT 24 a kdo ho vnímal, dalo se z toho dost věcí vyčíst. Třeba to, že tyhle kejkle, řády a další nesmysly (s kterými začne a nedokončí je) jsou víceméně jenom věci, které mu mají dělat promo. Nic víc. Hádat kolik lidí by přišlo na samotného Krulicha je nesmysl čistě z důvodu, že Tomáš je součástí kapely a ne sólovým umělcem. Takže o tom je zbytečné i uvažovat. Kryštof s Kabátem taky porovnávat nejde. To je módní (a navíc hodně hudebně primitivní) záležitost, která takhle zlidovět, aby si jí oblíbili všichni, nedokáže. Jasně, je lacinej, podbízivej a proto se prodává. Lidem stačí málo. Landovu starší tvorbu mám rád, ale to co předvádí poslední roky už není pro mě. No a navíc mu asi silně hrabe, stačí si přečíst na FB status jeho bývalého kytaristy Martina Voláka. Já si tuhle akci ujít nechám.


Martin S - 05.09. 2015 v 17:10
PS: nejsem fanoušek Kryštof


Martin S - 05.09. 2015 v 17:07
To spíš porovnávej Kabát a Kryštof. Bylo by zajímavé kolik by na ně přišlo lidí. Teď jsem četl, že za tento rok prodali suveréně nejvíc CD. A to vydali desku Kabáti nebo Klus. Desku sice ještě vydá i Landa, ae nemyslím si že je v prodejnosti překoná. A ještě Nohavica, ten má taky velké prodeje. Je zajímavé, jak Kryštof najednou vévodí všem anketám a prodejům.


Martin S - 05.09. 2015 v 17:01
Jinak stále si myslím, že koncert s 40 000 diváky je monstrozní. V této republice uctíhodná návštěvnost. Kabát má asi nejvíc fanušků, protože baví lidi. Kdo má ještě tolik fanoušku, aby mohl udělat tak velký koncert v ČR? Landa má myšlenky, který jsou pro mnohé kontroverzní. Navíc Kabát je primárně kapela, která koncertuje cca30let, Landa je jednotlivec, který sice jako kabát prodal nejvíc CD, ale hudbou se neživý. Kolik by přišlo na samotného Vojtka nebo Krulicha? Je to debilní otázka, ale porovnávat interpreta a kapelu je pdle mě taky debilní.