Kecárna

VLOŽIT VZKAZ


Steff - 06.04. 2015 v 21:29
Míša: Krtek je zvlaštní "píseň" ale velmi rád jí poslouchám. Kdyby jí ale nezíval Špalda, byla by to děsná sračka. Doufám, že bude v tradici pokračovat a střihne i na novém albu píseň. Ohroženej druch, Sex,Drogy,Rock´n´roll a hlavně Ďábel a syn patří mezi mé nejoblíbenější skladby od kabátů.
K mému poslednímu komentu: Podle mě jsou brousíme nože fakt textově dost blbý. Nevydali desku 5let, já od nich nečekám protestsong alá Landa nebo Kodymův talent z WV. Ale tohle je vážně blbý, jen můj názor. Jsou tady lidi, kteří i kdyby kabati nazvívali děsnou sračku je budou nosit do nebes. Samozřejmně, že to zní dobře, na zvuk od kabátů si nemúže NIKDO stěžovat. ale je to LÍNÝ!! A není to jen můj názor jak tady tak koukám.
Lukáš: Doga jede stále to svoje a je to super. Párkrát jsem na nich byl a zářitek skvělej.


Míša - 06.04. 2015 v 16:51
Mašle: Njn to víš, někteří diskutující tu mají ve zvyku rozdávat nevyžádané rady do života dodávají tím svým příspěvkům pocitu důležitosti...neboli druhého za jeho názor urazit....ale slušně.

Krtek je super a za další povedenou beru i Rio Grande

Lukáš: ok...asi tě taky zná


Lukáš - 06.04. 2015 v 16:28
PaulB: Úsměvný jsi ty, že kecáš do věcí o kterých víš howno.

A s tím bych tuhle diskuzi rád opustil, jelikož jsem zjistil, že je tu pár lidí, kteří se celkem kvalitně starají o to, že si lidi myslí, že Kabáty poslouchají primitivové. No, bohužel z části mají pravdu. Takže s těmi, co mě znají, se budu dál rád potkávat na fb a ten zbytek ať si dělá co chce. Sbohem.


PaulB - 06.04. 2015 v 14:07
úsmevný je diskutující Lukáš. "Znám kluky léta" Obávám se že kluci vůbec neznají Lukáše. Ale on je zná , vše o nich ví a jeho názor je téměř jak od kapely


Mašle - 06.04. 2015 v 13:00
pattmul: A Míša si žádný facky dávat nemusí, úplný souhlas s tím, co psala.


Mašle - 06.04. 2015 v 12:52
No, mě věci typu Číňani, Jack Daniels, Krtek Joy vůbec nevadí. Je to bezva oživení a něco jinýho než ostatní pecky Kabátů. Asi to tak bylo myšleno.
A k ještě k Brousíme nože - dobrá, jak to kdo nazve, hymna hokeje nebo dar hokejistům nebo oficiální song pro hokejový mistrovství, ale jako všechny tyhle tři varianty je to podle mě dobře napsaný a složený, hudba i text sedí jak pr... na hrnec. A bere mě zpěv v pasáži ... natrhne ti plíce ... Stejně jako mě vždycky bralo v
S čerty nejsou žerty ... na cestu do termosky ...
Zkrátka Kabáti jsou pro mě nej. Jediná kapela, kterou můžu poslouchat už 25 let a vůbec se mi neoposlouchá, a to všechny skladby, od těch prvních až po ty nejnovější.


Lukáš - 06.04. 2015 v 12:46
Ondra: Mě Harlej s Hrbáčkem taky sedí, ale Tele se mi prostě nelíbilo. Ty věci jako Číňani mi nevadí.


Ondra - 06.04. 2015 v 12:09
Lukáš:Mně se Tele od Hárlejů docela líbí.Dokonce s Hrbáčkem se mi líbí Hárlej aj víc.Co setýče Kabátů,tak se mi líbí všechny desky na nichž se mi některé songy líbí víc,některé míň a nekteré jsou špička.Co se mi vůbec nelíbí a místo toho mohla být nějaká peckajsou Číňani a Joy,nebo Jack Daniels.To jsou takové trapárny.Na nové cd se strašně těším.


Andy - 05.04. 2015 v 22:38
Masle - souhlas ale opravit i tebe. Brousime noze NENÍ oficiální skladbou pro MS. tedy myšleno jako hymna. Je to dar kabátu hokejistům ;)


Jack - 05.04. 2015 v 20:40
No skoro v 50-ti letech se můžu označit za kmeta a někoho, kdo prošel s Kabátama celou éru.. a nejen s nima. Projel jsem hodně koncertů a jak tak čtu zdejší příspěvky, dost se mi líbí příspěvky patmulla a cítím to podobně :(


Mašle - 05.04. 2015 v 19:33
Tak jsem si zpětně přečetla příspěvky od 1.4., teda ode dne, kdy zazněla skladba Brousíme nože a valím oči. Asi nedám zpětně reagovat konkrétně jednotlivcům, ale taky bych přispěla svou troškou do mlýna. Předně musím napsat, že jsem dlouholetá a velká fanynka Kabátů, ale i přesto se snažím nebýt blbka, která zbaští své modle všechno. Kabáti od svého vzniku ušli dlouhou cestu a vývoj. A stejně jako se vyvíjí každý jednotlivec, tak se vyvíjí i jejich tvorba. A mě se líbí jejich tvorba od začátku až doteď. A je určitě jasný, že nemůže být každá skladba bomba, pecka a chytit všechny. Brousíme nože hltám od 1.4. a každým poslechem se mi líbí víc a víc, a to proto, že to hlavně beru jako fakt ofiko skladbu pro hokejisty a jejich fandy. Hned jsem si jí šoupla do svých seznamů skladeb na mobilu a je stejně super jako ty předchozí. Každá píseň od Kabátů má svoje, některá je o super hudbě, některá kytary, basa, zpěv, text, bicí ... V některých všechno dohromady, v některých kombinace různých těchhle "ingrediencí". Ale žádná, si myslím, není vůbec shit, jak to někdo napsal. To je urážka a ne kritika. Jasně, kritika posune dál, ale kritika dobře myšlená a k věci a ne hned shodit celý song, textaře a celou kapelu. To je podle mýho jen pravá "česká" reakce. Tááák, oni jsou slavní, vyprodávaj stadiony, tak ji to trochu zkritizujeme, aby jim spadl hřebínek. Nevím, proč by oficiální píseň pro hokejové mistrovství měla mít 10 hlubokomyslných slok s obrovskou aranží. Tohle je přesně to, co si představím na hokeji při přerušení hry, jak burácí celým zimákem.


Lukáš - 05.04. 2015 v 16:31
3nity: Souhlas. Znám kluky léta, ale právě minulé cd mě nebavilo. Bylo to moc tvrdé na úkor melodie a to jim nesedí. Současné už je zase návrat ke klasice, tak, jak to umí. No a Harlej vlastně stejně, Tele se nepovedlo a Na prodej je jedna z jejich nejlepších desek Arakaini se už zase našli, akorát by se nemuseli zahazovat s LB.


3nity - 05.04. 2015 v 12:08
Luke, můžu jen souhlasit. A musím tímto odporovat Danovi, který tu nedávno napsal, že Doga měla kdysi taky dobrý texty a dnes už to není, co bývalo. Nové album se fakt povedlo, myslím, že jak po zvukový, tak textový stránce, a můj názor je takový, že jediná Doga si drží pořád ten svůj standard. Podíváme-li se na např. Harlej, Arakain, Kabát - každá z těchto kapel hraje dnes něco jinýho než kdysi - zda je to posun k lepšímu, či horšímu, už je na názoru každýho z nás, ale podle mě Doga si jede od počátků pořád tu svoji lajnu a za mě jedině dobře!


Lukáš - 05.04. 2015 v 11:55
Zato mě velmi potěšila nová Doga. Hoď si to si mě nikdy nezískalo, takže jsem si ani od toho nového nic nesliboval a o to víc mě to potěšilo.


Jura - 04.04. 2015 v 15:05
Ano, vsichni tady dokazete napsat lepsi texty, dokazete udelat lepsi hudbu a proste dokazete vse co ocekava kolem 10 milionu lidi...vsichni mame uplne stejne naroky a proto nas vsechny uspokojite...koko...


Míša - 04.04. 2015 v 08:54
Mě nepřijde, že by psal Špalek pod úroveň, naopak, řekla bych že ten samotný text má dost do sebe a je v něm obrovskej kus pravdy, aspoň tak to vnímám já.

Andy tu před pár dny napsal, že mu text připomíná situaci třeba tady na kecárně a já mu dávám za pravdu, mě taky,ale nejen tady...to i všeobecně.

Ten masér a čast textu:Hej, jak nevyhrajem, Pánbůh s váma
přijde masér a to je naše máma, ten umí ještě více; levá, pravá a natrhne ti plíce...
....přesně jak tady.


Tohle čast:
Hej, jak nebude hromada zlata, přijde trenér a to je náš tata, my rozeberem hřiště, do tequily dáme a počkejte příště.... taky mluví za vše....

Ale podle místních zvyků, připravit na kritiku nemůžu si pomoct, ale text se mi zdá dokonalej.


Lukáš - 03.04. 2015 v 19:27
Steff: Já taky, proto jsem čekal něco v tom duchu i tady.


Steff - 03.04. 2015 v 16:39
Lukáš: Ten hatrick byl povedený, mám bě CD doma


Lukáš - 03.04. 2015 v 16:29
PaulB: No jo, jenomže Vlajky a celkově celé cd Hattricku tu sportovní atmosféru vystihují daleko líp.... Třeba song Debakl by byl na jako hymna ideální (nebo lehce předělaná Ocelová parta od DM3)


Steff - 03.04. 2015 v 16:04
Richard: Já si přeju aby deska byla dobrá. Napsat 13 desku není asi lehký, ale už jsem zmiňoval že někteří interpreti píší i hudbu. Desku vydávají po 2 letech a nějak to funguje. Od kabátů se čeká vždy hodně a když se na to čeká 5 let, jsou pro mě nároky a nejsem určitě sám větší.