Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


Icepoint - 19.07. 2015 v 13:38
Ondra.K : Ty pořád netušíš,co je dynamika nahrávky. Nebavím se o poslechu na cestě,v autě,tam je to opravdu vcelku fuk.Ani se nebavím o vícekanálovém poslechu,který mimochodem je opět vždy méně kvalitní. I na koncertě stojí muzikanti před tebou a ne za tebou. Zesílení resp. přidání hlasitosti pomocí toho čudlíku volume je tisíckrát lepší,něž přebuzená,zkreslená a nedynamická a hlasitě nahraná nahrávka. Na studiu záleží,ale ne tak moc, největší chybou je závěrečný remaster nahrávky, pochybuji, že dnes v nějakém studiu mají nekvalitní snímače a akustiku. Takže to album de fakto - téměř všechny zprznil závěrečný remaster nahrávky před vydáním. Ty jsi zřejmě nekouknul ani na jeden z těch odkazů, jakkoli sorry, že tu nejdou dát vcelku - to si stěžuj u admina serveru, kdyby totiž ano, musí ti to být už proboha jasné. Jednu desku od Div.Billa mám a není dokonalá ,ale je poslouchatelná a mnohem mnohem lepší než Kabát - kvalita nahrávky, o tom se celou dobou bavím. Je tam vcelku slušná lokalizace nástrojů, hlasů zpěvu a vcelku i dynamika, jakkoli se špičk.nahrávkami to nejde srovnat. Mám album vážné hudby - známé skladby hrané jen pomocí perkusních nástrojů - ano,vzdálené rocku a Kabátům, na tom ale nesejde a to album má dynamiku neuvěřitelnou ,a je nahráno relativně velmi potichu. Není tam jediná elektr.kytara,jen parkusse, ale reproduktory mají co dělat (i zesilovač), aby to přenesly k uším posluchače a nezkresleně. Jmenuje se The all star percussion ensemble - percussion fantasia by Harold Farberman. Najdeš na netu ukázky i v mp3, a i v tomto ořezaném hnusu to má opravdu pořád dynamiku.Jistě, tohle je album pro fajnšmekry, de fakto to mám spíš na test reprobeden a zesilvače,akustiky místnosti,ale tohle je nahrávka, která se dá nahrát na obyčejné CD se všemi jeho omezeními a ne to co produkují velkovydavatelé pro masy. Celá diskuze byla o tom, zda je vydána popuze jedna jediná edice posl.desky Kabátu a zjistil jsem,že jo, takže je to fuk. Prima rock, texty, nářez, ale nekvalitní šmejd zvukově. Pokud toto nepochopíš, tak pak nevím,jak to lépe vysvětlit.
Pro mne je poslech doma, v upravené místnosti, s řetězcem odpovídající kvality a možnostem daného jedince a ne kulisa v autě, metru, v autobuse nebo u vytírání podlahy. Snad je to už jasné.
čímž, držím Vojtkovi a spol. palce,aby zkusili najít pořádného mistra zvuku na další desku, ale jak jsem psal, bojím se, že to neřeší, bo davová psychóza a ovce davu ( což je vývoj nevyhnutelný lidské generaci)to neřeší a nejspíše dlouho řešit( zda vůbec někdy) nebudou.


Ondra.K - 19.07. 2015 v 10:32
Icepoint:nevím jak ty ale já teda slyším v posledních letech u Kabátů lepší zvuk než ze starých cd.Např. cd Děvky ty to znaj simusím vždycky zesílitna silnější úroveň abych z toho měl lepší požitek.Samozřejmně že ani ty supr sluchátka třeba za 1000 nejsou a nenahradí to jak kdyžsi to pustíš do 5 pěti bedniček o daleko vyšším výkonu a když máš ještě kvalitní subvofer.Ale nějakou aparatůru si asi nevemeš na cesty.Já kyž si kupoval sluchátka tak bylo těžké vybrat ale rozhodně si koupím radši sluchátka za 800 než nějaké za 300.Na zvuku nahrávky nemá vliv jen aparatůra ale i typ studia.Kabáti chtěli pro tentokrát zvolit jiné studio a zkoušely nahrávky ve více studiich a nakonec sevrátili k Sonu.Taky záleží jak to nahrávají.Když vspomenu tebou asi neposlouchanou kapelu Divokej Bill tak ti u cd Mlsná po delší době nahrávaly stejně jakpřiprvní desce v roce 2000.Tj.nástroje dohromady ne zvlášť a do pásu.Jde tam slyšet větší dynamika podobná jak na koncertech.


Icepoint - 19.07. 2015 v 00:25
Pro ondru aj. - rád bych sem dal ten odkaz, ale admin je asi velmi velmi opatrný, neb ani bez web. prefixu to nelze. Ale v Google dejte hledat : Dynamic range database album list - to najde web, kde lidé, co tomu rozumí uvádí kvalitu nahrávky a jsou tam i kabáti - bez interpunkci a vyjma jediného zvukově průměrného alba jsou ostatní velmi tragické. Může si to samozřejmě ověřit každý sám doma, v PC jednoduše, v telefonu apod nevím. Tím nehodnotím hudbu,zpěv, texty, jak už jsem uvedl, něco od Kabátů má šmrnc a je fajn,ale bohužel je to neposlouchatelné, teda chvilku jo a potichu, pak z toho bolí hlava.
BTW, někdo tu s odpuštěním plkal o říznosti a tvrdosti rockové hudby - mám doma album podstatně říznější a tvrdší hudby kapely Manowar, a to album fakt hraje, má totiž průměr.dynamic.range 13 !!! a ne 5 jako Kabáti. Studiový remaster technik by zasloužil za Kabáty nakopat do koulí.


Icepoint - 19.07. 2015 v 00:13
Re : Ondra.K - 01.07. 2015 v 21:27
Icepoint:Prolepšívuk z mobilu nepoužívej peckyale špunty.Já už pecky nepoužívám pár let.Pokud mášmobil dnešní doby,tak ty mají jack už na všechny sluchátka a ne jen na ty od mobilu.Soporučuju špunty Koss.Ty jsou basama i zvukem fakt supr.Zvuk na novém cd je perfektní.Čistý a dinamický.U cd z 90 let si tomusím vždy zesílit na viššílevl,prtože tam ten zvuk je slabší.Tehdy ještě nebyla taková technika......

OK, Ondro, po nějaké době jsem se ze zvědavosti koukl, a zajímá-li tě to,jsi úplně mimo,Nikdy neposlouchám hudbu ze sluchátek - něřku li z mobilu, myšleno poslech jako poslech. Ani nejdražší dig.Sennheinserry ,co jsem kdysi mohl vyzkoušet se nevyrovnají běžným referenčním studiovým regálovkám za pár desítek tisíc.Pokud chceš slyšet čistý a dynamický zvuk, kup si rozhodně staré neremasterované CD nebo téměř jakékoli SA CD, ale fakt ne CD Kabátů a mnoha dalších z posledních let. Zkus google (loudness war valka kterou prohrava posluchac) na serveru avmania Je to tam velmi jasně a laicky vysvětleno a snad to je slyšet i ve špuntech - zrovna žádné nemám, tak nevím.
Naopak, čím je hlasitěji nahráno CD (LP,DVD atd...), tím je dynamika horší, věc druhá je zkreslení zesilovače a jeho výkon.Technika za poslední roky nikam nepokročila (teda jo, zmršení mp3 apod) a dokud genetické inženýrství nevylepší lidských sluch ani to nemá smysl.


Icepoint - 19.07. 2015 v 00:11
(avmania.e15.cz/loudness-war-valka-kterou-prohrava-posluchac-ukazk
a)


Ondra.K - 18.07. 2015 v 22:29
Rumštajn:Díky moc.Ty jo to čumím jak vypadal Pepa Vojtek ještě než přišel do kabátu a Ota s kratšíma vlasama.To je masakr.


Ondra.k - 18.07. 2015 v 22:16
Zdenka:To slyším poprvé že kabáti někoho dojali :-D.Valkýra je prostě pecka.Podle mně lepší než Dábel a syn.


Andy - 18.07. 2015 v 12:11
Zdeňka
Valkyra je něco neopakovatelného ;)


Zdenka - 17.07. 2015 v 23:46
Vypočula som si nové cd a musím povedať, že je úžasné. Ani neviem to vysloviť ako veľmi sa mi páči. Moje rockové srdiečko sa potešilo. Veľmi silná pieseň je podľa mňa Valkyra. Až tak veľmi na mňa zapôsobila, že som plakala no ostatné piesne sú tiež na jednicku. Chalani z Kabatu strašne moc si vás aj vaše piesne vážim. Vyplnili ste mi prázdne miesto v mojom srdci po smrti mojej milovanej mamičky. Diky krásne.


Mara - 17.07. 2015 v 08:56
Zdarec, chtěl jsem se zeptat, jestli by náhodou někdo neměl tričko Do pekla/do nebe na prodej? Velikost M.
Kdyžtak mail kukinmara@seznam.cz
Díkes


Rumštajn - 16.07. 2015 v 22:10
Ondra.K: fotky tam jsou.. hlahol.com/index.php/1985-1988


tonda - 16.07. 2015 v 21:45
pepo jakto zeten kabat revial plzen ma stejnej podpis a pisnicky co je to zac kabat jako vy je kabat revial plzen


Ondra.K - 16.07. 2015 v 21:47
Rumštajn:To jsou teda novinky.Tkže Ota v 88 hrál ještě krom Skandalu v Hlaholu?Škoda že hlahol nemá raritní fotky.


Mašle - 16.07. 2015 v 14:33
Čau,jasně ze pravyho fanouška zajímá kapela jako taková,historie a tak. Já jen měla pocit z některých vyjádření typu,že lžou a že to byl marketingový tah,že se někdo chystá je zase kamenovat,jak to tu bylo před vydáním DPDN. Jestli je to jen fakt zájem o kapelu a její začátky,tak proti tomu nic nemám,sama si čtu všechno možný a dostupný od jakziva co je poslouchám. Je akorát blbý,že někdy je tenká hranice mezi zájmem a lezení do soukromí. No a ještě tahle virtualita,kdy se dá napsat anonymně bez trestu cokoliv. Jinak fakt věřím,že sem píšou lidi,co Kabáty maj rádi,takže sory,jestli jsem někoho podezíral zbytečně. A s dokumentem o Kabátech je to skvelej nápad. Třeba se manažeři chytí a zamakaj na tom. Oni jsou fakt fenomén naší doby,takže by to bylo jen dobře.


Rumštajn - 15.07. 2015 v 21:07
hlahol.com/index.php/kapela tady mate historii kapely Hlahol v který hrály Milan Špalek (basa), Josef Vojtek (kytara) a Ota Váňa (kytara). Mate je i na fotkach foto 1985-1988


Ondra.K - 15.07. 2015 v 20:24
Schinderhanes:To by mohli.Mně by takový dokument moc zajímal.


Schinderhanes - 15.07. 2015 v 18:41
Ondra.K: Já se třeba divím, že s kabátama ještě nikdo nenatočil dokument, který by mapoval jejich bohatou historii od úplných začátků až do současnosti. Kabát je živoucí legenda, fenomém který nemá v ČR obdoby s mraky fanoušků. Určitě by takový dokument měl úspěch a byl by obrovsky zajímavý pro fanoušky. Nevím, jestli na to kabáti nedostali nabídku, nebo oni sami nemají tu vůli.


Ondra.K - 15.07. 2015 v 18:21
Andy:Proto by asi nebylo špatné kdyby Kabáti dodali adminovi tehle stránek podrobný materiál.Oni nejlíp ví jak to všechno bylo a věřím že existuje nějaký podrobnější Kabátí archív. Vsadím se že je tu někdo s něma v kontaktu.Kdesi jsem četl,že Tomáš s Milanem poznali Pepu na vojně.Oni tam přišli a on za nějakou chvilu odcházel,protože užměl odsloužené 2 roky.Viděli ho tam hrát na španělku.Vímě asi mi fanoušci že pepa umí hrát na kytaru.Dokonce v klipu na Bruce Wilis jsou momenty kde hraje na elektriku.Když se Tomáš s Milanem vrátili z vojny,tak ho chtěli v kapele jako kytarystu ale on už čeka se svojí první manželkou syna Pepu,tak působil jen občas a protože měl přirozený chraplák se o něco později stal stálým zpěvákem.Nebýt Pepy,zpíval by prej Milan.Tak jsem to kdesi četl.Pokud nejsou někde fotky,tak by to chtělo aspoň obohatit popis hitorie.


Míša - 15.07. 2015 v 17:11
Schinderhanes: No vidíš, jsem ani nevěděla, že tu jsou.A taky fotky z roku 83-84


Schinderhanes - 15.07. 2015 v 16:48
Míša: I tady na webu jsou suprový raritní fotky. Třeba z roku 1989 z nahrávání dema. ps: Oťas tam není.