rozhovor

Hudební kolegové hovoří o skupině Kabát

Odpovídá Petr Hrdlička (Škwor)

Jaký je tvůj osobní názor na Kabát a jejich vývoj od roku jejich založení?
Kabát dokázal, že stadiony lze vyprodávat i v týhle malý zemi. Já osobně mám jejich muziku rád. Každá parta se nějak vyvíjí, a oni zrajou, jak dobrý víno.

V roce 2005 jste si spolu zahráli na Pink Panther festu. Jak se vám tato spolupráce zamlouvala? Zopakovali byste si to?
My jsme si to užívali. Velký podia, výbornej zvuk a světla, dobrá parta. Co víc chtít?
A jestli si to dát s Kabátem znovu? Jasně že jo, teda pokud budou chtít oni.Odpovídá Tonda Rauer (Harlej)

Neuvažovali jste někdy, že byste si jako hosta pozvali jakéhokoliv člena z kapely Kabát?
Myslím, že ne.

Poslechne si občas někdo z vaší kapely Kabáty?
Když budu mluvit za sebe, tak si samozřejmě poslechnu když Kabát vydá novinku, to mě hodně zajímá. Normálně ale poslouchám spíš jiný věci. Navíc Kabát docela často slyším z rádia nebo na různejch akcích. Nikdy si ale nenechám ujít koncert Kabátů, pokud se na něj můžu dostavit. Pokud chceš jednoduchou odpověď, tak se mi to, co Kabát dělá, líbí.Odpovídá Petr "Kuna" Buneš (Alkehol)

Pokud by vás Kabát oslovil a měl by zájem si vás pozvat jako hosta, přijmuli byste tuto nabídku?
Nabídka na učinkování na akci Kabátů se určitě neodmítá a byla by to pro nás pocta. Pokud by se termín konání nekřížil s naším již nasmlouvaným koncertem, z naší strany by jistě zaznělo ANO.

Poslední CD Kabát vydal v roce 2006, co řikáš na takovou mezeru v jejich diskografii?
Kabát se u nás dostal na takovou úroveň, že se chová jako jiný světový kapely. To znamená, že nekoncertuje každej víkend v klubech, ale udělá za rok pár monster koncertů a objeví se na velkých letních festivalech. A stejný je to i s CD. Iron Maiden taky vydá CD jednou za pět let.Odpovídá Libor "Máča" Matejčík (Motorband)

Měl jsi možnost působit v jedné kapele s Tomášem Krulichem. Jaký je tvůj názor na jeho kytarový talent?
S Tomášem jsme hráli společně 5 let. Tomáš byl ten nejpoctivější kytarista, největší dříč s kterým jsem kdy hrál. Byli jsme jediní dva z Motorbandu, kteří nikdy nechyběli na zkoušce! Tenkrát jsme zkoušeli každý den!!! Měli jsme i stejné hudební vzory.

Jsi s Krulichem v kontaktu? Vzpomenete někdy na starý časy?
Jsme v kontaktu a vídáme se. Občas se navštívíme. Teď se budeme určitě navštěvovat častěji, protože budeme od dubna bydlet 100m od sebe. Na starý časy vždy zavzpomínáme. Byl jsem u Tomáše asi před třemi týdny, věnoval jsem mu naše nové cd. Tomáš mi vždy radí co a jak v muzice, a je takovým mým rádcem.

Kabát se hodně změnil během těch 20. let. Co na tu změnu řikáš? Je to změna k lepšímu, nebo spíš k horšímu?
Kabát je nejúspěšnější rocková kapela u nás. Někdo se asi podiví, ale pro mě je ten vývoj pozitivní. Občas čtu nějaký výlevy rockových metalových fans, že vyměkli a že už je to moc komerční, pro mě je každý jejich cd posunem dopředu.

Tímto bych rád poděkoval všem tázaným za ochotu odpovídat.

Pro www.kabati.cz sepsal Radek "Tygy" Svoboda.Komentáře:

Hudební kolegové hovoří o skupině Kabát

Jméno:  
E-mail:  


Robertmaist - 13.02.2024, 23:56:39
I’m not sure where you’re getting your information, but great - topic. I needs to spend some time learning much more or understand - ing more.
Thanks for wonderful info I was looking for this - information for my mission. -


BryanMat - 24.01.2024, 03:26:42
I’m not sure where you’re getting your information, but great - topic. I needs to spend some time learning much more or understand - ing more.
Thanks for wonderful info I was looking for this - information for my mission. - Thanks for wonderful information. What trips can you recommend in - 2024? Astro tourism, eco diving, home swapping, train stations are - the new food destinations,sports tourism, coolcationing, gig trip - ping, private group travel? -


BryanMat - 27.12.2023, 22:54:36
I needs to spend some time learning more or understanding more.


z7Cbl91zS - 19.12.2015, 13:59:03
None


LA8jkToV1d - 18.12.2015, 03:26:04
I’m not sure where you’re getting your information, but great - topic. I needs to spend some time learning much more or understand - ing more.
Thanks for wonderful info I was looking for this - information for my mission. - Thanks for wonderful information. What trips can you recommend in - 2024? Astro tourism, eco diving, home swapping, train stations are - the new food destinations,sports tourism, coolcationing, gig trip - ping, private group travel? - Zrovna včera jsme se na toto te9ma bavili, byli jsme v klubu, kte - rfd ležed v ulici U klubu. Ředkali jsme si, jak mused asi bfdt z - e1bavne9 volat si tam v noci taxi - "Adresa, kam pro ve1m me1 - me přijet, pane?" - "U klubu" - "No to che1pu - , ale jme9no ulice?" - "Vždyť ředke1m, U klubu." -


3TAnCsLG1J - 17.12.2015, 16:56:38
I’m not sure where you’re getting your information, but great - topic. I needs to spend some time learning much more or understand - ing more.
Thanks for wonderful info I was looking for this - information for my mission. - Thanks for wonderful information. What trips can you recommend in - 2024? Astro tourism, eco diving, home swapping, train stations are - the new food destinations,sports tourism, coolcationing, gig trip - ping, private group travel? - Zrovna včera jsme se na toto te9ma bavili, byli jsme v klubu, kte - rfd ležed v ulici U klubu. Ředkali jsme si, jak mused asi bfdt z - e1bavne9 volat si tam v noci taxi - "Adresa, kam pro ve1m me1 - me přijet, pane?" - "U klubu" - "No to che1pu - , ale jme9no ulice?" - "Vždyť ředke1m, U klubu." - To je pare1da, zrovna jsem si chtěl taovoku tředdu napsat a tohl - e by bylo přesně ono mohu to použedt? Mysledm, za předpoklad - u, že do pozne1mky de1m odkaz na zdroj, tzn. Vaše jme9no a url t - oho čle1nku. -


Michela - 17.04.2014, 11:09:35
Chci lístky na koncert Kabátů Pepo prosímtě o lístky


dsadas - 05.11.2013, 09:38:29
Kabáti!!!!!!!!


eXnOKAlkfJpBd - 15.09.2012, 05:14:46
I’m not sure where you’re getting your information, but great - topic. I needs to spend some time learning much more or understand - ing more.
Thanks for wonderful info I was looking for this - information for my mission. - Thanks for wonderful information. What trips can you recommend in - 2024? Astro tourism, eco diving, home swapping, train stations are - the new food destinations,sports tourism, coolcationing, gig trip - ping, private group travel? - Zrovna včera jsme se na toto te9ma bavili, byli jsme v klubu, kte - rfd ležed v ulici U klubu. Ředkali jsme si, jak mused asi bfdt z - e1bavne9 volat si tam v noci taxi - "Adresa, kam pro ve1m me1 - me přijet, pane?" - "U klubu" - "No to che1pu - , ale jme9no ulice?" - "Vždyť ředke1m, U klubu." - To je pare1da, zrovna jsem si chtěl taovoku tředdu napsat a tohl - e by bylo přesně ono mohu to použedt? Mysledm, za předpoklad - u, že do pozne1mky de1m odkaz na zdroj, tzn. Vaše jme9no a url t - oho čle1nku. - Thanks AF-Design (Erik) for this App.You have just shortened my da - y in a clean and neat way.One quick doubt, is it poilsbse to send - an e-mail to the Fan Page administrator when someone Likes it vi - a MyTab? For instance, you can encourage someone to Like it by off - ering a promotion, and when they do, it would be great to receive - a notice informing who actually clicked it (instead of trying to f - ind the user manually).Keep up with the excellent work. -


Kristyna - 13.02.2012, 13:50:40
I’m not sure where you’re getting your information, but great - topic. I needs to spend some time learning much more or understand - ing more.
Thanks for wonderful info I was looking for this - information for my mission. - Thanks for wonderful information. What trips can you recommend in - 2024? Astro tourism, eco diving, home swapping, train stations are - the new food destinations,sports tourism, coolcationing, gig trip - ping, private group travel? - Zrovna včera jsme se na toto te9ma bavili, byli jsme v klubu, kte - rfd ležed v ulici U klubu. Ředkali jsme si, jak mused asi bfdt z - e1bavne9 volat si tam v noci taxi - "Adresa, kam pro ve1m me1 - me přijet, pane?" - "U klubu" - "No to che1pu - , ale jme9no ulice?" - "Vždyť ředke1m, U klubu." - To je pare1da, zrovna jsem si chtěl taovoku tředdu napsat a tohl - e by bylo přesně ono mohu to použedt? Mysledm, za předpoklad - u, že do pozne1mky de1m odkaz na zdroj, tzn. Vaše jme9no a url t - oho čle1nku. - Thanks AF-Design (Erik) for this App.You have just shortened my da - y in a clean and neat way.One quick doubt, is it poilsbse to send - an e-mail to the Fan Page administrator when someone Likes it vi - a MyTab? For instance, you can encourage someone to Like it by off - ering a promotion, and when they do, it would be great to receive - a notice informing who actually clicked it (instead of trying to f - ind the user manually).Keep up with the excellent work. - Ahoj Pepo, mě se líbil váš koncert, který se jmenoval Dole v - dole.Je mi 9 let mám psa Bobika, králíka který se jmenuje Pucl - ík, dvě kočky holku a kluka holka je Hvězdička a kluk je Mour - ek.Mám bratrance který se jmenuje Daniel.Oba dva vás poslouchá - me, když příjdu k němu domů zkoušíme sestavu s písničkami - od vás už jen párd dní a je to dokonalé.Zdraví vás Kristý - nka mějte se hezky.Ahooooooooooj -


'Jirka - 02.01.2012, 17:35:16
I’m not sure where you’re getting your information, but great - topic. I needs to spend some time learning much more or understand - ing more.
Thanks for wonderful info I was looking for this - information for my mission. - Thanks for wonderful information. What trips can you recommend in - 2024? Astro tourism, eco diving, home swapping, train stations are - the new food destinations,sports tourism, coolcationing, gig trip - ping, private group travel? - Zrovna včera jsme se na toto te9ma bavili, byli jsme v klubu, kte - rfd ležed v ulici U klubu. Ředkali jsme si, jak mused asi bfdt z - e1bavne9 volat si tam v noci taxi - "Adresa, kam pro ve1m me1 - me přijet, pane?" - "U klubu" - "No to che1pu - , ale jme9no ulice?" - "Vždyť ředke1m, U klubu." - To je pare1da, zrovna jsem si chtěl taovoku tředdu napsat a tohl - e by bylo přesně ono mohu to použedt? Mysledm, za předpoklad - u, že do pozne1mky de1m odkaz na zdroj, tzn. Vaše jme9no a url t - oho čle1nku. - Thanks AF-Design (Erik) for this App.You have just shortened my da - y in a clean and neat way.One quick doubt, is it poilsbse to send - an e-mail to the Fan Page administrator when someone Likes it vi - a MyTab? For instance, you can encourage someone to Like it by off - ering a promotion, and when they do, it would be great to receive - a notice informing who actually clicked it (instead of trying to f - ind the user manually).Keep up with the excellent work. - Ahoj Pepo, mě se líbil váš koncert, který se jmenoval Dole v - dole.Je mi 9 let mám psa Bobika, králíka který se jmenuje Pucl - ík, dvě kočky holku a kluka holka je Hvězdička a kluk je Mour - ek.Mám bratrance který se jmenuje Daniel.Oba dva vás poslouchá - me, když příjdu k němu domů zkoušíme sestavu s písničkami - od vás už jen párd dní a je to dokonalé.Zdraví vás Kristý - nka mějte se hezky.Ahooooooooooj - Kabáty jedu už asi od 8 let čili nějakých 17 let :-) mnohdy j - sem ani nechápal o čem zpívají až když jsem dospěl, jsou pe - ckový ,je fakt že změkli a texty se změnili ,ale jak sami ří - kají ,hlavně hlavní textař Milan Špalek , mění se i oni,dob - a,mají rodiny proto změna textů, ale nikdy nezpívají nesmysl - y ,jak si mnozí myslí ,texty mají hlavu a patu musí se poslouc - hat a pochopit co tím chtějí říct.mám rád i když hrajou p - sně jiných kapel baví mě to ,hrozně se mi líbí i ráno jed - em dál (původně Gottova písnička) možná by stálo za to ud - lat desku podobných předělávek, je to sranda a když se to um - í dobře zahrát ,což Kabát umí , je to dobrá muzika. určit - nejsem sám kdo by si rád poslechl nappř. Harlejovské písni - ky v podání Kabatů, ale asi se ničeho nedočkáme. těším s - e na dalsí album a doufám že nevyjde až v roce 2014-15 :-) hod - ně zdaru Kabátům -


Dani - 29.11.2010, 14:59:45
jsou prostě nejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj skupina


KRISTÝNA BOCKOVÁ - 23.05.2010, 11:24:27
KABÁTY JSOU PROSTĚ TA NEJJJJJJJJJJJJ SKUPINA NA SVĚTĚ


Monika - 08.05.2010, 20:32:23
I’m not sure where you’re getting your information, but great - topic. I needs to spend some time learning much more or understand - ing more.
Thanks for wonderful info I was looking for this - information for my mission. - Thanks for wonderful information. What trips can you recommend in - 2024? Astro tourism, eco diving, home swapping, train stations are - the new food destinations,sports tourism, coolcationing, gig trip - ping, private group travel? - Zrovna včera jsme se na toto te9ma bavili, byli jsme v klubu, kte - rfd ležed v ulici U klubu. Ředkali jsme si, jak mused asi bfdt z - e1bavne9 volat si tam v noci taxi - "Adresa, kam pro ve1m me1 - me přijet, pane?" - "U klubu" - "No to che1pu - , ale jme9no ulice?" - "Vždyť ředke1m, U klubu." - To je pare1da, zrovna jsem si chtěl taovoku tředdu napsat a tohl - e by bylo přesně ono mohu to použedt? Mysledm, za předpoklad - u, že do pozne1mky de1m odkaz na zdroj, tzn. Vaše jme9no a url t - oho čle1nku. - Thanks AF-Design (Erik) for this App.You have just shortened my da - y in a clean and neat way.One quick doubt, is it poilsbse to send - an e-mail to the Fan Page administrator when someone Likes it vi - a MyTab? For instance, you can encourage someone to Like it by off - ering a promotion, and when they do, it would be great to receive - a notice informing who actually clicked it (instead of trying to f - ind the user manually).Keep up with the excellent work. - Ahoj Pepo, mě se líbil váš koncert, který se jmenoval Dole v - dole.Je mi 9 let mám psa Bobika, králíka který se jmenuje Pucl - ík, dvě kočky holku a kluka holka je Hvězdička a kluk je Mour - ek.Mám bratrance který se jmenuje Daniel.Oba dva vás poslouchá - me, když příjdu k němu domů zkoušíme sestavu s písničkami - od vás už jen párd dní a je to dokonalé.Zdraví vás Kristý - nka mějte se hezky.Ahooooooooooj - Kabáty jedu už asi od 8 let čili nějakých 17 let :-) mnohdy j - sem ani nechápal o čem zpívají až když jsem dospěl, jsou pe - ckový ,je fakt že změkli a texty se změnili ,ale jak sami ří - kají ,hlavně hlavní textař Milan Špalek , mění se i oni,dob - a,mají rodiny proto změna textů, ale nikdy nezpívají nesmysl - y ,jak si mnozí myslí ,texty mají hlavu a patu musí se poslouc - hat a pochopit co tím chtějí říct.mám rád i když hrajou p - sně jiných kapel baví mě to ,hrozně se mi líbí i ráno jed - em dál (původně Gottova písnička) možná by stálo za to ud - lat desku podobných předělávek, je to sranda a když se to um - í dobře zahrát ,což Kabát umí , je to dobrá muzika. určit - nejsem sám kdo by si rád poslechl nappř. Harlejovské písni - ky v podání Kabatů, ale asi se ničeho nedočkáme. těším s - e na dalsí album a doufám že nevyjde až v roce 2014-15 :-) hod - ně zdaru Kabátům - a taky nejlepsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!! - !!!!!!!!!
-


Monika - 08.05.2010, 20:31:24
vy ste prote dobryyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy


hanka - 23.04.2010, 17:02:35
I’m not sure where you’re getting your information, but great - topic. I needs to spend some time learning much more or understand - ing more.
Thanks for wonderful info I was looking for this - information for my mission. - Thanks for wonderful information. What trips can you recommend in - 2024? Astro tourism, eco diving, home swapping, train stations are - the new food destinations,sports tourism, coolcationing, gig trip - ping, private group travel? - Zrovna včera jsme se na toto te9ma bavili, byli jsme v klubu, kte - rfd ležed v ulici U klubu. Ředkali jsme si, jak mused asi bfdt z - e1bavne9 volat si tam v noci taxi - "Adresa, kam pro ve1m me1 - me přijet, pane?" - "U klubu" - "No to che1pu - , ale jme9no ulice?" - "Vždyť ředke1m, U klubu." - To je pare1da, zrovna jsem si chtěl taovoku tředdu napsat a tohl - e by bylo přesně ono mohu to použedt? Mysledm, za předpoklad - u, že do pozne1mky de1m odkaz na zdroj, tzn. Vaše jme9no a url t - oho čle1nku. - Thanks AF-Design (Erik) for this App.You have just shortened my da - y in a clean and neat way.One quick doubt, is it poilsbse to send - an e-mail to the Fan Page administrator when someone Likes it vi - a MyTab? For instance, you can encourage someone to Like it by off - ering a promotion, and when they do, it would be great to receive - a notice informing who actually clicked it (instead of trying to f - ind the user manually).Keep up with the excellent work. - Ahoj Pepo, mě se líbil váš koncert, který se jmenoval Dole v - dole.Je mi 9 let mám psa Bobika, králíka který se jmenuje Pucl - ík, dvě kočky holku a kluka holka je Hvězdička a kluk je Mour - ek.Mám bratrance který se jmenuje Daniel.Oba dva vás poslouchá - me, když příjdu k němu domů zkoušíme sestavu s písničkami - od vás už jen párd dní a je to dokonalé.Zdraví vás Kristý - nka mějte se hezky.Ahooooooooooj - Kabáty jedu už asi od 8 let čili nějakých 17 let :-) mnohdy j - sem ani nechápal o čem zpívají až když jsem dospěl, jsou pe - ckový ,je fakt že změkli a texty se změnili ,ale jak sami ří - kají ,hlavně hlavní textař Milan Špalek , mění se i oni,dob - a,mají rodiny proto změna textů, ale nikdy nezpívají nesmysl - y ,jak si mnozí myslí ,texty mají hlavu a patu musí se poslouc - hat a pochopit co tím chtějí říct.mám rád i když hrajou p - sně jiných kapel baví mě to ,hrozně se mi líbí i ráno jed - em dál (původně Gottova písnička) možná by stálo za to ud - lat desku podobných předělávek, je to sranda a když se to um - í dobře zahrát ,což Kabát umí , je to dobrá muzika. určit - nejsem sám kdo by si rád poslechl nappř. Harlejovské písni - ky v podání Kabatů, ale asi se ničeho nedočkáme. těším s - e na dalsí album a doufám že nevyjde až v roce 2014-15 :-) hod - ně zdaru Kabátům - a taky nejlepsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!! - !!!!!!!!!
- Dobré názory a doufám,že brzy budou nové písničky od Kabát - u. Těším se moc. H. -


maky - 23.04.2010, 14:26:30
KABÁT JE PROSTE NEJLEPŠÍ SKUPINA A BUDE!!!!*3 *3 *3


neo - 19.04.2010, 17:06:50
Kanec :-) Jak jinak...


- 12.04.2010, 13:36:17
Téda super práce Tygy! Jířa


Rocker-Tialk - 11.04.2010, 15:08:17
to Tygy: dobrá práce :-)Stránka: 12Další ►