Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


knizepekel - 25.04. 2015 v 22:20
Mašle vím, o čem mluvíš. Já závodím a taky jsem se rozsekal na hadry, ale nepoučil jsem se a závodím dál. Je to jako droga... Určitě mi nepřijdeš jako blbka bez názoru! To bych si s Tebou tady nepsalJá Míšo nechci nic střílet. Já chci novou desku včas a chci a chci, nebo si dupnuJo jako doma. Taky každou chvíli kapky za nic


Mašle - 25.04. 2015 v 22:07
knizepekel: no nechtěla jsem to nikdy ventilovat, ale tvůj výrok, že "zkosnu v životě asi vše" trochu zavádí k tomu, že jsem asi blbka bez názoru, kterou opije rohlíkem kde kdo, ale po té co v lednu 2007 hodil orkán Kiril na naše projíždějící auto strom a já skončila ve Střešovicích 2 měsíce v umělým spánku s: proraženýma plícema, na hlavě a obličeji jen se spodní čelistí vcelku, kontuzí a otokem mozku, zlámanými žebry, natrženou bránicí, slezinou na cucky, oslepeným levým okem z důvodu zrakového nervu v čudu... 8 hodin jedna operace za další týden druhá dalších 8 hodin ... Nejistota, jestli budu chodící a myslící bytost - a ejhle - díky doktorům, rodině, přátelům a i trochu mě, jsem tu. Takže to, jestli cd bude 1. nebo 19. 5. je sice pro mě důležitý, ale ne životně. Takže asi máš pravdu, po tom, co jsem se dotkla dna, asi zkousnu úplně všechno.
Ale Kabátům bych zpoždění s plackou odpustila asi i tak. Jejich hudba pro mě není byznys a koupě něčeho, ale srdcová věc, energie do života a skvělej poslech skladeb, který mi seděj jak pr... na hrnec.


Míša - 25.04. 2015 v 22:07
knizepekel: No vidíš, tak to tu máš jak doma ale já jsem bohužel ryba, divný to znamení.

Lístek v pohodě střelíš u brány, my to tak děláme běžně, když někdo koupí lístky i pro někoho kdo nakonec nepřijede, jen je třeba malinko slevit, pajdu, ta tě nezabije....ale proč to pořád řešíš?Copak je někde napsaný, že deska do turné opravdu nebude?

Jo mimochodem, šla jsem na Corridu, to bylo taky venku a u brány si mě někdo odchytil, prý jestli nechci listek za litr... v tý době stál listek tuším kolem třístovek...ale nechci kecat už je to dlouho,ale nevím jestli prodal, měla jsem svůj.


Janinka - 25.04. 2015 v 22:02
knizepekel: já si teda myslím, že Milan tu múzu "škádlí" průběžně. Těch textů, co vím, napsal hodně, ale taky jich hodně vyselektoval.

Hele já obyčejně píšu za fanklub básničky pro kluky k narozeninám. Ale protože jsem jich taky už "pár" napsala, tak už to jde hodně ztuha, přijít s něčím novým, aby se to neopakovalo. Například teď jsem Tomášovi na fcb fanklubu napsala jen přání bez básničky, protože mě tentokrát fakt nic kloudného nenapadlo. A tu básničku, kterou jsem tam dala v lednu pro Hurvajse, tak tu jsem vymýšlela rok a půl a původně jsem mu ji chtěla dát loni k jeho pětačtyřicátinám. Ale bohužel ta múza nepřišla, v půlce jsem se zasekla a nemohla jsem s tím hnout až do letoška.


knizepekel - 25.04. 2015 v 21:53
Janinko máš pravdu. Já bych si to třeba netroufl. Ale při mém přístupu k životu a k podnikání bych nejel turné jako bejk bez toho, aniž bych si byl 100% jistý že dodržím co slibuju. Já osobně takový prostě jsem. Jsem vychovaný v duchu slovo dělá chlapa, a když ho nemůžu dodržet tak to narovinu přiznám. Mně vůbec nevadí, že Kabát vydává desku každých 5let. Já taky chápu, že ta pověstná můza může stávkovat, ale když nevydávám desku každé 2roky, tak přece tu můzu můžu škádlit průběžně. Ne ji týrat 3-4 měsíce pod tlakem jako kráva...na to škádlení mám přece 5 let


Janinka - 25.04. 2015 v 21:47
Já už dlouho nepíšu do této kecárny, protože mi přijde docela plýtvání energií dohadovat se tady dokola s někým, kdo si "jede pořád to svý a nevidí, neslyší..."

Osobně bych taky byla ráda, kdyby Kabát vydával nová CD v kratších časových intervalech. Ale na druhou stranu vím, že to prostě někdy nejde tak, jak si to člověk nalajnuje. Mám totiž osobní zkušenost s přípravou a nahráváním písničky pro Milana, kterou mu fanklub nahrál k jeho 45. narozeninám. Mohu vám všem říct, že to fakt nebyla žádná procházka růžovou zahradou. A těch věcí okolo, o kterých se mi ani nezdálo... Zkrátka celá akce od prvotního nápadu až po předání dárku oslavenci trvala skoro půl roku. A to jsme "dělali" jen jednu písničku. Je jasné, že my jsme amatéři a ty možnosti má kapela bezesporu větší. Ale i tak, vymyslet cca 12 písniček, aby to nebyla totální kravina, no hlavně ty texty, já bych se z toho picla. A když jsem pak během toho předávání dárku mluvila s Milanem, tak jsem se ho ptala, jak to dělá, že vždycky vymyslí takové báječné texty a kde bere ty nápady, tak mi odpověděl, že už ho nic nenapadá. No to jsem mu teda nevěřila, protože jeho vždycky něco napadne. Ale asi už je to o hodně těžší než na začátku, vymyslet něco naprosto "kabátovského", aby se to neopakovalo, aby se to setkalo s kladným ohlasem u fanoušků atd. Ono napráskat 12 písniček o lásce by nebyl zřejmě takový problém, ale má-li to mít ten "kabátí punc", na který jsme zvyklí, tak to se nedá vysypat z rukávu. A když ta múza nejde, tak se pro ní holt nedá dojít, jako pro housku do krámu.
Milanovi věřím, že to dá tak, jak jsme zvyklí a že deska vyjde před (byť těsně) před turné a držím kapele pěstičky.

A ráda bych viděla, kdo z vás si troufne do určitého termínu vymyslet 12 smysluplných básniček a vyrukovat s nima před veřejnost.


knizepekel - 25.04. 2015 v 21:25
Že Milan vysvětluje není blbý, ale férový. Navíc předpokládám, že texty snad už má. Do turné už jsou přece cca 3 týdny. Lístky prodat nechci, protože není komu. Si je každý koupí v den koncertu u brányTo je výhoda open air a já to tak měl udělat. Jinak mi holky připomínáte moji drahou ženuNejste rozený v býku?


knizepekel - 25.04. 2015 v 21:09
Koukám Mašle, že Ty asi v životě zkousneš vše že? Co Ti kdo nakecá a naslibuje...Já ty lístky už mám několik měsíců koupený a protože chci vidět a slyšet něco novýho a ne další Výpich, tak se pořád dokola ptám na jednu jedinou věc. Bude to, proč si značná část z nás koupila lístky nebo ne? Myslíš, že to takto vidím jen já? Mrkni třeba na příspěvky níže....Myslíš, že by na venkovní mega turné s playlistem z Výpichu přišlo cca 20tisíc diváků na koncert? Asi těžko že? To by pak na Výpichu loni muselo být tak 200 000 lidí. Já jsem prostě v životě náročný a když něco chci a zaplatím si to, tak chci co mi bylo na počátku nabídnuto a ne to, co mi někdo nakonec předhodí...Jo já nemusím už nikdy žádnou desku koupit, nemusím na žádný koncert jít, ale takových jako jsem já bude dlouhá řada a to už jsou pro kapelu nějaké peníze. Není lepší pořádně promýšlet své kroky a neztrácet fanoušky?


Míša - 25.04. 2015 v 21:08
Mašle jenže knižepekel už si lístek koupil, takže to potřebuje vědět teď hned a hodně rychle i když by ho vlasně mohl prodat ne?

A basu tu asi nikdo nevyhraje, kdyby si každý přečetl pořádně to co bylo psáno, nevznikají tady takový dohady kdy a co. A stejně jak s tím singlem, nikde nebylo napsáno, že vyjde ani nevím co to bylo za den, ale pouze jen že bude jasno a že se pustí mezi fandy co nejrychleji to půjde, konkretní datum nikde nebylo, ale to tu taky nikdo nechtěl slyšet a pak se lehce kope do kapely že?

Milane prosím piš dál... tu propisku snad udržíš, ono to vždycky nějak dopadne a nikdy se nezavděčíš všem, pořád nás je dost co ty tvoje texty mají rádi


Mašle - 25.04. 2015 v 21:07
Jo a přijde mi docela blbý, že textař Milanova formátu musí něco vysvětlovat a místo psaní textů číst tady ty naše bláboly.


Janinka - 25.04. 2015 v 21:04
Mašle


Mašle - 25.04. 2015 v 20:52
knizepekel: bohajeho, asi by tě měli jmenovat NEJ fandou Kabátů, bo na ně myslíš 24 hodin denně. Bez informace, jestli bude nové cd do 19.5. asi ani neusínáš a zřejmě na tom závisí celý tvůj život. Zkus to brát trochu víc s nadhledem a s lehkostí. Tak když cd nebude, tak na turné nepudeš. Myslím, že to Kabáti přežijou. Až cd vyjde, tak si ho koupíš a půjdeš třeba na další turné za pár měsíců nebo let nebo Vypich 3 nebo na Kabáty už nikdy nepůjdeš, budeš poslouchat někoho jinýho, kdo plní slipy i jindy než o vánocích, svým fanouškům posílá smajlíky na mobil, vydává cd 5x do roka, koncertuje každý měsíc a nevynechá jediný město a vesnici, po koncertech dělá non stop 24hodinový autogramiády, každýho pátýho návštěvníka koncertu vezme na večeři a prohlídku svýho domu ...


knizepekel - 25.04. 2015 v 20:36
Milane díky za info, ale to podstatné chybí. A předpokládám, že to jako kapela už víte. Bude deska do 19.5. kdy začíná turné? Nepotřebuju znát název alba, nepotřebuju ukázky. Jen chci vědět, jestli ve chvíli až půjdu na koncert nová deska na trhu bude nebo nebude, protože si ji chci hned přesně jako všechny předešlé desky koupit. Nic víc nic míň, protože ono to milá Mašle zase tak jasný vyjádření neníA pro Tebe Andy! Ano, my jsme si předem koupili a zaplatili lístky na turné k novému CD!!!Tak je turné od první chvíle všude prezentováno Takže jsme fanoušci, ale také zároveň zákazníci.


Mašle - 25.04. 2015 v 20:22
Všichni kritici: konečně Milan přišel, viděl, zvítězil - přeloženo k týhle situaci: napsal, vysvětlil, zavřel pusu všem kritikům, kteří vědí prd a jen křičí Milane díky za jasný vyjádření, už to bylo potřeba, protože zkrátka Češi jsou Češi, šťouraj, šťouraj, dokud něco nevyšťouraj .


Andy - 25.04. 2015 v 18:15
Milan Špalek
Děkujeme za vyjádření a ať už je to jak chce Já osobne jsem s vámi


Ondra - 25.04. 2015 v 17:38
Špalek:Jak to tedy teď vypadá s cd?Zveřejníte nějaké ukázky,název a obal?Možná je asi ještě brzo pokud má cd vyjít těsně,snad den před prvním koncertem.Napřed jste slibovali že by jste chtěli cd vydat do výpichu,pak že 1 května a nakonec vyjde den před turné?


Poseiidon - 25.04. 2015 v 17:26
Je to z obou stran něco za něco. Na většině CD je psáno, že kapela nejvíc děkuje fanouškům, bez nichž by to jejich vrzání nemělo smysl. To je pravda. Ale interperet zase musí nabídnout něco, aby to vrzání mělo smysl, co lidi zaujme a čím si ty fanoušky získá, zaslouží, takže je to 1:1 Kabát se 5 let řídil mottem "Proč mám běžet, když mě nikdo nehoní" No a teď už je honí termín Jen by mohli snížit prodlevu mezi CD z pěti let na ty 2 až 3 jak si předsevzali po vyjití BDP. Texty Kabátu jsou vesměs hodně zajímavý na nápady, každej o něčem jiným a schopně napsaný. Ale poslední deska, která se mi opravdu líbí, je Dole v dole. Třeba Elvis nebo Fábera jsou tam best of Na Corridě a hlavně na BDP si toho už najdu mnohem míň co mě baví. Na BDP je vrchol Projdu zdí a hitovka Don Pedro.


Ondra - 25.04. 2015 v 17:26
Andy:Pokud vím tak listky se kupujíalatí už daleko před koncetem takže vlastně mi fanoušci jsme akoví zákazníci.Jelikož co dají lidi na koncert tak z toho kapelatěží.Nevim jak je to s cd.Tam dostanou asi jen menšinu ale obě věci jak prodejnost cd tj.prodaných kusů,tak počet prodaných lístků to je vlastně živí.K tomu ještě něco určitě stojí pronajmutí plocha koníní koncertu.To by rovnou mohli dělat koncerty zadarmo a nové cdčka dávat ke stáhnutí zadarmo.Já si tedfa nové cd stáhnu ale ne z důvodu že bych na Kabáty nějak zanevřel.Naopak ale z důvodu že stažení je v mp3 a nezabere tolik místa v mobilu ale koupím si i originál jako vždy o tom žádná.


Špalek - 25.04. 2015 v 16:47
Ahoj.Koukám že tady dostáváme pěkně na prdel.Pár mých vysvětlení
Album bylo nahraný ve studiu v roce 2013 v podobě která nám nepřipadala v pořádku.Chtěli jsme vylepšit kytary a aranž.Jasně že nebyli texty ,ale to je stará písnička.Na jaře 2014 se začalo intenzivně pokračovat v práci.Proto se odřekli festy a udělal se jeden koncert na Vypichu.Bohužel nám nedošlo že příprava na tak velký koncert bude tolik náročná ,ohledně toho že se musí používat timecode(kapela hraje podle metronomu a bubeník spouští prakticky pult ze světlama,protože osvětlovač nemá tolik rukou)což bylo poprvé .První Vypich ze ještě obešel bez toho.Tak že nazývat nás lháři je trochu hustý.Mimochodem až někdo ukáže článek kde je mnou řečeno že vydáme album do Vypichu dám mu svojí basu.Rozdíl je v tom....vydáme, nebo rádi bychom vydali.To že to trvá je prostě věkem kapely a jinak už to nebude,za to se omlouváme.Dane k těm textum,naprosto chápu o čem mluvíš (já jsem vubec rád že ještě udržim propisku po tolika korbelech a jedů různých nedobrých)ale je potřeba počkat na cd a jak zní na něm jeden text v písni Valkýra: Tajemná zazní loutna,ČÁRY SE SPOJÍ V KRUCH, ještě nehoří už doutná a pročistí se vzduch


Andy - 25.04. 2015 v 16:27
Borci, prestante proboha pouzivat to souslovi, ze jsme Fanousci/zakaznici.
Proboha vy jste si neco objednali? Predem zaplatili? Dali jste zalohu? urcite si nove CD koupite a nestahnete? Je to uz trochu trapne.