Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


Míša - 07.04. 2015 v 14:03
Steff:Tak Tak zrovna MegaHu je jedna z těch starších a podle mě taky nejpovedenějších, vracím se k ní docela často, stejně tak k GSG, Coloradu nebo Děvky ty to znaj.
Jinak s těmi pocity, jsem dlouhodobej fanda a beru vše tak jak to postupně přicházelo přicházelo a líbí se mi, ale taky znám pár lidí co jsem dříve potkávala na koncertech a bavilo je to jen do určitý doby, teď už třeba na Kabát nezajdou.

Rádio taky neposlouchám, to co se tam hraje mi vůbec nic neříká, nebo asi tak, jak mojím rodičům to co poslouchám já :-)...nebo mě, co zas slyším od svojí dcery a to je vychovaná na Kabátech od narození....:-) ty jí teda zůstali i na koncert zajde,ale taky dost často slyším, hele jak to můžeš poslouchat,když si tam hodím třeba HIM nebo Hammerfall je to pro ní děsný.Ale víš jak každá doba a i hudba má svoje posluchače a není jich málo, tak jim to jejich neberu....at si poslouchaj co chtěj z tý současný hudby, jak naší tak i zahraniční, ale ať do toho zas netahaj mě.:-)


Ondra - 07.04. 2015 v 10:26
Lukáš:Mně se teda líbí ale třeba ti to příde na nic,protože každý v tom vidíněco jiného a u tebe to bue asi tím že oni si vem že to cd vydali rychle.Vydali máme vlka a hned rok na to tele.Mohli si na to dát víc času.


Steff - 06.04. 2015 v 22:48
Míša:Však jo, každý si na CD něco najde, ale byli doby kdy např.moje legendární MegaHu bylo fakt skvělý. Víš poslouchám víc interpretů a mám svoje přes cca 300-350 CD/LP fakt od nejrůznějších interpretů. Všechny desky od Wanas.Vjecí, Kabátů, Landy, Arakain, Brichta, Rammstein, ... Nemůžu se zbavit dojmu, že hudba kabátů stagnuje(!). je víc komerční, zní to jak to zní, jak říkám zvuk super. Ale po 5(7)pivech musím s čistým svědomím říci, že je to líný a postrádá to tu energii, která tu před lety byla. Na druhou stranu se slovo komerční používá v dnešní době často a já se musím přiznat, že tak trochu plivnu na mou oblíbenou kapelu nebo oblíbeného interpreta protože, jsem z dnešní hudební scény ZHNUSEN. To jakým zbůsobem hrají v rádiích hudbu, protože rádio neposlouchám a teď jsem si ho po x letech pustil...bohužel. Jsem zhnusem tím, co prezentuje naše dnešní hudeb.scéna, protože před 10lety to bylo lepší a to mě není ani 30. Za deset let si na tohle nikdo nevzpomene, protože poslední kvalitní (moje) hudba se asi hrát nebude. Je fajn, že kabáti uděljí po x letech turné k desce, ale jak už tady někdo napsal., mohlo by to být s velkým vykřičníkem. Je fajn, že Landa udělá mega-koncert na letňanech, ale prosím vás všichni! Kdo mimo Landy a Kabátů má sílu konkurovat těm sračkám? Nemyslím tím, kapely, které nehrajou rádia a nevyprodávají stadiony., jsou tady kvalitní kapely, ale system je v hajzlu. Mám v sobě pár piv, ale s čistým svědomím pravím, že muzika jde u nás do kelu!


Míša - 06.04. 2015 v 21:56
Steff: Tak já Špalka celkově ráda poslouchám...jj Ohroženej druh, nebo Ďábel a syn, Balada o špinevejch fuseklích..Kde co nám zachutná.....bylo by jich víc

Ale k Brousíme nože víš jak, někomu to sedne, někomu ne... mě sedla fakt, tahle jo, taky mám nějaký co při pouštění cd přeskočím...nemůžou se zavděčit ve všem a všem.Vždycky se něco najde, vetšinou vychází celé cd a tak si každý to svoje najde, teď vyšla jen jedna....tak se ty názory trochu rozdělili.


džein - 06.04. 2015 v 21:48
Mne sa skladba páči. Milan nesklamal, text je skvelý,gitary úžasné. A len tak na okraj,keby to bolo také hrozné, ako to tu niektorí prezentujú, tak si nemyslím, že by českí hokejisti súhlasili, aby to bola hymna.


Steff - 06.04. 2015 v 21:29
Míša: Krtek je zvlaštní "píseň" ale velmi rád jí poslouchám. Kdyby jí ale nezíval Špalda, byla by to děsná sračka. Doufám, že bude v tradici pokračovat a střihne i na novém albu píseň. Ohroženej druch, Sex,Drogy,Rock´n´roll a hlavně Ďábel a syn patří mezi mé nejoblíbenější skladby od kabátů.
K mému poslednímu komentu: Podle mě jsou brousíme nože fakt textově dost blbý. Nevydali desku 5let, já od nich nečekám protestsong alá Landa nebo Kodymův talent z WV. Ale tohle je vážně blbý, jen můj názor. Jsou tady lidi, kteří i kdyby kabati nazvívali děsnou sračku je budou nosit do nebes. Samozřejmně, že to zní dobře, na zvuk od kabátů si nemúže NIKDO stěžovat. ale je to LÍNÝ!! A není to jen můj názor jak tady tak koukám.
Lukáš: Doga jede stále to svoje a je to super. Párkrát jsem na nich byl a zářitek skvělej.


Míša - 06.04. 2015 v 16:51
Mašle: Njn to víš, někteří diskutující tu mají ve zvyku rozdávat nevyžádané rady do života dodávají tím svým příspěvkům pocitu důležitosti...neboli druhého za jeho názor urazit....ale slušně.

Krtek je super a za další povedenou beru i Rio Grande

Lukáš: ok...asi tě taky zná


Lukáš - 06.04. 2015 v 16:28
PaulB: Úsměvný jsi ty, že kecáš do věcí o kterých víš howno.

A s tím bych tuhle diskuzi rád opustil, jelikož jsem zjistil, že je tu pár lidí, kteří se celkem kvalitně starají o to, že si lidi myslí, že Kabáty poslouchají primitivové. No, bohužel z části mají pravdu. Takže s těmi, co mě znají, se budu dál rád potkávat na fb a ten zbytek ať si dělá co chce. Sbohem.


PaulB - 06.04. 2015 v 14:07
úsmevný je diskutující Lukáš. "Znám kluky léta" Obávám se že kluci vůbec neznají Lukáše. Ale on je zná , vše o nich ví a jeho názor je téměř jak od kapely


Mašle - 06.04. 2015 v 13:00
pattmul: A Míša si žádný facky dávat nemusí, úplný souhlas s tím, co psala.


Mašle - 06.04. 2015 v 12:52
No, mě věci typu Číňani, Jack Daniels, Krtek Joy vůbec nevadí. Je to bezva oživení a něco jinýho než ostatní pecky Kabátů. Asi to tak bylo myšleno.
A k ještě k Brousíme nože - dobrá, jak to kdo nazve, hymna hokeje nebo dar hokejistům nebo oficiální song pro hokejový mistrovství, ale jako všechny tyhle tři varianty je to podle mě dobře napsaný a složený, hudba i text sedí jak pr... na hrnec. A bere mě zpěv v pasáži ... natrhne ti plíce ... Stejně jako mě vždycky bralo v
S čerty nejsou žerty ... na cestu do termosky ...
Zkrátka Kabáti jsou pro mě nej. Jediná kapela, kterou můžu poslouchat už 25 let a vůbec se mi neoposlouchá, a to všechny skladby, od těch prvních až po ty nejnovější.


Lukáš - 06.04. 2015 v 12:46
Ondra: Mě Harlej s Hrbáčkem taky sedí, ale Tele se mi prostě nelíbilo. Ty věci jako Číňani mi nevadí.


Ondra - 06.04. 2015 v 12:09
Lukáš:Mně se Tele od Hárlejů docela líbí.Dokonce s Hrbáčkem se mi líbí Hárlej aj víc.Co setýče Kabátů,tak se mi líbí všechny desky na nichž se mi některé songy líbí víc,některé míň a nekteré jsou špička.Co se mi vůbec nelíbí a místo toho mohla být nějaká peckajsou Číňani a Joy,nebo Jack Daniels.To jsou takové trapárny.Na nové cd se strašně těším.


Andy - 05.04. 2015 v 22:38
Masle - souhlas ale opravit i tebe. Brousime noze NENÍ oficiální skladbou pro MS. tedy myšleno jako hymna. Je to dar kabátu hokejistům ;)


Jack - 05.04. 2015 v 20:40
No skoro v 50-ti letech se můžu označit za kmeta a někoho, kdo prošel s Kabátama celou éru.. a nejen s nima. Projel jsem hodně koncertů a jak tak čtu zdejší příspěvky, dost se mi líbí příspěvky patmulla a cítím to podobně :(


Mašle - 05.04. 2015 v 19:33
Tak jsem si zpětně přečetla příspěvky od 1.4., teda ode dne, kdy zazněla skladba Brousíme nože a valím oči. Asi nedám zpětně reagovat konkrétně jednotlivcům, ale taky bych přispěla svou troškou do mlýna. Předně musím napsat, že jsem dlouholetá a velká fanynka Kabátů, ale i přesto se snažím nebýt blbka, která zbaští své modle všechno. Kabáti od svého vzniku ušli dlouhou cestu a vývoj. A stejně jako se vyvíjí každý jednotlivec, tak se vyvíjí i jejich tvorba. A mě se líbí jejich tvorba od začátku až doteď. A je určitě jasný, že nemůže být každá skladba bomba, pecka a chytit všechny. Brousíme nože hltám od 1.4. a každým poslechem se mi líbí víc a víc, a to proto, že to hlavně beru jako fakt ofiko skladbu pro hokejisty a jejich fandy. Hned jsem si jí šoupla do svých seznamů skladeb na mobilu a je stejně super jako ty předchozí. Každá píseň od Kabátů má svoje, některá je o super hudbě, některá kytary, basa, zpěv, text, bicí ... V některých všechno dohromady, v některých kombinace různých těchhle "ingrediencí". Ale žádná, si myslím, není vůbec shit, jak to někdo napsal. To je urážka a ne kritika. Jasně, kritika posune dál, ale kritika dobře myšlená a k věci a ne hned shodit celý song, textaře a celou kapelu. To je podle mýho jen pravá "česká" reakce. Tááák, oni jsou slavní, vyprodávaj stadiony, tak ji to trochu zkritizujeme, aby jim spadl hřebínek. Nevím, proč by oficiální píseň pro hokejové mistrovství měla mít 10 hlubokomyslných slok s obrovskou aranží. Tohle je přesně to, co si představím na hokeji při přerušení hry, jak burácí celým zimákem.


Lukáš - 05.04. 2015 v 16:31
3nity: Souhlas. Znám kluky léta, ale právě minulé cd mě nebavilo. Bylo to moc tvrdé na úkor melodie a to jim nesedí. Současné už je zase návrat ke klasice, tak, jak to umí. No a Harlej vlastně stejně, Tele se nepovedlo a Na prodej je jedna z jejich nejlepších desek Arakaini se už zase našli, akorát by se nemuseli zahazovat s LB.


3nity - 05.04. 2015 v 12:08
Luke, můžu jen souhlasit. A musím tímto odporovat Danovi, který tu nedávno napsal, že Doga měla kdysi taky dobrý texty a dnes už to není, co bývalo. Nové album se fakt povedlo, myslím, že jak po zvukový, tak textový stránce, a můj názor je takový, že jediná Doga si drží pořád ten svůj standard. Podíváme-li se na např. Harlej, Arakain, Kabát - každá z těchto kapel hraje dnes něco jinýho než kdysi - zda je to posun k lepšímu, či horšímu, už je na názoru každýho z nás, ale podle mě Doga si jede od počátků pořád tu svoji lajnu a za mě jedině dobře!


Lukáš - 05.04. 2015 v 11:55
Zato mě velmi potěšila nová Doga. Hoď si to si mě nikdy nezískalo, takže jsem si ani od toho nového nic nesliboval a o to víc mě to potěšilo.


Jura - 04.04. 2015 v 15:05
Ano, vsichni tady dokazete napsat lepsi texty, dokazete udelat lepsi hudbu a proste dokazete vse co ocekava kolem 10 milionu lidi...vsichni mame uplne stejne naroky a proto nas vsechny uspokojite...koko...