rozhovor

Rozhovor s M. Špalkem o fanklubu Kabátu

(4. září 2008)

Kabát nemá svůj oficiální fanklub. Bylo tomu někdy jinak?
Kabát měl kdysi fanklub, v úplných začátcích. Už ani nevím jméno toho, kdo ho založil. Ten člověk samozřejmě vybral hromady peněz a pak zmizel (smích). Takže Kabát je kolem fanklubu opatrnej.

Fanoušci, kteří chodí na Kabati.cz, by fanklub rádi založili...Dokonce proběhla schůze s manažery a částí kapely, kde se vlastně diskutovalo o tom, proč fanklub založit nebo nezaložit, respektive, co by to fanouškům dalo...
Jasně. Šlo o to seznámit se s lidma, který to chtěj dělat a jakou mají představu.
Chce to mít koncept jak takovej fanklub má fungovat.
Například jak odlišit stránky klubu od Kabáti.cz nebo Kabát-fans. Obsah by neměl bejt stejnej, ale měl by nabídnout něco navíc. Např. soutěž o to, kdo si ve studiu poslechne prvních pár skladeb z nového alba, setkání s kapelou na zvukové zkoušce, lenošení na gauči s Hurvajsem u sledování seriálu Velmi křehké vztahy, atd. (smích)

Ano. To je vlastně názor tvůj a potažmo kapely. Jak se k fanklubu staví manažeři?
Manažeři jsou ještě opatrnější. Samozřejmě chtějí, aby to mělo úroveň. Kdyby to časem přestalo fungovat, sveze se to po kapele.
Na druhou stranu lepší než sedět doma a nadávat, že se nic neděje. Je to na lidech, který to budou dělat. My jim samozřejmě pomůžem.

Momentálně se připravuje program činnosti fanklubu (soutěže, akce, srazy, atd.). Ten už se dokončuje a brzy se pošle manažerům a pak se rozmyslí, co bude dál.
Jasný. První schůzka proběhla, tam bylo nadšení. Ty lidi se nám zdají v pohodě, nejsou to žádný šílenci typu: ,,Hele, uděláme fanklub, bude prdel!" ...ikdyž takhle nějak jsme založili Kabát. Jestli to bude mít hlavu a patu, tak se to může spustit.
K těm srazům - nevíme, jak by měly probíhat, tak napište představu. Nikdy jsme se s nikým nesrazili.

Jen to neuspěchat.
My jsme tím přece známý, že nic neuspěcháme (smích). Hlavně je dobrý si projet fankluby ostatních kapel v cizině, který fungujou. Opravdu na internetu si je do detailu probrat a mrknout na to. Nevím, jaký by byly podmínky ke vstupu do fanklubu, ale když má člověk někam poslat peníze (ikdyž je to nepatrná částka na dnešní poměry), měl by za to mít ty nejlepší informace a pro začátek něco k tomu - triko klubu, plakát, fotky, 30% výdělku skupiny (smích), atd. Ale s tím se asi počítá.

Autor: Daniel Fiala, www.kabati.czKomentáře:

Rozhovor s M. Špalkem o fanklubu Kabátu

Jméno:  
E-mail:  


Honza - 05.09.2008, 09:47:14
tjn ale doufam ze ten fanclub zalozej


Neo - 04.09.2008, 18:55:04
Chválím Dana a smozřejmě i Milana za super odpovědi, jsem ani - nevěděl, že to je takovej vtipálek... :D -


majda - 04.09.2008, 15:44:38
proste supeeer..:)


Naty - 04.09.2008, 15:11:34
Dane,super!! Souhlasím s Kykinkou..:-)


Kykinka - 04.09.2008, 10:52:39
Chválím Dana a smozřejmě i Milana za super odpovědi, jsem ani - nevěděl, že to je takovej vtipálek... :D - Ahojik, nemam co dodat..Proste vyborny!!...Dane, rozhovor se ti po - vedl! -Stránka: ◄ Předchozí12