Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


Poseiidon - 22.07. 2015 v 22:25
Zajímavá debata o zvuku. Icepoint má jednoznačně pravdu, ale myslím že to není o tom co komu stačí, ale o tom, že drtivá většina posluchačů skutečně kvalitní poslech nepozná, třeba proto, že s tím nepřijde do styku, protože na skutečně kvalitní aparát nemá, tak nemají tak mlsné uši. Icepoint má proti nim trénované ucho a tím taky rozmlsané. Icepointe, já si nemyslím že zvukař Kabátu by neuměl udělat zvuk o kterým píšeš, spíš myslím že je tohle záměr, že to zní tak jak to zní. Těžký vysvětlovat lidem, co mají komerční věže nebo to poslouchají v mobilu, že ty nahrávky zní špatně. A těchto posluchačů je většina, kterým to prostě tak nějak všeobecně hraje dobře a je to pro tyto účely zmastrované. Dnes se hodně hudby hrává v hlasitých barech, kde by dynamická nahrávka byla úplně utopená, tzn nežádoucí. Cd Kabátu zní pro běžný posluchače dobře, čistě, ikdyž ne tak jak upřednostňuje tvoje ucho na high end sestavě. Já jsem vždy proklel multinakál jejich živáků, protože v této kvalitě pro mě ten multikanál nemá cenu, v této kvalitě je to zbytečný. Nicméně jsou nahrávky, který se nedají poslouchat vůbec na ničem, jak mají zmrzačený mastering a k tomu ještě kapela letitých studiových audiofilských muzikantů řekne, že si to tak představovali a to se jim fakt věřit nedá. Pokud někdo dnes vydává limitovanou edici na vynilu, tak by to mělo mít vyšší frekvenci než CD, jinak to dnes nedává smysl. A pokud máš sestavu 10násobku průměrnýho platu, tak není divu že na nahrávce najdeš jehlu v kupce sena, která ti ruší poslech. Takovou sestavu ti při vší úctě závidím.


Andy - 21.07. 2015 v 15:23
Simon
Pokud vim tak nikde. Az vanoce.


Simon - 21.07. 2015 v 13:05
Hello, prosim vas, nie som analafabet, ale Open Air Turne sme nestihli, tak ma zaujima, kde este Kabati toto leto budu hrat.
Zaujima ma najma Morava, alebo dofrcime aj do ciech, dakujem!


Andy - 21.07. 2015 v 07:03
A málem bych Zapoměl. Dikas


Andy - 21.07. 2015 v 07:02
Ivce. Vse krom nového suma sumárum a BdP live mam orig. Takže svědomí vesměs čistý ;)


Icepoint - 20.07. 2015 v 23:28
Andy: Ale pokud ses ptal a já tě pochopil správně, chceš li původní kvalitu, tak ano, z původního CD udělat flac, nezáleži na velikosti komprese, to je jen o rychlosti kodéru, víc komprese, menši data,ale pomalejší coding_decoding a více práce pro dekodér.Nebo i jiné beztrátové formáty, originál z CD je udělat Waw, nebo ALAC, WMA lossless. Ale upřímně netuším,které z nich dovede telefon přehrávat, to není moje parketa, mp3 a flac určitě, ostatní se ptej jinde.
A sorry, jsem utahanej a taky dnes moc nečtu, ptal ses na stáhnutí nahrávky - pomineme morálku a legalitu :-), ale ano, FLac,pokud ten co jej dělal nebyl kokot je původní stejná kvalita jako CD,RIP vinylu atd. Jak jsem psal níže, kokoti bohužel jsou, takže chceš li mít jistotu, je třeba to příslušným softwarem prověřit, že to není flac z mp3 aj ztrátového formátu - jakkoli nechápu smysl, jsou fakt lidi,co to dělají a hraničí to s idiocií a nebo prostě si sežen (kup :-) ) legální origo nahrávku a Exact Audio Copy ti z toho zadara za pár minut vyrobí flac ve stejné kvalitě, jako jepůvodní zdroj hudby.


Icepoint - 20.07. 2015 v 23:06
Andy: v klidu, nekřičím, jen nesnáším opakování téhož,když navíc dáš detailní instrukce a návod, jak to pochopit. Já jsem konzervativní, řekněme, kvalitu hudby ovlivňuje nejprve kvalitní nahrávka,potom kvalita uši,sluchu a poté reprodukční řetězec.Telefony a vůbec všechny přenosné přehrávače nemají a ani nemohou mít bůhvíjak odladěný DA převodník, takže - a je to jen názor, si myslím, že veliký rozdíl ve Flacu či jiném formátu nebude. Ať chápeš, Flac je něco jako winzip,winrar, je to beztrátový kontejner, který původní hudbu tzv.zabalí, neboli zmenší trochu její datovou velikost a před přehráním to příslušný softwarový přehrávač prostě rozbalí, je to bezztrátový formát, takže když uděláš flac z původní datově neosekané nahrávky - z CD,DVD,BD,SACD- SACD asi nejde,není dostupný kodér, tak získáš ty samá data při přehrávání, na rozdíl od ztrátových kodeků mp3,WMA,AAC aj. Ale pokud uděláš flac z už ztrátové,kompresní nahrávky (mp3,AAC,WMA), tak sis nijak nepolepšil, máš to samé osekané,co už jsi měl. Zadej do google něco jako ztrátové a beztrátové zvukové formáty, bude tam hafo vysvětlení.
Osobně mení li to kvalitní nahrávka a kvalitní přehrávací řetězec, nepoznám rozdíl mezi mp3 řekněme 320kbps a FLAcem z originálního CD,WAW.Horší mp3 256,128 atd. většinou sluchem rozeznám vždy.
Když to ale kvalitní nahrávka je, a mám li naposlouchaný originál, tak poznám kompresní nahrávku ( tj kmitočově ořezanou ) vždy, prostě, když to znáš z originálu a posloucháš to na něčem pořádném a nejsi li polohluchý, je to slyšet. Pro někoho to jsou nuance, pro někoho více, někdo klidně řekne, že je to stejné, o pravdě se vždy dá přesvědčit testem naslepo, pár jsem jich udělal a zatím vždy poznal řekněme z 90%.
Ale jak jsem psal výše, pro hudbu kvality nahrávky kabátu aj je to uplně jedno a z telefonu do sebelepších sluchátek si dovolím tvrdit totéž, zda flac či mp3 320 a pod. kvalita, dle mně žádný rozdíl. Prostě sluchátka a přenosné přehrávače baví a ne kochají hudbou.
A na závěr, existují prográmky, které ti prozradí,zda flac aj. nekomprimované formáty jsou skutečnš nekomprimované, neb jsou idioti,co vyrobí z CD mp3 128, po čase to převedou do Flacu a vydávají to za kvalitní originál - to už jsme ale u stahování hudby, což má něco do činění s legalitou,morálkou atp. :-)


Andy - 20.07. 2015 v 22:14
V poho, vsak nedorozumeni :-)


Ondra.K - 20.07. 2015 v 21:38
Andy:Aha tak potom se omlouvám.


patmull - 20.07. 2015 v 20:17
Poprvé jsem slyšel ve FLAC Urban Hymns od Verve. V mobilu, s obyčejnými "lentilkovými" sluchátky Panasonic a musím říct, že i tak to bylo to nejlepší, co jsem do té doby slyšel. Ale slyšel jsem to doma, když byl klid, v autobuse nebo někde v hluku by to asi fakt moc poznat něšlo. Jinak Neil Young nechal vytvořit a asi před rokem vydal PONO music player. Sice stojí několik tisíc, vypadá hrozně a je neprakticky velký, ale umí to přehrát (samozřejmě s kvalitními sluchátky) zvuk v doopravdy bezztrátové kvalitě.
Jinak zkuste schválně tenhle test MP3 128kbps vs 320kbps, jestli poznáte nebo ne.
Samozřejmě nejlepší ve sluchátkách.
noiseaddicts.com/2009/03/mp3-sound-quality-test-128-320
/
(já poznal kvalitnější )


Andy - 20.07. 2015 v 13:41
Ondra.K
Chlape neblbni, ja jsem to blbe napsal. Toho tupce jsem myslel na sebe, kdyz jsem se ptal na ten dotaz :-)


Ondra.K - 20.07. 2015 v 13:19
Andy:Pokud potřebuješ dělat ze sebe frajera tak ho dělej ujiných.Třeba slidíš obdiv a neurážej lidi okterých víš hovno.Tak hlavně že ty tupec nejsi a jsi mistr dokonalý který rozumí uplně všemu.Ses fakt předved ty vole.Někdo nechápe,tak dobře nechápe je to pro něho třeba moc složite a jedem dál a ne někoho napadat.Je to ubohé.


Andy - 20.07. 2015 v 12:26
Icepoint
Promin za pitomej dotaz, Bavis se fakt s tupcem, takze az se vykricis, tak mi teprv v klidu odpovez , ale pokud si stahnu nahravku ve FLACu je to to nejlepsi co muzu dostat do usi z telefonu?


Icepoint - 20.07. 2015 v 11:31
Naposled,snad, pocit kvality co slyšíme je velmi velmi subjektivní, ale to co změří přístroje nikoli.A opravdu toto je velmi velmi špatné a porovnat to lze i sluchem s jakoukoli dobrou stejně tvrdou rockovou nahravkou. Kvalita je měřitelná,pocity ne, někomu stačí špunty a mobil, jinému plast.bedýnky od PC, jinému home cinema za dvacku z Datartu,jiný má repro Focal Grande Utopia za mega a zesik za další.Čím více peněz, tím obvykle více kvality a detailů, ale kde není co přehrát,ani statisíce nepomůžou.Dynamika nahrávky je přesně specifikovatelný parametr a lze jej změřit.Starý dobrý Olympic z 80a 90let má nahrávky řádově lepší než toto, a to na CD, vinyl nevím.Nová deska rockového barda Marka Knopflera,jakkoli je to na hony jiná hudba než Kabát je výborně nahraná a hlavně výborně vydaná.Celý můj dotaz a problem vyvolal nesmyslnou diskuzi, nikoho nikam netlačím, mysli si Ondro co chceš a poslouchej jak chceš, měl jsem snahu o vysvětlení,ale připadá mi, že modla Kabát u tebe nesmí být nijak dehonestována.Nizozemska metalova kapela Within Temptation hraje taky tvrdou hudbu a vetsina CD je odpad, krom dvou, a dvou vinylu, jenze na vinyl si bud musis koupit gramofon,nebo ukrast vinyl rip ve flacu z webu.
Takže mily Ondro,bud rad,že ty jsi spokojen a asi i vetsina, nekdo se holt spokoji s malem, nekdo je happy ve Fabii, jinemu nestačí mercedes za 2mega.Pokud ale chces tlachat,tak si o problematice nejprve něco nastuduj, prazdne tlachy bez znalosti vedou jen......doplň si sám.


Ondra.K - 20.07. 2015 v 10:13
Andy:Tak teda nechápu cotím chce básník říct.Já jsu sezvukem Kabátu nadmíru spokojen a dynamiku tam slyším.


Andy - 20.07. 2015 v 08:30
Teda ja jsem mimo misu znalostma, ale i tak poznam Ondro, ze Ice mluvi o voze a ty o necem co pripomina kozu chlape.


Icepoint - 19.07. 2015 v 23:14
Ondra.K : příteli,kolik ti je? Nejsem mistr zvuku,ale rád mám kvalitu,toť vše.A trochu si myslím,že tomu rozumím,a tys dokázal,že ani trochu.Ty jsi psal o pěti bedýnkách prvně. A i tak jsi mimo,byly kdysi pokusy s kvadrofonií -hledej, furt tě učit nemohu a i nyní vychází hafo hudby vícekanálově, asi jsi neslyšel žádné DVD DTS Audio že? Jakkoli jsem psal,že to dle mne -což je jen názor, není ono a není to přirozené.Neznám žádnéhoCimfa,ale nahrávku jsem změřil,poslechl, kamarád taky a dynamicky a kvalitou je to hnus fialový. Ano,souhlasím,že to není osamoceno v dnešníd obě. Záznamová technika v 90letech byla podobná té dnešní,bavíme li se o techn.parametrech.Vinyl má skoro ve všech ohledech rezervy oproti CD,DVD atd., ale podstata souč.vinylů je, že ze zákl.master nahrávky udělají vinyl(drahý) a pokud by to odflákli jako masové vydávání CD, nikdo z těchto opravdu už nejspíše jen fajšmekrů by to nekoupil.Aao, kapela,co si objedná vydání vinylu ví codělá,je jich jako šafránu a v99%je to kvalitní stejně nebo i lépe než odfláklé CD,což ale není chyba záznamu na CD.Anglická uspávačka hadů jak ji říkám Lana De Rey má vydané CD-hnus ala kabáti ale i vinyl, ten je velmi slušný, takže nahrávací studio to nahralo vyborne, jen vydavatelství to zmršilo -CD, vinyl si nedovolí dnes nikdo zmršit za ty prachy co stojí.Tys nepečetl ty troubo-už ti to fakt takhl musim napsat jediny z tech odkazu,co jsem to ve snaze at to pochops poslal,víastne ani poradne nectes,co píšu, jinak bys furt nemlel o tiché nahrávce a jiych nesmyslech.Vzdyt poltoceim volume vice do prava dostanes tu tichou nahravku na stejnou uroven hlasitosti,jako tu hlasitou-fyzika probuh, !!! Timto koncim,kabati maj prima desku,ale jen jako kulisu do auta apod., zvukove stojí za starou belu a mysli si co chces, treba vydaji vinyl,o cemz silne pochybuji a kvuli nim si gramec kupovat asi nebudu, ono ten vinyl dlouho nevydrzi.
Pro tvé info, jak jsem psal nevlastnim zadne spunty,sluchatka,pecky aj.pofiderní predmety reprodukujici hudbu -spíše hluk,a aniž bych se chlubil, tak cena mého poslechovéo retezce prevysuje desetinasobek prumerneho ceskeho platu. Dalsi diskuzi s tebou pokladam za ztratu casu,neb ty víš o hudbě, způsobech zazmamu,reprodukce, parametrech naprosté kulové.


Ondra.K - 19.07. 2015 v 22:06
Icepoint.Nevím teda od kdy je hudba v domásím kině 5 kanálová.Takovou jsem ještě neslyšel :-D.Hudba je vždy stereo.5:1 máš filmy kdy ti ve scénkách slyšíš jiný zvuk.Zjednoho reproduktoru slyšíš skřípění dveří a ze druhého třeba kroky.Když se tu představuješ jako mistr ve zvuku.Jinak nikdo si nestěžuje na zvuk Kabátů jako ty.Každý včetně mně tu zvuk právě chválí a Milan Cimfe který mimochodem zvůčil několik cd Billa je mistr ve své profesi.Pokud máš šmejd přehrávač či aparatůru,nepomůže ti ani cd se sebevíc bombastickým zvukem.V 90 letech asi neměli tak kvalitní tecniku.Takže jak jsem říkal msím si tyhle cd kabátů zesílit na vyšší úroveň jinak je to takové plané.Navíc se prej říká že vinyly respektivně gramofonové desky prej měly daleko lepší zvuk a dynamiku než současné cd.Dokonce se mi občas stane u starých cd že nerozumím některým slovům.U posledního cd slyším každé slovo a dokonce i zbory mi přijdou výraznější.


Ondra.K - 19.07. 2015 v 22:06
Icepoint.Nevím teda od kdy je hudba v domásím kině 5 kanálová.Takovou jsem ještě neslyšel :-D.Hudba je vždy stereo.5:1 máš filmy kdy ti ve scénkách slyšíš jiný zvuk.Zjednoho reproduktoru slyšíš skřípění dveří a ze druhého třeba kroky.Když se tu představuješ jako mistr ve zvuku.Jinak nikdo si nestěžuje na zvuk Kabátů jako ty.Každý včetně mně tu zvuk právě chválí a Milan Cimfe který mimochodem zvůčil několik cd Billa je mistr ve své profesi.Pokud máš šmejd přehrávač či aparatůru,nepomůže ti ani cd se sebevíc bombastickým zvukem.V 90 letech asi neměli tak kvalitní tecniku.Takže jak jsem říkal msím si tyhle cd kabátů zesílit na vyšší úroveň jinak je to takové plané.Navíc se prej říká že vinyly respektivně gramofonové desky prej měly daleko lepší zvuk a dynamiku než současné cd.Dokonce se mi občas stane u starých cd že nerozumím některým slovům.U posledního cd slyším každé slovo a dokonce i zbory mi přijdou výraznější.


Icepoint - 19.07. 2015 v 13:58
Ondra.K : ještě k výkonu - u poslechu nejde vůbec o výkon, navštiv nějaké poslechové studio, probůh ne s CD Kabátů!! a poslechni si nějaký 15W lampový high-end zesilovač a špičkové supercitlivé reprosoustavy a budeš mít jasno. 10W špičkového sinus výkonu v A třídě a patřičné repro a místnost ti rozechvějí bránici a ohluší uši.
P.S. Už jsem roky v cizině, ale kdysi se v některých pražských hotelech každoročně konala výsztava high-end zvukových výrobků,kde jsi mohl za vcelku mizivé vstuoné desítk minut prosedět u hudby a kvality, kterou prostě zvukař Kabátů není schopen nabídnout.A mnoha dalších mainsteam.kapel a zpěváků-ček.