rozhovor

M. Špalek - 06. ledna 2006

Mám tu dotaz, jestli se ti líbí Apocalyptica?
No ty vado. Já to nevyhledávám. Jako víš co, pro mě je to...to jsou lidi, který hrajou vole na tyhlety housle, violončela viď.. a mě tyhle věci moc neberou..mám větší favority.

Od kolika let jsi začal hrát na basu a proč sis vybral zrovna tenhle nástroj?
Já jsem hrál nejdřív na kytaru, asi tak do nějakejch 16 a pak jsem potkal Tomáše Krulicha a on hrál taky na kytaru a neměli jsme basu. Tak jsem začal hrát na basu, protože on nechtěl hrát na basu (smích). Takže proto hraju na basu (smích).

A co kontrabass?
Na tohleto hraje Tomáš strašně na kontrabass, on hraje v hospodě a mydlí tam strašně, řeže do kontrabassu. Já jsem na to hrál dva roky na vojně, ale nejsem žádnej virtuóz. Umim takový ty jasný tóny, víš co, takový ty country písničky, to dokážu zahrát, nebo umim třeba od nás Colorado na kontrabass, ale to je tak všechno.

V jakym stádiu je příprava nový desky?
Teďkom máme nějakejch 9, 10 věcí, ale to je ještě před cenzurou..

Když to potom cenzurujete, ty ostatní pecky úplně vyhodíte a už se k nim nikdy nevracíte?
Nó, hele, my máme nějakejch dokonce i nahranejch ze studia, který jsme vyházeli z minulejch desek, ale my to většinou, prostě máme to nahraný, máme to zaarchivovaný, ale většinou už se k tomu nevracíme, protože chcem dělat nový pecky. Jako dávat tam starou pecku - my jsme ji vyhodili, protože se nám nezdála, tak je nesmysl ji tam dávat teďka viď, třeba na novou desku. Nebo dělat takový ty akce, jako, že se vydávaj písničky, který prostě se tý kapele, který ta kapela nějak udělala, pak se jí nezdála, tak je vykopla a pak to rychle ještě prodaj jo, na poslední chvíli, ale my to prostě vykopnem a ty písničky jsou sice nahraný, ale zatim spěj všechny. Já si myslim, že se ani neobjevěj na desce. Ale máme jich nějakejch 10, z toho 3, 4 - počítám, že by mohly tím sejtem prolízt, takže jich potřebujem udělat tak 40, no (smích).

Už máš promyšlený o čem bude nový cd, nějaký texty?
Hele, ještě ne. Ono se to teďka dělá tak, že musíme to cdčko nahrát, nahrajem já nevim třeba 30, 40 věcí. Loni jsme nahrávali asi osmadvacet nebo třicet věcí. Já si to zase vezmu domů, celý se to prostě smíchá, udělá se to komplet, udělá se to do takový tý fáze, aby to hrálo, já to pak vezmu domů no a na který ty věci mě napadne text, tak na ty ten text napíšu, protože já to poslouchám už jakoby smíchaný, aby ten text souvisel s tou peckou, aby to dávalo hlavu a patu i s tou muzikou dohromady. No a pak vlastně na který mě to trkne, tak ty pecky se objevěj na desce, že. Takže některý jsou taky dobrý, ale holt na ně nenapíšu nic a jsou nahraný, ale nejsou na desce, protože tam není text.

Co ty a internet, nějaká změna (smích)?
No, ty vado. Teďkom se tam pohybuju, protože víš co, už jsem bez toho, už to nějak nefunguje, ty vole když potřebuju cokoliv zjistit vole, například jsem si šel kupovat lyže, tak jsem včera celej večer ležel v internetu, abych se podíval, jaký si mam koupit, že jo?

Mrkni na kabati.cz (smích)
Jasný, jasný. Ale ty vado, jinak to na těch stránkách se moc nepohybuju jo, ty vole, protože ty vole, já furt se někde flákám, nebo chytám ryby, nebo něco takovýho, ale mrknu na to určitě teďka.

Díky za rozhovor.

Autor: Daniel Fiala, www.kabati.czKomentáře:

Rozhovor s Milanem pro kabati.cz

Jméno:  
E-mail:  


YEbUaRHtBOjcV - 13.09.2012, 12:35:44
Zdravedm.. děkuju moc za aktualizaci. Jen menšed dote1zek.. chyb - ed mi tam vaolkve1 zaste1vka Vendryně ne že bych ji potřebova - la, ale je na trase kde jezdedm a v te9 aplikaci vůbec nened. -


VLCEK JAN - 21.12.2010, 18:08:30
MATE DOBRI PISNICKY LYBYSEMI


Denton - 12.06.2007, 21:53:37
to je sedliak :D ty vole :D ale zerem ho


Dan - 06.12.2006, 18:04:10
to martin: Dík moc!


martin - 06.12.2006, 16:49:27
Super rozhovor!