Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


Nininka - 12.08. 2015 v 15:22
chtěla bych trřičko z noveho cd do pekla i do nebe kde si ho mužu objednat děkuji za odpověd


pepa - 11.08. 2015 v 20:18
ale vy ste nejjjjjjjjjjj


pepa - 11.08. 2015 v 20:15
fujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj revial kabat plzen


luky - 11.08. 2015 v 20:13
kabat je nejjjj


pepa - 11.08. 2015 v 20:09
pepo kdy budou delsi koncerty krome toho 15 12 2015 ste nejlepsi na svete


Kubik - 10.08. 2015 v 23:14
Prave ze ne no :/ bylo to tak jen u Lucie a jejich boxu ze tam meli originální baleni, u kabatiho box setu chybi taky booklety a je to v kartonech


Lukáš - 10.08. 2015 v 19:57
Aha, já měl zato, že tam ty cd jsou všechny i s originálními booklety.


Kubik - 10.08. 2015 v 11:08
Lukáš : jde mi o to ze jako komplet to vyslo jen v kartonovém obalu, a ja bych mel rad obal originalni, klidne bych si ho i vytiskl ale nemam pod čeho to tisknout


Lukáš - 10.08. 2015 v 08:41
Kubik: Doga vyšla jako komplet v tom boxu, jednotlivě je asi nemáš šanci sehnat. Vím, že když bylo na aukru "No a co", tak vylezlo asi na 1100,-


Poseiidon - 09.08. 2015 v 21:18
Icepoint:
Nezbývá ti, než hledat v zahraniční produkci, je toho v tvrdší či metalové hudbě málo, ale i tam se dají najít limitovaný edice běžných alb přemíchaný pro audiofily, běžně na DVD audio ve frekvencích alespoň 96/24 stereo i s multikanálem. Pár toho je i v tom metalu, co se mi líbí. Pokud chceš, napiš svůj mejl, můžem to probrat podrobněji.


Icepoint - 09.08. 2015 v 13:14
Poseiidon:
však sis odpověděl, SACD bude vždy super,ale co na tom vychází,že? A taky nutnost speciál.přehrávače, pokud vím, neexistuje software na dekodování a převod SACD v PC, takže nic pro zlodějíčky, piráty, nebo laciné sestavy. Vodítkem je i server se změřenými nahrávkami a databází DR, ale Dynamic Range není jediný parametr kvality, byť mně se osvědčil jako zákl.vodítko. Je dost serveru i ceskych, kde jsou CD s kvalitními nahrávkami, nicméně jde o jazz, klasickou hudbu nebo nahrávky z minulého století, řekněme, před 90 léty, pak to šlo s kvalitou z kopce. Navíc každé z nich stojí jako 3-4 průměrná běžná CD. Vinyl rip může být i matoucí, mám jeden od Marka Knopflera a tváří se dle DR o dost lepší než CD, ale ono to kecá, nedá se to sluchově rozeznat a jak jsem pochopil, souvisí to s problematikou záznamu na vinyl a převodu z něj doi dig.podoby, má to co do činění s fyzikou,mechanikou atd. tomu moc už nerozumím, faktem je, že nový modernícd vinyl málokdo zkurví, bo kdo by jej pak za ty prachy kupooval,že jo, ale oba jistě víme, že i to blbé CD je parametrama světelné roky před vinylem, neboli pokud to jde dobře vydat na vinylu, jde to stejně a lépe i na CD. Celé to je o té nesmyslnosti přebuzení hlasité nahrávky. Nedávno jsem koupi jedno CD, které má neuvěřitelnou kvalitu a dynamiku, ale rozhodně to není hudba do tramvaje a pecek. Navíc už se nedá koupit, by to bazarový kus a i tak mne stálo 9 stovek plus dopravu. Já bych to už neřešil, prostě kabáti maj prima novou desku, teda skoro celou prima ale kvalita mizerná jako všechny předchozí. A já tak rád poslouchám ty v zásadě jednoduché ale chytlavé texty a i ten rock je fajn. V lastně ani nevím, proč jsem se zeptal na vinyl, z logiky věci na to kabáti nedaj prachy a tak nikdy nebude a dnes se neřeší kvalita,ale výnos a prodeje a to se jim daří i s tímto šmejdem, jako koneckonců drtivé většině mainstreamových kapel a jak tu někdo podotknul, na věžičce s plastovými bedýnkami ze supermarketu je to fuk.


Kubik - 09.08. 2015 v 11:56
Nazdarek lidi, mam na vas velikou prosbu, sbiram hudebni CD a chybi mi do sbirky par kousků konkretne: 1.cd alkeholu alkehol, dalsi CD alkeholu : Metla Lidstva, pak album skupiny Škwor : Amerika, a prvnich 6 cd Dogy u kterych by mi postacil originalni obal s bookletem, klidne bez disku, jestli něco z techto jmenovanych vlastnite nebo o nekom vite kdo to ma a jste ochotni prodat tak napište sem do diskuze, ja sem obratem napisu email a tel. Cislo a domluvime se, jsem ochotnej hodne zaplatit :) za prvni alkehol ctyrcifernou castku


Poseiidon - 08.08. 2015 v 14:24
Icepoint:
Takže jaký nahrávky z vlastní zkušenosti doporučuješ jako ty zvukově nejzdařilejší neboli nejaudiofilnější v rámci toho co tu řešíme? Ono je to těžký. Náročnost posluchače se stupňuje s poznáním, má běžnou věž a říká si jak to šlape, pak uslyší něco kvalitnějšího a už mu běžná věž nestačí. Ale zas na druhou stranu se asi trápíš právě kvůli tomu co máš. Ta audiofilská sestava neschová chyby, takže je to horší než na té levné, kde to hraje pak dobře. V hlučné tramvaji nebo baru budou u dynamických nahrávek lidi říkat, že to má debilní zvuk, protože tichý pasáže ve skladbách zaniknou v ruchu okolí. A je problém. Ale v zahraničí takový nahrávky pro audiofily vycházejí na SACD nebo Audio DVD, nebo jak píšeš na netu najdeš i nějaký ty Vinyl ripy, takže aspoň tak. U zvuku Death Magnetic sis asi moc nepošmákl co? Ta už byla zvukově tak zmrzačená, že brblali i ti nenároční. Což je jen dobře.
Lukáš - 08.08. 2015 v 10:33
Icepoint: Tak hlavně Sharon umí strhnout už jenom tím, jak strašně pozitivně působí No a krom toho tím, jak vypadá Zkus Delain, mladší "sourozenec" WT, taky mě hodně baví.


Martin 88 - 07.08. 2015 v 11:03
By mě zajímalo, kolik Landa prodal lístků na Velekoncert. Jestli překoná Vypich nebo ne, ale podle ticketportalu je to nejprodávanější akce roku.
Jinak ví se něco o záznamu letošního turné???


Icepoint - 07.08. 2015 v 10:00
Lukáš : naprostý souhlas, ale to je tak jednou za rok,když to vyjde, že? Asi na ně nepojedeš pětkrát. ˇživě je živě, i když i tam se dá potkat nějaké zklamání, blbý zvuk, počasí, zpěvák problémy, technika problémy, ani skvělý Freddie Mercury nedokázal na koncertě zazpívat náročné Somebody to love v tóninách, jako ve studiu. Pravda, Sharon z WT je operní diva, a ty party co pěje pro ni asi nebudou moc limitní.... . Souhlasím, že koncert,když má zpěvák úroveň je zárukou téměř 100% zážitku, ale zažil jsem i děsy falešné


Lukáš - 06.08. 2015 v 19:30
Icepoint: Faster od WT jsem slyšel letos v nejlepší možné podobě - živě Jsem koncertní typ, cd v libovolné kvalitě jsou prostě pořád jenom náhražka.


pepa - 06.08. 2015 v 14:22
kabati kdy budete myt delsi koncerty ste nejjjjjj


Icepoint - 05.08. 2015 v 12:09
Poseiidon : Hele, super a skvělý názor, já jsem nicméně čím dál víc zklamáván. Blbě jsem se vyjádřil, zvukař to najisto je schopen a i určo dělá nahrát bezvadně, oni to totiž zmrší až vydavatelé pomocí remasteringu a limiterů a zvýšením celkové hlasitosti nahrávky - což tady jeden hrozně chválil - asi neví,kde se přidává hlasitost na mobilu . Dnes jsem jen tak pro psinu a najisto zbytečně a bez očekávání odpovědi napsal své oblíbené kapele Within Temptation email, proč mají CD zmršené - mám originál The Unforgiven a upirátil jsem vinyl z netu. Stejně neodpoví, jde o byznys. čím víc hluku, tím víc oslníš, ale jen na chvíli, než tě to otupí a rozbolí hlava. Skladba Faster má Dynamic Range 5!!! na CD ale 12 !! na tom Vinylu, vinyl buší a hraje,je čitelný, nástroje definovatelné, samozřejmě je o 5RMS nahrán potišeji, tak se musí přidat, ale pak hraje, CD jen kvílí hlukem. Normálně zvažuji koupi gramofonu, jenomže ono se na Vinylu už dnes toho moc nevydává a Kabáty tam (bohužel) taky nečekám. Strašně mne štve, že se člověk většinou dopředu nedozví, jaká ta nahrávka je a vyreklamovat to pak nejde a hlavně - není si ji jak poslechnout než v té zmršenině, takže volba je poslechnout byť mizerně nebo vůbec. Vydavatelství nás zásobují zmetky a my jim to žerem, technika pokročila o obrovské skoky z fonograf.válečku přes vinyl až k CD,SACD,DVDA,Blue Ray, máme nahrávky digitální uložené na miniaturních paměť.katrách, hraje to i s mini přehrávačů a telefonů, ale hůř než před 50 lety kvůli vydavatelstvím, byznysu,zisku a tuposti davu.
Já umím pochopit a chápu, že někdo to má k joggingu,běhu, posilování .tramvaji apod ve sluchátkách a neřeší to, ale nemyslím si,že to je primární poslech hudby a navíc i v těch sluchátkách ten rozdíl je li okolo relativně klid v markantních případech poznat lze.
Není co závidět, abych onen řetězec měl, makám 5000km daleko ve vedru, prachu, poušti a nemám možnost tady moc akusticky upravit místnost, neb žijí tu bohatí lidé ale hloupí lidé, nebo řekněme bez schopnosti pochopit, prostě bohatý dav. Takže jsem vlastními silami udělal dle ucha co šlo a měření akustiky,rezonancí a dozvuku místnosti mi tady nikdo neudělá ani kdybych zaplatil milion. Ale brzo se chci vrátit a pak si v domě postavím bez oken domácí poslechový kinosál - ovšm mainstreamové kapely,zpěváky byť někdy se super songy tam asi poslouchat nebudu, to můžu v autě cestou pro rohlíky !!


lucia - 04.08. 2015 v 19:27