rozhovor

Rozhovor z Brava

- říjen 2006

Fanoušci jsou napnutí - už v září měla být na světě Vaše nová deska. Kdy tedy vyjde?
Kabát: ,,Všichni pevně věříme, že v listopadu."

Ve studiu na ní pracujete už od února. Nemáte ze sebe ponorku?
Kabát: ,,Ponorku určitě nemáme. Do studia ale už nechodíme společně, radši na střídačku každej sám! Protože když se tu sejdeme všichni, tak se hned ožerem a nic neuděláme (smích). Máme už snad ten Palovův reflex, že když se vidíme, musíme jít chlastat (smích). Ale to není všechno! Díky 3G síti jsme tak daleko, že i když sedíme na zadku každej někde jinde, tak spolu nasáváme přes videohovory (smích).

Jedno je ale jistý, a to název desky ,,Corrida". Jak jste na něj vlastně přišli?
Kabát: ,,No, teď bychom měli říct asi něco chytrýho, protože přeci nemůžem naprášit, že se to album tak jmenuje jen proto, že tahle písnička byla jako první hotová (smích). Corrida...to je zkrátka úderný,vmá dvě ,,R" - to je prostě parrádní (smích). Písnička je o Španělsku, Španělským způsobu života".

Tak nám ještě práskněte i názvy dalších povedených songů...
Kabát: ,,No, tak třeba ,,Raci v práci s.r.o" - to je o racích, co choděj do práce a chtěj dobýt Rakovník (smích). Nebo ,,Burlaci na Volze" - to je zas o partě šílených mužíků, který tahali lodě proti proudu za krutých podmínek. Když jsme si tu písničku poprvý poslechli, tak jsme hned věděli, že to bude o tomhle. Je to prostě strašně těžká písnička.

Bude nová deska hodně jiná než ty předchozí?
Kabát: ,,V týhle chvíli to ještě není dodělaný, takže vlastně ani sami nevíme (smích). Ale zas tak jiný to album nebude, prostě jsme Kabáti a v tomhle stylu pokračujeme dál. Co se ale kytar týká, tak se třeba letos zabejváme víc aranžema, aby zněly nejzajímavějc. Chceme, abys v těch našich peckách třeba i při desátým poslechu pořád mohl najít něco novýho.

Měli jste tenhle podzim vyrazit na turné...
Kabát: ,,No, to měli, ale sňůra se díky pozdějšímu vydání desky přesouvá až na jaro příšřího roku. Chceme, aby si to lidi stihli naposlouchat a my se pořádně připravili. To víš, bude to turné po třech letech, tak ho nechceme odfláknout!

Zdroj: časopis BravoKomentáře:

Rozhovor z "Brava"

Jméno:  
E-mail:  


ivča - 25.02.2013, 15:48:51
Jejich písničky jsou super! Mám ho moc ráda


lucinka - 08.07.2010, 10:41:17
mam rada malo damu a v pekle sudy valej


Dan FIALA (Webmaster) - 15.02.2007, 07:09:38
Díky. To se překlepl ten, co to přepisoval...večer to opravím - .. -