rozhovor

Tahle kapela se nezmrší, tvrdí baskytarista Milan Špalek

"Nebudeme teď nikam jezdit, dokud neuděláme další desku. Pojedeme jenom do Ameriky a možná si zahrajeme taky v Polsku a Číně, ale to je zatím ještě ve hvězdách," podotkl baskytarista Milan Špalek.

Větší už to být nemůže, uvědomují si dobře muzikanti z Kabátu, že současnou koncertní šňůrou po fotbalových stadionech se dostali až na úplný vrchol své hudební kariéry. Co teď ale dál? Kam se ještě posunout, aby to příště nebylo už jen nekonečné omílání předchozích úspěchů?
Víc lidí než nynějších dvacet tisíc už v téhle zemi přijít nemůže, určitě se ale pořád dá něco dělat s koncertním provedením. Místo do velikosti to může růst do zajímavosti. Všechno bude záležet na tom, jaká se podaří příští deska, o čem bude a jak nakopne dva naše spolupracovníky, kteří vymýšlejí scénu. Třeba to nějak postavíme na hlavu.

Nemrazí vás z pomyšlení, že jste možná na konci a najednou už není nic, co byste si ještě mohli splnit?
Ani ne. Bereme to tak, že se povedlo něco, co se stává jenom jednou za čas - že se dohromady v jednom bodě sešla dobrá deska, písničky, manažing i všechno okolo, a kapela prostě jede. Zároveň si ale uvědomujeme, že před námi byla spousta kapel, které taky takhle vylítly, a zůstáváme proto nohama na zemi.

Nestane se teď z Kabátu docela obyčejná továrna na peníze?
Samozřejmě to vydělává už teď, to nemůžeme popřít. Ale děláme si jen svoje věci a svoje turné. Když někdo zavolá, ať přijedeme na ples za milion, protože vydělal tolik peněz, že neví co s nimi, tak odmítáme. Jakmile se z kapely stane prodejná děvka, tak je průšvih. My ale nehrajeme pro politické strany nebo pro pana ředitele - ani za dva, ani za deset milionů. Takže si myslím, že tahle kapela se nezmrší.

Některé kapely ve vašem postavení si vyzkoušejí, jaké to je vrátit se ze stadionů zpět do klubů. Neuvažujete o něčem podobném?
Přemýšlíme o tomhle už dlouho, rádi bychom si zopakovali, jaké to bylo, když jsme začínali. Ale zatím si nevíme rady, jak to udělat, aby pořadatel nerozdal těch pár stovek lístků svým známým a do klubu se dostali i normální fanoušci. Jako řešení se zatím jeví možnost prodávat si vstupenky sami přes internet, ale budeme to muset pořádně připravit. Každopádně si ale myslím, že něco takového je reálné a že se to i stane, nemůžeme přece takovéhle megakoncerty jezdit pořád.

needrland.czKomentáře:

Tahle kapela se nezmrší...

Jméno:  
E-mail:  


fcGFNlRWAAPyQdloDE - 13.09.2012, 19:42:21
Dekuji za Vasi super aplikaci, cetsuji z Bratislavy hlavne do zemi - Moravskych a Ceskfdch a hojne ji vyuzivam kdyz uz vyrazim na cest - u a nemam lacny pristup na IN. Obcas by se hodilo i podrobnejsi Sl - ovensko. Diky. -


štěpán bulíček 10 let - 02.07.2012, 19:51:10
tahle kapela je nejlepší ze všech na světě