Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


Vojta - 15.11. 2011 v 08:27
ondra: Nemyslim si, že Corrida byla v něčem horší. Líbí se mi stejně jako BDP a ostatní CD. Poslední dobou si spíš pouštim starší CD od Má jí motorovou po Megahu, ale líbí se mi všechny.


mrkuba - 15.11. 2011 v 06:57
Já si dvd a cd kupuju ani né kvůli obsahu ale prostě ať je doma mám pěkně po hromadě. Např. cd BDP jsem ještě ani jednou nedal do přehrávače jelikož jak to bylo o den dřív na netu a nemohl jsem se dočkat tak jsem si to stáhl ale druhý den jsem pro cd valil do Tesca. Divím se že dvd ještě není na netu nebo aspoň části na YT.


Gábina - 15.11. 2011 v 00:16
Tom+ Vojta: Řekla bych, že oba máte pravdu. Kabáti jsou moje životní láska, bez výhrad Ale taky mě mrzí, že v posledních letech hrajou na koncertech pořád ty samý písničky. Asi se bojí, že lidi, kterejch je pořád víc a víc, znaj jen ty nejznámější pecky a na jiný by se nechytali. To je holt daň z davu. Ale chtělo by to trochu odvahy a změnu, aby se z toho nestal stereotyp. Dneska jsem si koupila dvd a už se těším, až ho v klidu zkouknu. Abych si připomněla tu atmosféru, ta je pro mě jako droga. A co se týče jejich posledního cd, je tam pár věcí, který můžu pořád dokola, ale… no zkuste si někdo 22 let chrlit jednu skvělou pecku za druhou.
Ono jim dojde, že 20 stejnejch hitů neutáhne ty koncerty donekonečna, nejsou blbí. A teď chytnou druhej dech nebo druhou mízu a příští turné bude nářez, tomu věřím


ondra - 14.11. 2011 v 23:48
Tom (kabatovec):to ze BDP je hrozna neska neni pravda,corrida byla mnohem slabsi a i a se mi libi,co se tyce dvd tak je pravda ze tam porad byvaji ty same pisnicky a jen par z noveho cd coz je soda,ale v necem to jejine,treba v typu podia,jine osvetleni,jina scena,ale na dvd mi treba chybi pisnicka projdu zdi nebo hytovka stejna jak zizen,kdo neskace neni sved,nebo misak ale taky narvi tam ten styl,nevim proc tohle neali na koncerte,mohli ubrat 3 stare a dat tam tyhle napr.


ondra - 14.11. 2011 v 23:46
Lenča: klasicky obal jsem myslel takovy jaky je treba u jejich prvniho dvd nebo u dole v dole ale kabati uz budou vydavat asi vsechny dvd s tim zasouvacim pouzdrem jako je corrida nebo vypich


Tom (kabatovec) - 14.11. 2011 v 21:27
Prostě a jednoduše mi příjde že velikost koncertu rozhodně neprospěla jejich kvalitě. To samé prodávanost alb... Sorry ;)


Tom (kabatovec) - 14.11. 2011 v 21:17
Právě že se s nima nic neděje. Jako by uplně došla fantazie. Nulová komunikace s fanouškama. DVD , které sice bude ve full HD že se to sotva vejde na dva disky...ale co z toho ? Třeba první dvě DVD byly perfektní. Nabízely něco navíc, něco , čím si mě Kaboši fakt získali. Takovou originalitou. Jenže poslední počiny mi příjdou hrozně odfláknuté a kupodivu se to podmě se stalo až když stoupla prodávanoust. Je to jen můj subjektivní pohled ale prostě to tak cítím. Proto jsem zklamán. Jelo se Turné...to že je tam 6 písniček z nového alba je krásné...to že se vrátili na kryté stadiony/haly taky, to samozřejmě oceňuju. Jasně že i BDP má svou uměleckou hodnotu. Ale rozhodně si nemyslím, že do toho kluci dávaj všechno, jak tomu bývalo dřív. Prostě to nějak udělat ať jsou všichni spokoojení a na dva roky je klid. Proboha je to největší a nejpopulárnější tuzemská kapela... tak se snad od ní musí čekat víc ne ????


Vojta - 14.11. 2011 v 20:57
Tom: Takhle to není, vím jak dlouho už sem píšeš. Ale mě prostě přijde, že se s nima nic neděje. Tak řekni nějakej příklad toho, co se s nima děje. Já prostě nic nevidim.


Tom (kabatovec) - 14.11. 2011 v 20:52
Nějakým způsobem jsis vycucal z prstu, že chovám ke kapele nějakou nenávist nebo co... to mi příjde docela mimo. Proč jinak bych tu asi byl, kdyby mi na nic nezáleželo. Jen mě štve co se s nima děje.


Vojta - 14.11. 2011 v 20:35
Tom: Jen jsem tim chtěl říct, že já osobně bych si nedovolil o čemkoli co vyprodukoval Kabát říct, že je to hrozný. Kapela na tom pracovala a i když se to nepovede, cením tu práci, kterou pro fanoušky dělají. Oni se půl roku camrají s DVD, aby udělali fanouškům radost a fandové jen řeknou, že si to radši stáhnou, protože tam je ten samej setlist jako doposud. Před tím se rok dělali s deskou, aby fanoušci prohlásili (nejsi z daleka sám), že se to nepovedlo, že se jim to nelíbí, že je to hrozný, že je to moc měkký, že je to slátanina zvuků...Mohl bych tady psát desítky výroků, které jsem četl nebo slyšel. Tihle lidi tvrdí, že jsou fanoušky Kabátu, ale tu práci ani trochu neocení. Je to jedno, tvůj názor respektuju, ale nesouhlasím s ním, stejně jako ty nemusíš souhlasit se mnou. Nevim ani kolik ti je. Nebudu tě tady poučovat, když nevim co máš s hudbou za zkušenosti. Já jsem kytarista a koukám na tu práci taky z pohledu kapely, která na tom makala. Asi těžko bych zatim složil písničky jako Kabát, aby byly tak úspěšný mezi lidma a vzhledem k tomu, jaký jsou Kabáti profíci a tu hudbu už maj 22 let tady u nás pod palcem, si nedovolim říct, že je nějaká jejich práce hrozná.


Tom (kabatovec) - 14.11. 2011 v 19:59
To je přece hloupost... Tím že se jim (podle mě) nepodařila poslední deska a rok po jejím vydání, kdy mám nespočet poslechu napíšu svůj názor přece neznamená že je kapela hrozná. Vem si čerstvý počin Metallicy... je to něco, co jde totálně mimo mě a odvážím si o tom říct, že je ten materiál hrozný...a tím automaticky zatracuju celou jejich dosavadní kariéru ? Trošku se zamysli, co jsi napsal. Jinak si myslím, že patřím mezi nejvěrnější fandy Kabátů...ale prostě pro mě jsou poslední léta hrozným zklamáním.


Vojta - 14.11. 2011 v 19:48
Tom: Ale tím, že jsi BDP nazval hrozným jsi vpodstatě nazval hrozným samotnou kapelu. Neříkám, že nemůžeš vyslovit názor, ale počítej, že pokud nazveš něco kolem Kabátu tady na tomhle fóru hrozným, tak k tobě pochvaly nepoletí. Napsal jsi, že s kapelou to jde od GSG z kopce, a že člověk, který se na to dívá střízlivě s tím bude souhlasit. To je zas tvůj názor a já to beru. Usuzuju, že se zase díváš jen na tu hudbu a jako každej druhej dneska na to, že ta hudba vyměkla. Možná to tak není. Nevím. Ale můj názor zase je, že každá kapela má hrát hudbu pro radost a má hrát takovou hudbu, která bude kluky z kapely bavit a ze který bude mít kapela radost. Myslim, že kdyby to kluky nebavilo, tak to nehrajou. A já bejt na jejím místě, tak se řídim heslem: "Komu se to nelíbí, ať mi pr... políbí". Jasně, měly by se asi nějaký ohledy na lidi brát, ale Kabát pořád hraje ten svůj rockec. A ať už se vyvýjí jakkoli, zůstane to rockem. A už záleží na lidech, jestli se jim to líbí nebo ne, ale i kdyby se mi to nelíbilo, nenapsal bych o svý oblíbený kapele a o jakymkoli jejím CD, že je hrozný. Trochu jsem se do toho zamotal, ale normálně se to prostě napsat nedá.


Tom (kabatovec) - 14.11. 2011 v 19:36
Počkej

Hrozně odbíháš od toho co jsem napsal. Já myslím, že podlé mého nicku si můžeš odvodit jaký vztah ke Kabátům mám. Vůbec tě neznám, tak se neopovážím říct cokoli vuči tvé osobě (ohledně vztahu ke Kabátům) . Ale jednou jeden moudrý člověk napsal písničku, kde zpívá"kdo si nechce hubu spálit...musí mlčet..." dále to asi psát nemusím. Určitě mám právo vyjádřit svůj názor, který je k tématu a který má hlavu a patu. A nezlob se na mě, ale určitě můžu napsat svůj názor. Možná jsem dospěl a dá se říct dozrál, tudiž dnes vidím kroky, které Kabáti dělají v jinačím světle než před pár lety. Můj nátor je ten, že po albu GO SATANE GO se s kapelou cosi stalo... Pak už je na každém, zda to bude přecházet, nebo si nad tím pozastaví. Je to na dlouhé povídání. Ale kdo zná Kabáty v širším měřítku a dívá se na věc střízlivě by se mnou asi souhlasil.


Vojta - 14.11. 2011 v 19:27
Tom: Ve mě se málem uvařila krev, když jsem četl tvůj příspěvek. Nemám rád, když někdo takhle mluví o něčí práci. Můžeš říct, že se ti to nelíbí, ale ne že je to hrozný. Možná přehánim, ale já mám Kabát rád a už v tom není jen samotná muzika, ale i vztah k samotný kapele. Jinou hudbu poslouchám prostě jako hudbu, ale Kabát posloucham tak nějak jinak. Jako součást života prostě. Koncerty, autogramiády, všelijaký jiný setkání s kapelou... Kabát je jediná záležitost, za kterou mi není líto utratit větší peníze a rodiče mi na Kabát rádni přispívaj (ještě nevydělávám), protože vědí, že to je jediný co beru už hodně dlouho vážně. A nevydržim, když se do Kabátu jakkoli někdo naváží. Já se s tebou hádat nechci, ale myslim si, že fanda svý oblíbený kapely by neřekl, že je hrozná.


Tom (kabatovec) - 14.11. 2011 v 19:18
Vojta : Souhlasím...ale já nejsem profesionál a neživím se muzikou. Tudíž nedokážu jít do studia a nahrát 15 písniček, které by se vyrovnaly těm na BDP. Možná je to tím, že jsem na turné byl... vůči tour nemám výhrady.

Ale odstupem času skutečně hodnotím bandity jako hrozně průměrnou desku. Jsou tam asi jen 4 věci, které si pustím. Prakticky mě Kabát přestal hned po turné bavit. Tím ale nechci kazit náladu těm, kteří stepujou před obchodama a stojí na DVD frontu ;)

Jen jsem si už myslel, že nikdo to nevidí stejně jak já... ale steve mi ty slova uplně vzal z klávesy ;)


Vojta - 14.11. 2011 v 19:06
Steve, Tom: Docela se divím tomu, co jste tu oba napsali. Na turné se hrálo 6 písniček z nového alba a všech 6 jich je na DVD. Ostatní jsou sice skoro stejné jako na předchozích turné a tím pádem i na DVD, ale tohle turné bylo odlišný od Corridy i Vypichu tím, že to bylo v hale s úplně novým provedením pódia. Já se těšim na každé DVD i přesto, že je tam skoro stejný výběr písniček, protože každé turné je jinak provedené. Hala je jiná než openair a kruhové pódium je jiné než klasické rovné. V podstatě jste věděli jaké to DVD bude, pokud jste byli na koncertě, protože písničky jsou tam všechny. A kdo na koncertě nebyl, vsadim se, že se na youtube koukl, jak to vypadalo. A s tím, že BDP je hrozná deska nesouhlasim ani náhodou. Tome založ kapelu, udělej profil na bandzone.cz, nahraj 15 písniček, které budou lepší než ty na BDP a pak říkej, že je to CD hrozný. Řekni, že se ti nelíbí, ale neposuzuj ho!


Tom (kabatovec) - 14.11. 2011 v 18:21
Steve - Psal jsem to sem před pár dny... tohle mě už taky nebaví. Rád si ten koncert poslechnu, rád se na něj podívám. Ale nemá absolutně smysl vydávat 6 let DVD s totožnýma písničkama. Můžu být fanda jaký chci ale tak slepý nejsem. DVD si jak bude možné stánu, vychutnám a to je asi tak všechno. Kapelu jsem podpořil na Jaře v Pardubicích. Nehledně na to že BDP je hrozná deska, tak jsem chtěl nasát tu jejich koncertní atmušku, která furt je...ale příště si to fakt rozmyslím ;)


Lenča - 14.11. 2011 v 16:53
ondra: Nwm co myslíš tim "klasickym obalem" ale je to stejný jako u Vypichu
Steve: To si ale nestěžuj na DVD.. DVDčko je super zpracovaný atd jenom prostě horší výběr písniček na turné. Taky si myslím, že mohlo bejt víc novejch písniček, ale DVD je i tak je DVD ok


Steve - 14.11. 2011 v 16:40
DVD je dobré, ovšem výběr skladeb mě zklamal. Příště si už DVD určitě nekoupím.
Čekal jsem více skladeb z alba Banditi di Praga. (klidně 11-13skladeb)
V podstatě už bych si ho nekoupil teď, ale byla zajímavá kulisa a bylo to v hale. Jinak velké zklamání. Takhle budou pomalu všechny záznamy(až na pár písní) stejný.


ondra - 14.11. 2011 v 16:30
Lenča:je to v klasickem dvd obalu nebo je to stejne jak u corridy a vypichu?