Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


Andy - 20.07. 2015 v 12:26
Icepoint
Promin za pitomej dotaz, Bavis se fakt s tupcem, takze az se vykricis, tak mi teprv v klidu odpovez , ale pokud si stahnu nahravku ve FLACu je to to nejlepsi co muzu dostat do usi z telefonu?


Icepoint - 20.07. 2015 v 11:31
Naposled,snad, pocit kvality co slyšíme je velmi velmi subjektivní, ale to co změří přístroje nikoli.A opravdu toto je velmi velmi špatné a porovnat to lze i sluchem s jakoukoli dobrou stejně tvrdou rockovou nahravkou. Kvalita je měřitelná,pocity ne, někomu stačí špunty a mobil, jinému plast.bedýnky od PC, jinému home cinema za dvacku z Datartu,jiný má repro Focal Grande Utopia za mega a zesik za další.Čím více peněz, tím obvykle více kvality a detailů, ale kde není co přehrát,ani statisíce nepomůžou.Dynamika nahrávky je přesně specifikovatelný parametr a lze jej změřit.Starý dobrý Olympic z 80a 90let má nahrávky řádově lepší než toto, a to na CD, vinyl nevím.Nová deska rockového barda Marka Knopflera,jakkoli je to na hony jiná hudba než Kabát je výborně nahraná a hlavně výborně vydaná.Celý můj dotaz a problem vyvolal nesmyslnou diskuzi, nikoho nikam netlačím, mysli si Ondro co chceš a poslouchej jak chceš, měl jsem snahu o vysvětlení,ale připadá mi, že modla Kabát u tebe nesmí být nijak dehonestována.Nizozemska metalova kapela Within Temptation hraje taky tvrdou hudbu a vetsina CD je odpad, krom dvou, a dvou vinylu, jenze na vinyl si bud musis koupit gramofon,nebo ukrast vinyl rip ve flacu z webu.
Takže mily Ondro,bud rad,že ty jsi spokojen a asi i vetsina, nekdo se holt spokoji s malem, nekdo je happy ve Fabii, jinemu nestačí mercedes za 2mega.Pokud ale chces tlachat,tak si o problematice nejprve něco nastuduj, prazdne tlachy bez znalosti vedou jen......doplň si sám.


Ondra.K - 20.07. 2015 v 10:13
Andy:Tak teda nechápu cotím chce básník říct.Já jsu sezvukem Kabátu nadmíru spokojen a dynamiku tam slyším.


Andy - 20.07. 2015 v 08:30
Teda ja jsem mimo misu znalostma, ale i tak poznam Ondro, ze Ice mluvi o voze a ty o necem co pripomina kozu chlape.


Icepoint - 19.07. 2015 v 23:14
Ondra.K : příteli,kolik ti je? Nejsem mistr zvuku,ale rád mám kvalitu,toť vše.A trochu si myslím,že tomu rozumím,a tys dokázal,že ani trochu.Ty jsi psal o pěti bedýnkách prvně. A i tak jsi mimo,byly kdysi pokusy s kvadrofonií -hledej, furt tě učit nemohu a i nyní vychází hafo hudby vícekanálově, asi jsi neslyšel žádné DVD DTS Audio že? Jakkoli jsem psal,že to dle mne -což je jen názor, není ono a není to přirozené.Neznám žádnéhoCimfa,ale nahrávku jsem změřil,poslechl, kamarád taky a dynamicky a kvalitou je to hnus fialový. Ano,souhlasím,že to není osamoceno v dnešníd obě. Záznamová technika v 90letech byla podobná té dnešní,bavíme li se o techn.parametrech.Vinyl má skoro ve všech ohledech rezervy oproti CD,DVD atd., ale podstata souč.vinylů je, že ze zákl.master nahrávky udělají vinyl(drahý) a pokud by to odflákli jako masové vydávání CD, nikdo z těchto opravdu už nejspíše jen fajšmekrů by to nekoupil.Aao, kapela,co si objedná vydání vinylu ví codělá,je jich jako šafránu a v99%je to kvalitní stejně nebo i lépe než odfláklé CD,což ale není chyba záznamu na CD.Anglická uspávačka hadů jak ji říkám Lana De Rey má vydané CD-hnus ala kabáti ale i vinyl, ten je velmi slušný, takže nahrávací studio to nahralo vyborne, jen vydavatelství to zmršilo -CD, vinyl si nedovolí dnes nikdo zmršit za ty prachy co stojí.Tys nepečetl ty troubo-už ti to fakt takhl musim napsat jediny z tech odkazu,co jsem to ve snaze at to pochops poslal,víastne ani poradne nectes,co píšu, jinak bys furt nemlel o tiché nahrávce a jiych nesmyslech.Vzdyt poltoceim volume vice do prava dostanes tu tichou nahravku na stejnou uroven hlasitosti,jako tu hlasitou-fyzika probuh, !!! Timto koncim,kabati maj prima desku,ale jen jako kulisu do auta apod., zvukove stojí za starou belu a mysli si co chces, treba vydaji vinyl,o cemz silne pochybuji a kvuli nim si gramec kupovat asi nebudu, ono ten vinyl dlouho nevydrzi.
Pro tvé info, jak jsem psal nevlastnim zadne spunty,sluchatka,pecky aj.pofiderní predmety reprodukujici hudbu -spíše hluk,a aniž bych se chlubil, tak cena mého poslechovéo retezce prevysuje desetinasobek prumerneho ceskeho platu. Dalsi diskuzi s tebou pokladam za ztratu casu,neb ty víš o hudbě, způsobech zazmamu,reprodukce, parametrech naprosté kulové.


Ondra.K - 19.07. 2015 v 22:06
Icepoint.Nevím teda od kdy je hudba v domásím kině 5 kanálová.Takovou jsem ještě neslyšel :-D.Hudba je vždy stereo.5:1 máš filmy kdy ti ve scénkách slyšíš jiný zvuk.Zjednoho reproduktoru slyšíš skřípění dveří a ze druhého třeba kroky.Když se tu představuješ jako mistr ve zvuku.Jinak nikdo si nestěžuje na zvuk Kabátů jako ty.Každý včetně mně tu zvuk právě chválí a Milan Cimfe který mimochodem zvůčil několik cd Billa je mistr ve své profesi.Pokud máš šmejd přehrávač či aparatůru,nepomůže ti ani cd se sebevíc bombastickým zvukem.V 90 letech asi neměli tak kvalitní tecniku.Takže jak jsem říkal msím si tyhle cd kabátů zesílit na vyšší úroveň jinak je to takové plané.Navíc se prej říká že vinyly respektivně gramofonové desky prej měly daleko lepší zvuk a dynamiku než současné cd.Dokonce se mi občas stane u starých cd že nerozumím některým slovům.U posledního cd slyším každé slovo a dokonce i zbory mi přijdou výraznější.


Ondra.K - 19.07. 2015 v 22:06
Icepoint.Nevím teda od kdy je hudba v domásím kině 5 kanálová.Takovou jsem ještě neslyšel :-D.Hudba je vždy stereo.5:1 máš filmy kdy ti ve scénkách slyšíš jiný zvuk.Zjednoho reproduktoru slyšíš skřípění dveří a ze druhého třeba kroky.Když se tu představuješ jako mistr ve zvuku.Jinak nikdo si nestěžuje na zvuk Kabátů jako ty.Každý včetně mně tu zvuk právě chválí a Milan Cimfe který mimochodem zvůčil několik cd Billa je mistr ve své profesi.Pokud máš šmejd přehrávač či aparatůru,nepomůže ti ani cd se sebevíc bombastickým zvukem.V 90 letech asi neměli tak kvalitní tecniku.Takže jak jsem říkal msím si tyhle cd kabátů zesílit na vyšší úroveň jinak je to takové plané.Navíc se prej říká že vinyly respektivně gramofonové desky prej měly daleko lepší zvuk a dynamiku než současné cd.Dokonce se mi občas stane u starých cd že nerozumím některým slovům.U posledního cd slyším každé slovo a dokonce i zbory mi přijdou výraznější.


Icepoint - 19.07. 2015 v 13:58
Ondra.K : ještě k výkonu - u poslechu nejde vůbec o výkon, navštiv nějaké poslechové studio, probůh ne s CD Kabátů!! a poslechni si nějaký 15W lampový high-end zesilovač a špičkové supercitlivé reprosoustavy a budeš mít jasno. 10W špičkového sinus výkonu v A třídě a patřičné repro a místnost ti rozechvějí bránici a ohluší uši.
P.S. Už jsem roky v cizině, ale kdysi se v některých pražských hotelech každoročně konala výsztava high-end zvukových výrobků,kde jsi mohl za vcelku mizivé vstuoné desítk minut prosedět u hudby a kvality, kterou prostě zvukař Kabátů není schopen nabídnout.A mnoha dalších mainsteam.kapel a zpěváků-ček.


Icepoint - 19.07. 2015 v 13:38
Ondra.K : Ty pořád netušíš,co je dynamika nahrávky. Nebavím se o poslechu na cestě,v autě,tam je to opravdu vcelku fuk.Ani se nebavím o vícekanálovém poslechu,který mimochodem je opět vždy méně kvalitní. I na koncertě stojí muzikanti před tebou a ne za tebou. Zesílení resp. přidání hlasitosti pomocí toho čudlíku volume je tisíckrát lepší,něž přebuzená,zkreslená a nedynamická a hlasitě nahraná nahrávka. Na studiu záleží,ale ne tak moc, největší chybou je závěrečný remaster nahrávky, pochybuji, že dnes v nějakém studiu mají nekvalitní snímače a akustiku. Takže to album de fakto - téměř všechny zprznil závěrečný remaster nahrávky před vydáním. Ty jsi zřejmě nekouknul ani na jeden z těch odkazů, jakkoli sorry, že tu nejdou dát vcelku - to si stěžuj u admina serveru, kdyby totiž ano, musí ti to být už proboha jasné. Jednu desku od Div.Billa mám a není dokonalá ,ale je poslouchatelná a mnohem mnohem lepší než Kabát - kvalita nahrávky, o tom se celou dobou bavím. Je tam vcelku slušná lokalizace nástrojů, hlasů zpěvu a vcelku i dynamika, jakkoli se špičk.nahrávkami to nejde srovnat. Mám album vážné hudby - známé skladby hrané jen pomocí perkusních nástrojů - ano,vzdálené rocku a Kabátům, na tom ale nesejde a to album má dynamiku neuvěřitelnou ,a je nahráno relativně velmi potichu. Není tam jediná elektr.kytara,jen parkusse, ale reproduktory mají co dělat (i zesilovač), aby to přenesly k uším posluchače a nezkresleně. Jmenuje se The all star percussion ensemble - percussion fantasia by Harold Farberman. Najdeš na netu ukázky i v mp3, a i v tomto ořezaném hnusu to má opravdu pořád dynamiku.Jistě, tohle je album pro fajnšmekry, de fakto to mám spíš na test reprobeden a zesilvače,akustiky místnosti,ale tohle je nahrávka, která se dá nahrát na obyčejné CD se všemi jeho omezeními a ne to co produkují velkovydavatelé pro masy. Celá diskuze byla o tom, zda je vydána popuze jedna jediná edice posl.desky Kabátu a zjistil jsem,že jo, takže je to fuk. Prima rock, texty, nářez, ale nekvalitní šmejd zvukově. Pokud toto nepochopíš, tak pak nevím,jak to lépe vysvětlit.
Pro mne je poslech doma, v upravené místnosti, s řetězcem odpovídající kvality a možnostem daného jedince a ne kulisa v autě, metru, v autobuse nebo u vytírání podlahy. Snad je to už jasné.
čímž, držím Vojtkovi a spol. palce,aby zkusili najít pořádného mistra zvuku na další desku, ale jak jsem psal, bojím se, že to neřeší, bo davová psychóza a ovce davu ( což je vývoj nevyhnutelný lidské generaci)to neřeší a nejspíše dlouho řešit( zda vůbec někdy) nebudou.


Ondra.K - 19.07. 2015 v 10:32
Icepoint:nevím jak ty ale já teda slyším v posledních letech u Kabátů lepší zvuk než ze starých cd.Např. cd Děvky ty to znaj simusím vždycky zesílitna silnější úroveň abych z toho měl lepší požitek.Samozřejmně že ani ty supr sluchátka třeba za 1000 nejsou a nenahradí to jak kdyžsi to pustíš do 5 pěti bedniček o daleko vyšším výkonu a když máš ještě kvalitní subvofer.Ale nějakou aparatůru si asi nevemeš na cesty.Já kyž si kupoval sluchátka tak bylo těžké vybrat ale rozhodně si koupím radši sluchátka za 800 než nějaké za 300.Na zvuku nahrávky nemá vliv jen aparatůra ale i typ studia.Kabáti chtěli pro tentokrát zvolit jiné studio a zkoušely nahrávky ve více studiich a nakonec sevrátili k Sonu.Taky záleží jak to nahrávají.Když vspomenu tebou asi neposlouchanou kapelu Divokej Bill tak ti u cd Mlsná po delší době nahrávaly stejně jakpřiprvní desce v roce 2000.Tj.nástroje dohromady ne zvlášť a do pásu.Jde tam slyšet větší dynamika podobná jak na koncertech.


Icepoint - 19.07. 2015 v 00:25
Pro ondru aj. - rád bych sem dal ten odkaz, ale admin je asi velmi velmi opatrný, neb ani bez web. prefixu to nelze. Ale v Google dejte hledat : Dynamic range database album list - to najde web, kde lidé, co tomu rozumí uvádí kvalitu nahrávky a jsou tam i kabáti - bez interpunkci a vyjma jediného zvukově průměrného alba jsou ostatní velmi tragické. Může si to samozřejmě ověřit každý sám doma, v PC jednoduše, v telefonu apod nevím. Tím nehodnotím hudbu,zpěv, texty, jak už jsem uvedl, něco od Kabátů má šmrnc a je fajn,ale bohužel je to neposlouchatelné, teda chvilku jo a potichu, pak z toho bolí hlava.
BTW, někdo tu s odpuštěním plkal o říznosti a tvrdosti rockové hudby - mám doma album podstatně říznější a tvrdší hudby kapely Manowar, a to album fakt hraje, má totiž průměr.dynamic.range 13 !!! a ne 5 jako Kabáti. Studiový remaster technik by zasloužil za Kabáty nakopat do koulí.


Icepoint - 19.07. 2015 v 00:13
Re : Ondra.K - 01.07. 2015 v 21:27
Icepoint:Prolepšívuk z mobilu nepoužívej peckyale špunty.Já už pecky nepoužívám pár let.Pokud mášmobil dnešní doby,tak ty mají jack už na všechny sluchátka a ne jen na ty od mobilu.Soporučuju špunty Koss.Ty jsou basama i zvukem fakt supr.Zvuk na novém cd je perfektní.Čistý a dinamický.U cd z 90 let si tomusím vždy zesílit na viššílevl,prtože tam ten zvuk je slabší.Tehdy ještě nebyla taková technika......

OK, Ondro, po nějaké době jsem se ze zvědavosti koukl, a zajímá-li tě to,jsi úplně mimo,Nikdy neposlouchám hudbu ze sluchátek - něřku li z mobilu, myšleno poslech jako poslech. Ani nejdražší dig.Sennheinserry ,co jsem kdysi mohl vyzkoušet se nevyrovnají běžným referenčním studiovým regálovkám za pár desítek tisíc.Pokud chceš slyšet čistý a dynamický zvuk, kup si rozhodně staré neremasterované CD nebo téměř jakékoli SA CD, ale fakt ne CD Kabátů a mnoha dalších z posledních let. Zkus google (loudness war valka kterou prohrava posluchac) na serveru avmania Je to tam velmi jasně a laicky vysvětleno a snad to je slyšet i ve špuntech - zrovna žádné nemám, tak nevím.
Naopak, čím je hlasitěji nahráno CD (LP,DVD atd...), tím je dynamika horší, věc druhá je zkreslení zesilovače a jeho výkon.Technika za poslední roky nikam nepokročila (teda jo, zmršení mp3 apod) a dokud genetické inženýrství nevylepší lidských sluch ani to nemá smysl.


Icepoint - 19.07. 2015 v 00:11
(avmania.e15.cz/loudness-war-valka-kterou-prohrava-posluchac-ukazk
a)


Ondra.K - 18.07. 2015 v 22:29
Rumštajn:Díky moc.Ty jo to čumím jak vypadal Pepa Vojtek ještě než přišel do kabátu a Ota s kratšíma vlasama.To je masakr.


Ondra.k - 18.07. 2015 v 22:16
Zdenka:To slyším poprvé že kabáti někoho dojali :-D.Valkýra je prostě pecka.Podle mně lepší než Dábel a syn.


Andy - 18.07. 2015 v 12:11
Zdeňka
Valkyra je něco neopakovatelného ;)


Zdenka - 17.07. 2015 v 23:46
Vypočula som si nové cd a musím povedať, že je úžasné. Ani neviem to vysloviť ako veľmi sa mi páči. Moje rockové srdiečko sa potešilo. Veľmi silná pieseň je podľa mňa Valkyra. Až tak veľmi na mňa zapôsobila, že som plakala no ostatné piesne sú tiež na jednicku. Chalani z Kabatu strašne moc si vás aj vaše piesne vážim. Vyplnili ste mi prázdne miesto v mojom srdci po smrti mojej milovanej mamičky. Diky krásne.


Mara - 17.07. 2015 v 08:56
Zdarec, chtěl jsem se zeptat, jestli by náhodou někdo neměl tričko Do pekla/do nebe na prodej? Velikost M.
Kdyžtak mail kukinmara@seznam.cz
Díkes


Rumštajn - 16.07. 2015 v 22:10
Ondra.K: fotky tam jsou.. hlahol.com/index.php/1985-1988


tonda - 16.07. 2015 v 21:45
pepo jakto zeten kabat revial plzen ma stejnej podpis a pisnicky co je to zac kabat jako vy je kabat revial plzen